Elektryczna kurtyna powietrzna

Elektryczna kurtyna powietrzna

Strefa klimatyczna, w której znajduje się Polska, charakteryzuje się sporymi wahaniami temperatur. Bez względu na porę roku, słupek rtęci szybuje raz w górę, raz w dół.

 

Stwarza to sporo problemy z utrzymaniem odpowiedniej temperatury w domu czy mieszkaniu. Rozwiązaniem, minimalizującym straty energii ulatniającej się przez otwieranie drzwi czy okna, jest kurtyna powietrzna, będąca niewidzialną barierą oddzielającą od siebie strefy o różnych temperaturach. Jak podaje Eurostat, aż 55 % kosztów utrzymania danej nieruchomości stanowi właśnie ogrzewanie. Urząd alarmuje, że zmiany temperatur, które przynosi ze sobą wiosna, wpłyną niekorzystnie na stan naszych portfeli. Pierwsze promienie słońca oraz świeże wiosenne powietrze zachęcają do wietrzenia pomieszczeń. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, iż mogą one doprowadzić nawet do 30 % straty ciepła.

 

Czytaj również: Rozwiązania do konserwacji i napraw

 

Przy charakterystycznych dla okresu przejściowego „skokach” temperatury warto pomyśleć nad rozwiązaniem optymalizującym utratę energii. Kurtyna powietrzna wytwarza barierę pomiędzy pomieszczeniami bądź strefami o różnych temperaturach. Dzięki niej można spokojnie zrezygnować z ogrzewania pomieszczeń, w których rzadziej przebywamy, co pozwala zaoszczędzić znaczne ilości energii. Urządzenie jednocześnie chroni pomieszczenia mieszkalne przed niekontrolowanymi stratami ciepła w przypadku grzania zimą.

 

 

Latem urządzenie stanowi doskonałą barierę przed gorącym powietrzem napływającym z zewnątrz czy przeciągami. Zapobiega jednocześnie przedostaniu się do wnętrza owadów, pyłów czy innych zanieczyszczeń. Idąc za amerykańskimi trendami, sięgamy bardzo często po urządzenia klimatyzacyjne, które są prawdziwymi „pożeraczami energii”. W polskim klimacie nie jest to jednak konieczność. Wystarczy zadbać o to, by ciepłe powietrze nie doskwierało nam w pomieszczeniach mieszkalnych – a tym skutecznie zajmie się kurtyna, przynosząc ulgę w wyjątkowo upalne dni. - mówi Paulina Szczepaniak z firmy First, wyłącznego dystrybutora marki First Austria.

 

Czytaj również: Konstrukcje wsporcze do montażu kominów


Kurtyna powietrzna FA 5571-8 marki First Austria to lekkie urządzenie charakteryzujące  się nowoczesną stylistyką, przystosowane do montażu na ścianie, jak i do sufitu. Wyróżnia się niskim poziomem emisji hałasu oraz energooszczędnością. Sprzęt wyposażono w wyraźny wyświetlacz LCD i pilot, co ułatwia regulowanie mocy grzewczej oraz prędkości obrotowej wentylatora. Posiada dodatkowo termostat umożliwiający utrzymanie temperatury powietrza na żądanym poziomie.

 

Źródło: Publicon / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Ogrody Liczba postów: 203 Grupa: Ogrody Stworzenie wspaniałego ogrodu nie jest takie łatwe.
  • Lampy do pokoju dziecka Liczba postów: 84 Grupa: Nowości ara... Oferujemy lampy do pokoju dziecięcego: wiszące, kinkiety i plafony. Nie tylko emitują łagodne i przyjemne światło, ale także są dekoracjami, które polubią najmł...
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 145 Grupa: Firmy budow... Ja w ubiegłym roku współpracowałem z firmą www.wykopy.eu . Wykonali dla mnie wykop pod szambo. Dodatkowo zajęli się niwelacją placu oraz wywozem ziemi. Oferują....
  • Ogrody Zimowe Liczba postów: 62 Grupa: Ogrody Ogrody zimowe to niezwykle piękne aranżacje, ale ich wykonanie nie jest takie łatwe.
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 309 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 322 Grupa: Robimy stro... Dokładnie, podłogi drewniane to najlepsze rozwiązanie, trwałe i piękne useful link

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15834 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 100

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >