Czy istnieje trwały tynk elewacyjny? Tynk z włóknami węglowymi

Czy istnieje trwały tynk elewacyjny? Tynk z włóknami węglowymi

O estetyce elewacji decyduje nie tylko kolorystyka i struktura, ale przede wszystkim tynk, najlepiej taki, który będzie odporny na czynniki zewnętrzne. Dekoracyjny tynk CarboPor wzmocniony włóknami węglowymi, nowość w ofercie firmy Caparol. Czytaj dalej

Trwałość powłok elewacyjnych uzależniona jest od odpowiedniego doboru materiałów wykończeniowych. Jedyny na rynku zbrojony włóknami węglowymi tynk nawierzchniowy CarboPor marki Caparol zapewni długoletnią ochronę fasady przed uszkodzeniami mechanicznymi, zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz rozwojem mikroorganizmów. Warto podkreślic, że CarboPor ma strukturę baranka i posiada uziarnienie, które odpowiednio zacierane umożliwia uzyskanie ciekawych faktur powierzchni. Walory ochronne, jak i estetyczne sprawiają, że tynk marki Caparol to najbardziej innowacyjne i najnowocześniejsze rozwiązania do termoizolacji budynków.

Estetyka na lata

Fasady narażone są na zróżnicowane oddziaływanie czynników atmosferycznych. Zarówno niskie, jak i wysokie temperatury, a zwłaszcza gwałtowne ich zmiany wywołują naprężenia, które mogą powodować uszkodzenia fasad. Następstwem powstających mikrorys i mikrospękań są odpryski i odspajanie się poszczególnych warstw tynku. Dekoracyjny tynk nawierzchniowy CarboPor został wzmocniony włóknami węglowymi, które przeciwdziałają powstawaniu rys i pęknięć. Zastosowanie włókien węglowych różnej długości hamuje uszkodzenia w wyprawie tynkarskiej, które mogą być początkiem zmian w głębszych warstwach powłok termoizolacyjnych budynku. Zawartość żywicy silikonowej zapewnia stałą hydrofobowość powłoki wykonanej tynkiem CarboPor marki Caparol. Oznacza to, że woda nie przenika do wnętrza ścian tylko równomiernie spływa po powierzchni, dzięki czemu podłoże nie ulega zawilgoceniu, a suche fasady chronią ściany przed szkodami mrozowymi czy rozwojem glonów i grzybów. Podobnie jak w przypadku innych produktów wchodzących w skład systemu ociepleń Carbon, także w tynku CarboPor wykorzystany został efekt fotokatalizy, czyli aktywne samooczyszczanie się pod wpływem promieni słonecznych.

Szczególnie niska wodochłonność tynku oraz doskonała przepuszczalność pary wodnej to główne czynniki decydujące o czystości powłok wykonanych tynkiem CarboPor. Otymalne zestawienie wartości tych parametrów, w połączeniu z efektem perlenia, zapewnia bardzo szybkie wysychanie fasady np. po intensywnych opadach deszczu. Dzięki takim właściwościom elewacja jest zabezpieczona przed rozwojem mikroorganizmów. Dekoracyjny tynk CarboPor dostępny jest o uziarnieniu od 1 do 3 mm. Zależnie od przyjętej techniki zacierania i wybranej wielkości uziarnienia można uzyskać różnorodne faktury powierzchni.

Tynk CarboPor można barwić na wybrany kolor z systemu Carbon-Edition, Caparol 3D System Plus, CaparolColor oraz inne popularne kolekcje kolorystyczne jak np RAL czy NCS, co pozwala na uzyskanie dowolnej barwy elewacji oraz na dopasowanie koloru fasady do stolarki okiennej i drzwiowej, poszycia dachu czy orynnowania. Imponujące działanie włókien węglowych oraz właściwości tynku CarboPor sprawiają, że powłoki elewacyjne będą czyste, piękne i  przede wszystkim trwałe.

 

 

Ochrona z włókien węglowych

Węgiel kojarzony jest między innymi z bardzo wysoką wytrzymałością. Nowoczesna technologia produkcji materiałów budowlanych sprawiła, że pierwiastek ten i jego odmiany – diament, grafit i włókno węglowe – stanowią podstawę rewolucji wśród produktów do termoizolacji budynków, które wchodzą w skład systemu ociepleń Carbon marki Caparol.

Największym zagrożeniem dla elewacji są obciążenia termiczne i mechaniczne. Niedoścignione właściwości materiałowe włókna węglowego sprawiają, że doskonale sprawdza się ono jako trwałe zbrojenie fasady. Ekstremalna elastyczność powłok wykonanych produktami z systemu ociepleń Carbon zapewnia trwałą ochronę murów naszego domu, a dodatek węglowych włókien sprawia, że nawet po latach elewacja naszego domu pozostaje świeża i estetyczna.

Dom jest naszym schronieniem, zatem powienien być bezpieczny i komfortowy. Jest też wizytówką gospodarzy, dlatego też ochrona powinna iść w parze z estetyką. Najbardziej reprezentacyjną częścią naszej twierdzy jest fasada, warto więc zadbać o solidne wykonanie elewacji z użyciem materiałów najwyższej jakości. Zastosowanie dekoracyjnego tynku CarboPor z systemu ociepleń Carbon marki Caparol pozwoli nam cieszyć się idealnym stanem fasady przez długi czas. Dzięki włóknom węglowym, które minimalizują naprężenia i przez to przeciwdziałają procesowi starzenia się elewacji, tynk CarboPor to najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie elewacyjne.

 

 

Źródło: GutPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17312 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 215

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >