Jak pomalować metalowe podłoże?

Jak pomalować metalowe podłoże?

Powierzchnie metalowe – wystawione na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych – szybko ulegają korozji i wymagają powtórnego malowania. Fachowcy mają jednak sposób na ten problem. Czytaj dalej

 

 Podłoża stalowe i żeliwne, podobnie jak inne metale, wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed deszczem, wilgocią i słońcem. Zazwyczaj dobrej jakości emalia potrafi skutecznie rozwiązać tego rodzaju problem. Jednak w niektórych przypadkach nawet i ona może okazać się niewystarczająca. Dzieje się tak m.in. w terenach miejskich i przemysłowych, w których zanieczyszczone powietrze – a czasem także kwaśne deszcze – zdecydowanie przyspiesza proces korozji metalu. Podobnie na obszarach, gdzie występują działania niekorzystnych warunków atmosferycznych (wysoka wilgotność, duża liczba opadów, wysokie różnice temperatur) mamy do czynienia z szybszą degradacją powłok malarskich, a w efekcie również i korozją.

 

Czytaj również: Lakier przeciw ciemnieniu drewna

 

Fachowcy w takich przypadkach sięgają po rozwiązanie systemowe i łączą Podkład Antykorozyjny z emalią Chlorokauczuk Strong z oferty marki Dekoral. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyśmy także my skorzystali z ich metody. Pierwszy produkt służy do gruntowania metalu oraz uzyskania trwałej bariery antykorozyjnej. Drugi zaś tworzy warstwę finalną, która wyróżnia się elastycznością, odpornością na uderzenia oraz dodatkową ochroną antykorozyjną. Połączenie Podkładu Antykorozyjnego z Chlorokauczukiem Strong daje w efekcie wyjątkową trwałą powłokę, która z powodzeniem sprawdzi się nawet w przypadku bardzo trudnych podłoży.

 

Czytaj również: Zaprawa klejąca do cienkowarstwowego mocowania płytek dużego formatu

 

 Przed aplikacją pierwszej warstwy należy dokładnie oczyścić metal, usuwając zabrudzenia, ślady rdzy oraz stare, luźne powłoki. Na przygotowane podłoże nakładamy 2 warstwy Podkładu Antykorozyjnego. Następnie po wyschnięciu gruntu przystępujemy do aplikacji Chlorokauczuku Strong – w przypadku agresywnego środowiska nanosimy 2 warstwy produktu. Po zakończeniu prac nie zapominajmy o umyciu narzędzi za pomocą rozcieńczalnika.

 

Źródło: royalbrand / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17556 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 257

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >