Co zrobić aby zaprawa nie zamarzła? Zastosowanie Frigidol®OCP

Co zrobić aby zaprawa nie zamarzła? Zastosowanie Frigidol®OCP

ŚRODEK PRZECIW ZAMARZANIU ZAPRAW Czytaj dalej

 

Niezawodny środek przeciw zamarzaniu, który obniża punkt zamarzania świeżej zaprawy. W przypadku równomiernego dozowania preparatu, zaprawa zawierająca FRIGIDOL OCP jest chroniona przed mrozem do -15°C.

Przy konsystencji zaprawy utrzymywanej na równym poziomie i stosowaniu preparatu FRIGIDOL OCP zostaje zredukowane zapotrzebowanie na wodę zarobową. Tak więc poprzez mniejszy współczynnik cementowo-wodny i dodatkowe zjawisko uplastycznienia zaprawy uzyskiwane są dalsze korzyści. FRIGIDOL OCP nie powoduje powstawania wykwitów i rdzewienia zbrojenia (wkładek zbrojeniowych).

Z powodu konieczności stosowania niewielkich dawek preparat FRIGIDOL OCP jest łatwym w stosowaniu i opłacalnym środkiem antymrozowym. FRIGIDOL OCP umożliwia wykonywanie robót murarskich także w okresie zimowym.

Do wykonywania zapraw z domieszką tego preparatu można stosować wszystkie rodzaje cementów objętych normą DIN 1164. Kruszyw (dodatków) porowatych lub silnie chłonnych nie wolno stosować w połączeniu z preparatem FRIGIDOL OCP. Ponadto nie wolno stosować do produkcji zapraw kruszyw zamarzniętych.


Należy zwracać uwagę na zasady (wytyczne) obowiązujące podczas wykonywania robót w okresie zimowym.

 

Czytaj również: Jakie prace naprawcze warto wykonać zimą?

 

Ogólne zasady wykonywania robót w okresie zimowym

Aby osiągnąć najkorzystniejszy wynik stosowania naszego środka antymrozowego należy przestrzegać wskazówek zawartych w poniższych punktach:


1. Podczas przygotowywania mieszanki temperatura składników (woda, cement) winna wynosić kilka stopni powyżej 0°C. W razie potrzeby woda zarobowa musi być gorąca. Temperatura świeżej zaprawy nie powinna być niższa niż +10°C i nie może przekraczać +30°C.

 

2. Należy dobierać możliwie najniższy współczynnik cementowo-wodny, tzn. tak, aby udział wody podlegającej potencjalnemu zamarznięciu był utrzymywany na możliwie niskim poziomie.

 

3. Po wprowadzeniu do zaprawy preparatu FRIGIDOL OCP powoduje powstawanie ciepła reakcyjnego. Ciepło to nie może przedwcześnie wypromieniować, kiedy chcemy, aby preparat ten był naprawdę skuteczny. Tak więc należy unikać długiej drogi transportu zaprawy i używania zbyt małych pojemników. Natychmiast po wbudowaniu zaprawę trzeba przykryć matami słomianymi, folią lub workami papierowymi, aby zapobiec zbyt szybkiej utracie ciepła.

 

4. Dodawanie do zaprawy wszelkiego rodzaju dodatków, obojętnie jakiej produkcji, nie zwalnia od przestrzegania zasad (wytycznych) wykonywania robót murarskich w okresie zimowym.

 

Czytaj również: Cementowa zaprawa


Źródło: budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17310 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 312

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >