Detektory gazu

Detektory gazu

Od grudnia 2011 do końca marca trwała loteria przygotowana przez Concordia Ubezpieczenia, w której każdy mógł wygrać detektor gazu - urządzenie, które może nam ocalić życie. Czytaj dalej

 

Gaz w naszych domach to źródło zasilania kuchenek gazowych dających możliwość przygotowania potraw. To także w wielu nieruchomościach paliwo dostarczane do pieców ogrzewających pomieszczenia. Powinien więc być naszym sprzymierzeńcem, jednak zdarzają się sytuacje, kiedy wybuch z nieszczelnej instalacji może być przyczyną tragicznych wydarzeń. Statystyki są nieubłagane. Co prawda wybuchów gazu nie jest tak wiele np. jak przypadków zaczadzeń, ale są one znacznie groźniejsze w skutkach. Pociągają za sobą często ofiary śmiertelne, ale także i poważne zniszczenia nie tylko w domostwach ofiar, ale i sąsiadów. Czy można się ustrzec przed cichym zabójcą jakim jest gaz?

 

Czytaj również: Jak bezpiecznie korzystać z gazu?

 

- "Można wyposażyć się w niewielkie urządzenia, detektory gazu, które będą czuwały za nas. „Wyczuwają” one gaz w ciągu kilkudziesięciu pierwszych sekund, ale również zaalarmują nas głośnym dźwiękiem. Pozwolą nam spać i czuć się bezpiecznie w miejscu, w którym po prostu powinniśmy być bezpieczni" - mówi st. kpt. Sławomir Brandt, Rzecznik Prasowy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

 

 

Klienci, którzy zdecydowali się na zakup ubezpieczenia Ochrony Prawnej i(lub) ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków jako rozszerzenia do ubezpieczenia majątku prywatnego Concordia Plus, otrzymali szansę wylosowania stu detektorów gazu. Klienci, którzy spełnili warunki określone w regulaminie konkursu, wezmą udział w losowaniu 100 detektorów gazu ziemnego o łącznej wartości 16 600 zł. Odbędzie się ono 24 kwietnia 2012 roku. Concordia Ubezpieczenia ma nadzieję, że swoją akcją pobudziła  swoich Klientów do świadomego korzystania z instalacji gazowej oraz odpowiedniego zabezpieczenia swojego majątku.

 

Czytaj również: Zaawansowane oprogramowanie do projektowania instalacji elektrycznych


Loteria „Własny kąt  - ciepły i bezpieczny” była kolejną akcja Concordia Ubezpieczenia promującą profilaktykę w życiu codziennym. W ubiegłym roku rolnicy otrzymywali gaśnice do swoich gospodarstw rolnych.

 

Źródło: exPress / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17556 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 280

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >