Elastyczna i lekka membrana jednoskładnikowa

Elastyczna i lekka membrana jednoskładnikowa

Wysoce elastyczna membrana jednoskładnikowa do zastosowań w zakresie izolacji przeciwwilgociowej betonu dla rynku Europejskiego. Masterseal ® FX 6100 jest lekką membraną cementową o skróconym czasie utwardzania , wykorzystywaną do wewnętrznych i zewnętrznych zastosowań – jako wodoodporna wyściółka dla konstrukcji chroniących przed dostępem wody oraz do ochrony nawierzchni betonowych przed uwęglanowieniem i działaniem chlorków. Czytaj dalej

 
Kompozycja tworzywa Masterseal ® FX 6100 sprawia, że jest to odpowiednia membrana dla miejsc podmokłych oraz piwnic. Zabezpiecza nawierzchnie betonowe przed uwęglanowieniem oraz działaniem chlorków. Dzięki unikalnej recepturze oraz wykorzystaniu sproszkowanych polimerów, 15-kilogramowe opakowanie Masterseal 610 FX zastępuje 25 kilogramów porównywalnych dwuskładnikowych produktów, które zazwyczaj wymagają dodatku 10 litrów płynnych polimerów. Zatem znacząco zmniejszają się potrzeby magazynowe, ilość zużytych opakowań (do 50%), a także koszty transportu ulegają istotnemu zredukowaniu.

 

Nowy produkt pozwala na zmniejszenie przestojów technologicznych dzięki skróceniu czasu twardnienia. Dzięki lekkiej i wysoce stężonej formule (przekłada się to na wysoką wydajność), masa pakowana jest do mniejszych worków o zredukowanym ciężarze , co przyczynia się do zmniejszenia potrzeb magazynowych oraz kosztów transportu, które spadają nawet o 50%. Jednoskładnikowa mieszanina jest odporna na mróz oraz pozwala na uniknięcie błędów podczas mieszania oferując przy tym wysoką wydajność i łatwość obsługi. Masterseal 6100 FX jest produktem przeznaczonym na rynek wybranych krajów europejskich. Dostępny jest w kolorach białym i szarym.

 

Czytaj również: Zaprawa murarska do klinkieru

 

Wielofunkcyjna membrana wodoszczelna zapewnia odpowiednią jakość zabezpieczenia już przy pokryciu warstwą o grubości 2 mm. Wytrzymuje ona ciśnienie wody sięgające 5 barów i zachowuje dużą elastyczność nawet temperaturze 10 stopni Celsjusza poniżej zera (14 ° Fahrenheit) oraz przy pełnym zanurzeniu w wodzie.  Materiał Masterseal 6100 FX odporny jest również na podciśnienie – jako idealne zastosowanie do wewnętrznych rozwiązań przeciwwilgociowych dla konstrukcji podziemnych, np. piwnic. Dzięki lekkiej formule tego produktu, na metr kwadratowy 2mm warstwy wystarczy 1,7 kg Masterseal 6100 FX. Ponadto membrana oferuje do 50 procent większą wydajność w porównaniu z tradycyjnymi środkami do hydroizolacji. To sprawia, że nowy produkt jest bardzo ekonomiczny, ponieważ na metr kwadratowy przypada zdecydowanie mniejsza ilość materiału. 

 
Odporność na niskie temperatury wydłuża możliwość przeprowadzania prac, dzięki czemu możliwe jest szybsze ich ukończenie. Masterseal 6100 FX jest tworzywem bardzo wytrzymałym – nie kurczy się, nie kruszy i nie pęka pod wpływem niskiej temperatury. Prace dodatkowe, polegające na wykonaniu poprawek w zakresie bezpieczeństwa i jakości są w tym przypadku zbędne.

 

Czytaj również: Sanitarny silikon zapachowy

 

„Przy opracowywaniu materiału Masterseal 6100 FX staraliśmy się kierować najważniejszymi wyzwaniami pracy codziennej, takimi jak niskie temperatury, wilgotność i ograniczony czas.” – mówi HolmGerd Diedrichs, Kierownik Segmentu Regional Business działu BASF Construction Chemicals. „Możemy ograniczyć przestoje pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw i oddać obiekt do użytku dużo wcześniej. Czas przerwy pomiędzy nałożeniem drugiej warstwy wynosi zaledwie dwie godziny. Natomiast obiekt nadaje się do użytku już po trzech dniach.” – dodaje. Ma to istotny wpływ na terminowość planów budowlanych, a także daje możliwość szybszego nałożenia w formie natrysku bądź za pomocą pędzla.

 

„W porównaniu z pozostałymi membranami hydroizolacyjnymi nakładanymi dwuwarstwowo, osoba zajmująca się nałożeniem materiału powinna wykonać prace o jeden dzień roboczy krócej.” – mówi Elisabeth Casas, Menedżer Produktu Masterseal 6100 FX w dziale BASF Construction Chemicals. Dla inwestora oraz osoby zajmującej się uszczelnianiem oznacza to: mniej przestojów podczas prac budowlanych, a kolejne prace można wykonać wcześniej.  

 

W zgodzie ze standardami budowlanymi programu LEED® 
 
Dążenie do zrównoważonego rozwoju jest dla firmy BASF kluczowym elementem w badaniach oraz podczas opracowywania nowych produktów i rozwiązań. Masterseal 6100 FX został zaprojektowany i opracowany zgodnie z kryteriami programu LEED ® (Przywództwo w Zakresie Efektywnego Energetycznie i Środowiskowo Projektu Budynku, opracowanego przez Amerykańską Radę ds. Zielonych Budynków) oraz uzyskuje następującą klasyfikację w ramach LEED: 

 

- do dwóch punktów za wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu; 

 

- do dwóch punktów za korzystanie z materiałów lokalnie dostępnych; 

 

- oraz do jednego punktu za materiał niskoemisyjny. 

 

„Ponadto, Masterseal jest materiałem pozbawionym zapachu amoniaku i może być z łatwością stosowany w zamkniętych środowiskach podczas normalnego dnia pracy.” – podsumowuje Elisabeth Casas.  Formuła Masterseal FX 6100 opiera się na specjalnych sproszkowanych polimerach oraz środkach klejących. 

 

Dział Chemii Budowlanej 
 
Dział Chemii Budowlanej firmy BASF jest wiodącym dostawcą systemów chemicznych i produktów dla przemysłu budowlanego. Innowacyjność i rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb zapewniają zadowolenie klientów. Oferta produktów tego działu obejmuje systemy domieszek, dodatki do cementu, rozwiązania dla budownictwa podziemnego, systemy renowacyjne i wydajne zaczyny cementowe, systemy kontroli rozbudowy architektonicznej, rozwiązania hydroizolacyjne i uszczelniacze, systemy podłogowe, systemy naprawcze, systemy ścienne oraz rozwiązania dla ochrony drewna. Posiada on zakłady produkcyjne oraz centra dystrybucji w ponad 60 krajach, zaś jego roczne obroty przy zatrudnieniu ok. 7000 pracowników wyniosły w roku 2011 około 2,2 mld EUR. 

 

Źródło: BASF / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17328 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 251

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >