Impregnaty do drewna: Impregnat Extra Drewnochron – 5 lat ochrony elementów drewnianych

Impregnaty do drewna: Impregnat Extra Drewnochron – 5 lat ochrony elementów drewnianych

Marka Drewnochron, będąc od lat niekwestionowanym liderem na rynku środków do ochrony i dekoracji drewna, co potwierdzają między innymi badania agencji Pentor czy Nielsen, wprowadza na rynek bardzo nowoczesny impregnat. Impregnat Extra Drewnochron, będący wynikiem długotrwałych prac badawczych, zabezpiecza drewno na lata, gwarantując nam 5 lat pełnej i skutecznej ochrony.

Piękno drewna doceniane jest od tysięcy lat. Szlachetny rysunek słojów, niepowtarzalny koloryt oraz niezwykła wytrzymałość tego budulca sprawiają, że jest on jednym z najczęściej używanych materiałów w aranżacji wnętrz. Aby zachować jego wszystkie atrybuty, należy odpowiednio dbać o konserwację elementów drewnianych, szczególnie, jeśli są one narażone na działanie warunków atmosferycznych oraz szkodników, które atakują drewno i prowadzą do jego zniszczenia.


5 lat ochrony
Impregnacja drewna, które będzie użytkowane na zewnątrz, powinna się rozpocząć od nałożenia impregnatu bezbarwnego, który doskonale wnika w głąb drewna a tym samym zabezpiecza je od przed nadmiernym działaniem światła, wody, mrozu i przede wszystkim ochrony przed sinizną, grzybami i owadami. W tym celu marka Drewnochron przygotowała nowy Impregnat Extra. Instytut Technologii Drewna w Poznaniu wykazał w badaniach, że bezbarwny Impregnat Extra marki Drewnochron, jest najlepiej wnikającym w głąb drewna impregnatem spośród najpopularniejszych impregnatów dostępnych na rynku. Wykazane testy dają pewność, że stosując Impregnat Extra marki Drewnochron, nie dopuścimy do rozwoju drobnoustrojów, które w naszych warunkach klimatycznych tak chętnie atakują drewno. Tak zabezpieczone drewno będzie miało wysoką wytrzymałość i odporność, zachowując przy tym naturalny rysunek drewna. Drewno zabezpieczone Impregnatem Extra należy następnie pomalować impregnatem barwnym, dostępnym w dziewięciu najmodniejszych kolorach. Tak zabezpieczone drewno gwarantuje nam 5 letnią ochronę na pomalowanych powierzchniach pionowych.
W celu bardziej dekoracyjnego wykończenia elementów drewnianych marka Drewnochron poleca system Impregnat z lakierobejcą lub lakierem w półmacie czy połysku.

Prawidłowe przygotowanie drewna

Właściwie wykonana impregnacja przy użyciu nowego Impregnatu Extra marki Drewnochron chroni drewno przed czynnikami atmosferycznymi, przed owadami, rozwojem pleśni, grzybów oraz sinizną. Przed jego nałożeniem należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża. Powinno być ono wyrównane, starannie wyczyszczone i suche, dzięki czemu impregnat może wniknąć głębiej, dając tym samym pełną i skuteczną ochronę drewna. Pamiętajmy także, że dla najlepszego efektu zalecane jest nałożenie przynajmniej dwóch warstw preparatu. Po wyschnięciu drugiej warstwy możemy nakładać impregnaty barwiące drewno lub dekorować je lakierobejcami (np. Lakierobejca 2w1, Lakierobejca Żelowa lub Lakierobejca Super marki Drewnochron).

Dla każdego rodzaju drewna

 


Nowy Impregnat Extra Drewnochron nie tylko skutecznie zabezpiecza drewno, ale jest też idealnym podkładem pod środki dekorujące drewno, polecanym zarówno do impregnacji surowego drewna, jak i odnawiania starych powierzchni drewnianych. Tak samo dobrze spełni swoją rolę w wypadku nowej drewnianej huśtawki, jak i wieloletniej ławeczki, ukrytej pod rozłożystym drzewem. Dłużej też możemy cieszyć się urokiem drewnianych okiennic, płotów czy mebli ogrodowych oraz z radością korzystać z drewnianego domku letniskowego.


Niewątpliwą zaletą Impregnatu Extra Drewnochron jest jego uniwersalność – może być on stosowany zarówno do impregnacji drewna z drzew liściastych, jak i iglastych.
Dodatkowo Impregnat bezbarwny marki Drewnochron nie powoduje korozji w przypadku łączenia drewna z metalem, dzięki czemu świetnie nadaje się zarówno do powierzchni typowo drewnianych, jak i przedmiotów drewnianych wykończonych elementami metalowymi, np.: drzwi, okien, czy mebli ogrodowych.
Ponad to Impregnat Extra marki Drewnochron z Lakierem Drewnochron tworzy wyjątkowy system zabezpieczający drewno zarówno przed szkodnikami, jak i ścieraniem, czyli skutkami długiego i intensywnego użytkowania. Impregnat skutecznie chroni drewno przed grzybami i glonami, natomiast Lakier zapewnia dodatkową ochronę przed szkodliwym działaniem słońca i wody. Ten duet idealnie zabezpiecza drewno i sprawia, że jest ono bardziej wytrzymałe.
Piękne drewniane przedmioty to chluba naszego domu. Dzięki nowemu Impregnatowi Extra marki Drewnochron przedłużymy ich użyteczność i nadamy nowego blasku na długi lata.

Źródło: budnet.pl
Autor: E.C.H.O. Communications/ bdunet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Bananowiec mrozoodporny (Musa basjoo) Liczba postów: 9 Grupa: Ogród i dzi... Co wy z tym klimatem, nie znacie się a gadacie :) Poszperajcie na forum ogrodniczym, w Polsce wiara ma bananowce w ogrodach i to kilkumetrowe! Normalnie zimują,...
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 358 Grupa: Ogrodzenia... Jeśli poszukujecie siatki ogrodzeniowej to warto zajrzeć do ich oferty: https://zampol24.pl/14-siatki-ogrodzenio we-powlekane :) Mają różne rodzaje i każdy znajd...
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 167 Grupa: Firmy budow... Jeżeli ktoś z was szuka nowych lub używanych worków typu Big-Bag, lub worki pp (polipropylenowe), strunowe, foliowe, papierowe oraz worki wykonane z folii typ...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 329 Grupa: Robimy stro... Dokładnie, podłogi drewniane to najlepsze rozwiązanie, trwałe i piękne useful link
  • Jak wybrać podłogę Liczba postów: 176 Grupa: Robimy stro... Panele są tanie i proste w montażu, ale niezbyt trwałe. Więc już lepiej zdecydować się na ogrzewane płytki.
  • Podłogi Liczba postów: 220 Grupa: Robimy stro... Ja jestem wielkim zwolennikiem parkietów tradycyjnych. Osobiście zdecydowałem się położenie parkietu z jesionu przez firmę www.parkietysema.pl. Podłoga wykonana...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16328 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 274

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >