Łatwe i oszczędne instalowanie

Łatwe i oszczędne instalowanie

Budowa domu to przedsięwzięcie trudne i skomplikowane. Przebieg powstawania inwestycji uzależniony jest od wielu czynników. Jednym z najistotniejszych jest wybór takiej technologii, która będzie gwarancją dobrego efektu końcowego. Czy istnieje taki sposób na budowanie, który wraz z wysoką jakością zagwarantuje łatwe wykonanie i zaoszczędzone pieniądze?

Jesień to czas zamykania stanu surowego powstających budynków. Kolejnym etapem budowy są prace wewnątrz. Trzeba położyć między innymi instalacje - elektryczną, komputerową, telefoniczną, wodną, kanalizacyjną, gazową, alarmową, domofonową i inne. Czy można coś zrobić, by ten etap budowy skrócić, uprościć i obniżyć jego koszty? Bezpośredni wpływ na wygodę pracy ma materiał, z którego zbudowany jest dom.

Właściwości materiału a komfort pracy
Cała tajemnica tkwi we właściwościach materiału. Materiałem, który instalatorzy sobie upodobali jest beton komórkowy, w tym bloczki Solbet. Wyróżnia je jednorodna, porowata struktura. Jest to materiał łączący optymalnie cechy izolacyjności cieplnej i wytrzymałości na ściskanie, przy zachowaniu niewielkiej gęstości. Takie właściwości powodują, że jest to materiał, z którego nie tylko łatwo i szybko się buduje, ale też w którym bez wysiłku można „rzeźbić”, przygotowując miejsce pod instalacje.
Opinię o wygodzie pracy w betonie komórkowym potwierdza pan Ryszard Jankowski, doświadczony instalator elektryczny: „To prawda, instalacje w betonie komórkowym wykonuje się dużo łatwiej, niż w ceramice lub silikacie. Nie muszę do tego używać specjalistycznego, drogiego sprzętu i narzędzi. Wystarczą podstawowe narzędzia ręczne, wiertarka bez udaru oraz rylec i wiertła. Wykonywanie bruzd, otworów i przebić do prowadzenia przewodów przebiega szybko i sprawnie”. 

Oszczędności i bezpieczeństwo
Mówi się, że „czas to pieniądz”. Porzekadło to, jak się okazuje, ma zastosowanie przede wszystkim na placu budowy. Im prostsza technologia, tym krótszy czas realizacji inwestycji. System Solbet dostosowany jest do tej zasady. Zgodnie z zaleceniami producentów, bruzdy pod instalacje muszą mieć odpowiednią głębokość. Przykrycie płytkich bruzd z położonymi instalacjami wymaga niewielkiej ilości zaprawy, co również wpływa na zmniejszenie kosztów inwestycji.

Każdy inwestor zrobi wszystko, by było łatwiej, taniej i bez niepotrzebnych komplikacji. Kto jest w trakcie, bądź na etapie planowania budowy, powinien wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które ułatwią zrealizowanie inwestycji, począwszy od wyboru projektu, poprzez technologię – czyli zdecydowanie się na konkretny materiał, po prace instalacyjne i wykończeniowe. Po co komplikować, skoro są sposoby na łatwe i oszczędne budowanie.

Źródło: Kuźnia PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17556 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 194

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >