Jaki napęd do bramy wiazdowej? Automatyka do bram.

Jaki napęd do bramy wiazdowej? Automatyka do bram.

Napędy do bram, jak każda rzecz, która czyni nasze życie wygodniejszym, stały się bardzo popularne. Rynek zaroił się od automatów o przeróżnych funkcjach, jakości i zastosowaniach. Czytaj dalej

Zanim będziemy więc, wygodnie otwierać bramę przyciskając jeden guzik w pilocie, dowiedzmy się jaki napęd wybrać, by służył nam przez wiele lat.

Dobra marka, dobra jakość


Napęd do naszej bramy przede wszystkim powinien być markowy. Zakup u autoryzowanego dealera nie jest przejawem snobizmu, ale pragmatyzmu. Mimo, że rynek oferuje różne napędy, których cena potrafi być naprawdę niska, jest to oszczędność pozorna. Co zyskujemy, kupując automat do bramy w autoryzowanej sieci sprzedaży? Przede wszystkim gwarancję, że w nasze ręce trafił produkt dobrej jakości, wyprodukowany zgodnie ze wszystkimi normami. Dlatego przy zakupie napędów warto brać pod uwagę kompetencje i doświadczenie producenta. Firma FAAC już od ponad 45 lat tworzy produkty najwyższej jakości. W skład ich oferty wchodzą zarówno napędy do bram, jak i części oraz podzespoły, posiadające jakość potwierdzoną licznymi atestami i certyfikatami.

Wiele lat doświadczenia oraz nadzór nad procesem produkcji sprawia, że napędy do bramy działają bezawaryjnie przez długi czas. Autoryzowany dealer, oprócz dobrej klasy napędów do bram, oferuje nam także ich montaż. Zatrudnieni przez niego fachowcy, są osobami dobrze przeszkolonymi, o co zatroszczył się producent FAAC, zapewniający im także wsparcie techniczne. Dzięki temu zyskujemy pewność, że napęd do bramy został założony poprawnie, a tym samym będzie nam służył przez wiele lat. Dealer FAAC zapewni  nam również szybki serwis i bezproblemową dostawę części.

 

 

Waga to nie wszystko

Kolejną rzeczą, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę jest rodzaj naszej bramy. Doświadczony sprzedawca z łatwością dobierze odpowiedni automat do wagi i długości skrzydła. Jednak dla samej bramy skrzydłowej istnieje kilka wariantów automatów, które różnią się sposobem montażu, co wpływa na walory estetyczne bramy. W końcu brama ma nie tylko sama się otwierać, ale także radować nas swoim widokiem przez długie lata.

Jeśli nie przeszkadza nam, że automat jest widoczny, możemy zdecydować się na najprostszy napęd elektromechaniczny model 413 firmy FAAC. Posiada on wszystkie cechy dobrego siłownika: jest łatwy w montażu, wyposażony w zabezpieczenia antyzgnieceniowe oraz, w funkcję częściowego otwarcia czyli w tzw. opcję furtki. Doskonale sprawdzi się przy bramach o najpopularniejszym wymiarze skrzydła czyli do 2,5 metra.

Gdy nasza brama znajduje się między betonowymi czy klinkierowymi słupami, możemy schować automat za nimi, wybierając model z łamanym ramieniem. Za przykład niech posłuży nam automat do bramy skrzydłowej model 390 firmy FAAC. Jego kompaktowa budowa sprawia, że w łatwy sposób montuje się go na słupku, przez co od zewnątrz staje się praktycznie niewidoczny.

Jeśli jednak jesteśmy właścicielami przepięknej, kutej bramy i nie chcemy by cokolwiek psuło efekt, idealnym rozwiązaniem okaże się napęd podziemny. Montowany w podłożu jest całkowicie niewidoczny podczas pracy. Automaty dobrej jakości, takie jak model 770 firmy FAAC projektowane są razem z obudową, która chroni mechanizm przed dostaniem się wody, dzięki czemu nasza brama otworzy się zawsze, niezależnie od pogody.

 

Odrobina troski

Oczywiście markowy napęd zainstalowany przez fachowca to jeszcze nie wszystko. Sposobem na długowieczność naszego urządzenia jest odrobina troski. Wystarczy tylko pamiętać o sprzątnięciu  podjazdu z wszelkich przeszkód, czy usunięciu chwastów z fotokomórki napędu. Raz na rok powinno się wezwać także serwis, który usunie zabrudzenia, takie jak piach czy martwe owady z części elektronicznych. Te kilka czynności porządkowych, które nie wymagają od nas zbyt wielkiego wysiłku sprawi, że nasz automat do bramy odwdzięczy się nam  bezawaryjną pracą.

 

 

 

Źródło: RedPen.pl / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17199 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 166

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >