Grzejniki z aluminiową płytą promieniującą oszczędzają do 45% energii w skali roku

Grzejniki z aluminiową płytą promieniującą oszczędzają do 45% energii w skali roku

Dzięki płycie promieniującej z aluminium szybko uzyskamy optymalną temperaturę. Grzejnik, który ją posiada wytwarza łagodne ciepło, które jest jednakowe w każdej części pomieszczenia. Dzięki aplikacji w telefonie, sterujemy urządzeniem na bieżąco i oszczędzamy na ogrzewaniu. Czytaj dalej

 

Cechy aluminium

Dzięki wykonaniu płyty promieniującej z aluminium, charakteryzuje się ona:

- wysoką reaktywnością i przewodnictwem

- dużą powierzchnią promieniowania (emisji ciepła)

- niską temperaturą powietrza na wylocie

- trwałą emisją.


Dzięki płycie promieniującej z aluminium szybko uzyskamy optymalną temperaturę

 

Czytaj również: Grzejnik łazienkowy, który w sezonie grzewczym podłączony jest do C.O. a poza nim może być elektryczny

 

Dzięki tym właściwościom grzejnik, w który wbudowano aluminiową płytę promieniującą zapewnia:

1. Ciepło łagodne i delikatne.

Odczuwanie łagodności ciepła związane jest z jakością promieniowania danego urządzenia, które powinno odpowiadać ciepłu emitowanemu przez człowieka. Dzięki zastosowaniu aluminium, otrzymamy ciepło jednorodne i stałe.

 

2. Jednakową temperaturę w każdej części pokoju.

Płyta z aluminium rozprzestrzenia ciepło w wielu kierunkach, co zapewnia efekt podobny do promieniowania słonecznego. Gwarantuje szybkie dotarcie do każdej części pomieszczenia i jednakową temperaturę we wszystkich strefach. Różnica temperatur pomiędzy podłogą, a sufitem jest wówczas niewielka.

 

3. Szybkie uzyskanie idealnej temperatury.

Temperatura w pomieszczeniu wzrośnie szybko, dzięki:

- odpowiedniej wymianie ciepła między grzejnikiem, a otaczającym powietrzem

- szybkiemu oddawaniu energii zmagazynowanej w elemencie grzewczym, o dużej powierzchni promieniowania.


Grzejniki z aluminiową płytą promieniująca oszczędzają do 45% energii w skali roku

 

Płyta promieniująca z aluminium jest elementem grzewczym promiennika Tatou, który posiada także:

System eliminujący cyrkulację kurzu.

To urządzenie posiada system ASP, który eliminuje zjawisko cyrkulacji kurzu w ogrzewanym pomieszczeniu, a także jego osiadanie w bezpośrednim otoczeniu urządzenia. Dlatego lekarze zalecają go alergikom i astmatykom.

 

Energooszczędne czujniki.

Dzięki detektorowi ruchu i światła - promiennik obniża temperaturę samoczynnie, gdy nie ma nikogo w domu lub jest noc. Z kolei sensor otwartego okna - automatycznie zatrzymuje jego pracę na czas wietrzenia pokoju.

 

Możliwość sterowania aplikacją.

Aby zarządzać pracą grzejnika przez telefon lub tablet - wystarczy dokupić centralkę systemu Cozytouch i podłączyć ją do routera internetowego. Następnie za pomocą aplikacji mobilnej kontrolujemy:

- parametry pracy grzejnika

- bieżące koszty jego eksploatacji.

 

Inteligentne sterowanie.

Samouczący się system inteligentnego sterowania Smart zbiera i analizuje dane o swej pracy, a następnie planuje, w skali tygodnia, produkcję i zużycie energii. Podczas nieobecności za pracę urządzenia odpowiada program Absence. Dzięki czujnikowi ruchu - grzejnik dostosuje temperaturę do nieprzewidzianych okoliczności (wcześniejszy powrót czy dłuższa nieobecność).

 

Grzejniki z aluminiową płytą promieniująca oszczędzają do 45% energii w skali roku

 

Dzięki wszystkim funkcjom sterowania urządzenie z oferty Atlantic Polska dostosowuje się do otoczenia. Umożliwia to oszczędność do 45% energii w skali roku (w porównaniu do grzejnika konwekcyjnego).

 

Czytaj również: Jak działają grzejniki konwekcyjne?

 

Grzejniki z aluminiową płytą promieniująca oszczędzają do 45% energii w skali rokuGrzejnik dostępny jest w wersji 1000W, 1500W lub 2000W, a jego cena wynosi od 1 044 zł do 1 240 zł.


Źródło: Atlantic / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Innowacyjne opakowania Liczba postów: 85 Grupa: Budowa i re... Innowacyjnymi opakowaniami dla gastronomi są z pewnością kielichy do granity, a w szczególności kielich do granity palma. Pozwolił on na drastyczne zwiększenie....
  • Nowoczesne zawory kulowe Liczba postów: 29 Grupa: Budowa i re... Szeroki wybór zaworów kriogenicznych, sprężynowych, zaworów DIN oraz zaworów do transformatorów olejowych, znajdziesz w ofercie firmy www.arko.com.pl . Gwarantu...
  • Profesjonalne narzędzia w Twoim warsztacie Liczba postów: 68 Grupa: Budowa i re... Myślę, że najlepiej opłaci się narzędzia kupować w internecie, ponieważ można znaleźć tutaj coś wysokiej jakości i w lepszej też cenie. Zobaczcie sobie nozyce....
  • meble na wymiar Liczba postów: 127 Grupa: Firmy budow... Brzmi ok.
  • Nowoczesne i funkcjonalne elewacje. Liczba postów: 34 Grupa: Budowa i re... Szanowni Państwo, Elewacja domu musi być nie tylko elegancka, ale również trwała. Dlatego warto stosować materiały o dużej odporności na zabrudzenia oraz uszkod...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15705 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 242

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >