Kompletny system ocieplenia ścian zewnętrznych od jednego producenta

Kompletny system ocieplenia ścian zewnętrznych od jednego producenta

Dzięki bardzo dobrym parametrom izolacyjnym oraz jakości i dopasowaniu poszczególnych elementów, system pozwala nie tylko na optymalne ocieplenie, ale też kompleksowe wykończenie fasady. Czytaj dalej

 

W systemie ECOROCK FF każdy element został dobrany w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać unikalne cechy skalnej wełny mineralnej ROCKWOOL. Kompleksowe rozwiązanie opiera się na jednej z dwóch płyt izolacyjnych: FRONTROCK MAX E lub FASROCK LL, dzięki czemu gwarantuje szereg korzyści – m.in niższe koszty ogrzewania wynikające z doskonałej izolacyjności termicznej (współczynnik przewodzenia ciepła – od 0,036 W/mK), a także bezpieczeństwo pożarowe (wełna posiada klasę reakcji na ogień A1 i jest niepalna). Ściany ocieplone wełną ROCKWOOL są dodatkowo paroprzepuszczalne, dzięki czemu poprawiają zdrowy mikroklimat wewnątrz pomieszczeń.

 

 

Oprócz skalnej wełny mineralnej, do systemu należy szeroka oferta chemii budowlanej. W jej skład wchodzą m.in. tynki silikatowe, silikonowe i mineralne nadające się do malowania, w strukturach typu baranek lub drapany, a także wszelkie zaprawy klejowe, podkłady i grunty. Szeroka paleta 160 odpornych na zabrudzenia farb i tynków barwionych w masie, o różnych strukturach i granulacjach, umożliwia realizację najśmielszych pomysłów na wykończenie elewacji domu.

 

Czytaj również: Prawdziwy "Złoty środek" - tynk wapienny

 

System ECOROCK FF przeznaczony jest do ocieplenia zarówno budynków nowo wznoszonych, jak i termoodernizowanych. Niezależnie od typu podłoża – np. elewacji betonowej lub murowej, system zapewnia ścianom odporność na starzenie, zmienne warunki atmosferyczne czy korozję chemiczną i biologiczną. Trwałość całego rozwiązania potwierdza 10-letnia gwarancja ROCKWOOL.

 

Czytaj również: Bloczki z betonu autoklawizowanego

 

Porada eksperta

Prowadząc prace ociepleniowe z wykorzystaniem systemu ECOROCK FF należy pamiętać, by temperatura zewnętrzna powietrza, podłoża i wbudowywanego materiału nie przekraczała zakresu od 5 do 25°C. Podłoże trzeba odpowiednio przygotować – oczyścić z kurzu i oleju, usunąć złuszczające się powłoki malarskie oraz tynki organiczne. Jego nierówności przekraczające 1 cm zniwelować można zaprawami wyrównującymi, zaś silnie chłonące podłoża należy uprzednio zagruntować.

Źródło: Rockwool / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17357 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 311

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >