Najważniejsze funkcje nowoczesnych grzejników elektrycznych do domu

Najważniejsze funkcje nowoczesnych grzejników elektrycznych do domu

Grzejniki elektryczne w ostatnim czasie zyskują olbrzymią popularność wśród właścicieli domów i mieszkań. Trudno się dziwić, gdyż te nowoczesne urządzenia sprawdzają się naprawdę w rozmaitych przestrzeniach, oferując szereg niezmiernie praktycznych właściwości oraz funkcji, które podnoszą komfort życia. Czytaj dalej

 

Dlaczego zatem warto wybrać taki grzejnik oraz kiedy najbardziej może się on przydać? Nieco informacji na ten temat znajdziecie poniżej.

 

W jakich pomieszczeniach sprawdzają się grzejniki elektryczne?

Jeszcze jakiś czas temu grzejniki elektryczne stosowano przede wszystkim w łazienkach. Służyły jako ogrzewanie podstawowe lub wspierające dla głównej instalacji, aby zapewnić optymalną temperaturę w tej wymagającej przestrzeni.

 

Najważniejsze funkcje nowoczesnych grzejników elektrycznych do domu

 

Czytaj również: Elektryczny grzejnik łazienkowy

 

Obecnie urządzenia tego typu, jak choćby modele od Econovli, pojawiają się już niemal we wszystkich typach domowych pomieszczeń. Sprawdzają się jako wsparcie ogrzewania w sypialniach i salonach. Chętnie montuje się je w pomieszczeniach takich, jak gabinety lub garaże połączone z warsztatami. Wszędzie zapewniają przyjemne ciepło oraz pozwalają szybko i sprawnie zbudować optymalny komfort cieplny dla wszystkich domowników.

 

Dlaczego warto wybrać właśnie grzejniki elektryczne?

Sposób działania grzejników elektrycznych znacząco różni się od tradycyjnych instalacji, wyposażonych w kaloryfery konwekcyjne. Najczęściej bowiem są to niewielkich rozmiarów urządzenia, działające w oparciu o fale podczerwone, które nie muszą ogrzewać całego powietrza w pomieszczeniu, żebyśmy poczuli przyjemne ciepło.

Co zatem wyróżnia tego typu konstrukcje i dlaczego naprawdę warto rozważyć wprowadzenie ich w nowoczesnych domach?

 

Skuteczność

Grzejniki elektryczne są proste w obsłudze. Wystarczy włączyć je do prądu i są od razu gotowe do pracy. Nie wymagają skomplikowanych prac montażowych ani wielkich zmian w przestrzeni domu. A dodatkowo szybko się nagrzewają, dzięki czemu z łatwością podnoszą temperaturę, gdy jest to akurat potrzebne.

Jeśli szuka się jeszcze bardziej wydajnych rozwiązań, to ciekawą opcją mogą się stać modele hybrydowe. Posiadają w jednej obudowie dwa moduły grzewcze – promiennik i konwektor. W zależności od bieżących potrzeb urządzenie uruchamia najpierw promiennik (ok. 15-20% mocy nominalnej), a jeśli to nie wystarcza również drugi element grzewczy.

 

Energooszczędność i ekologiczność

Nowoczesne grzejniki elektryczne zużywają znacznie mniej energii elektrycznej niż modele sprzed kilku lat. Stosuje się w nich rozwiązania najwyższej klasy, które pozwalają na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania, przy zachowaniu optymalnych warunków cieplnych w pomieszczeniu.

Mniejsze zużycie prądu to korzyść nie tylko dla domowego budżetu, ale także dla środowiska naturalnego. Nie zapominajmy również o tym, że elektryczne rozwiązania grzewcze nie emitują szkodliwych gazów do atmosfery podczas swojej pracy, przez co są zdecydowanie bardziej eko niż na przykład ogrzewanie węglowe.

 

Dekoracyjność

Produkowane współcześnie grzejniki elektryczne wyróżnia nie tylko olbrzymia funkcjonalność, ale także ciekawy design, wpisujący się w modne obecnie style wnętrzarskie.

Produkuje się rozwiązania klasyczne z prostą, metalową obudową, ale także bez trudu można znaleźć modele minimalistyczne, wykonane z metalu, niekiedy z dekoracyjną, szklaną taflą.

Ich kolorystyka bywa również mocno urozmaicona. Większość urządzeń tego typu lakieruje się proszkowo na jeden z wielu, popularnych kolorów, zgodnych z trendami wnętrzarskimi oraz linią koncepcyjną danej marki.

Niektóre urządzenia występują w kilku wariantach barwnych. Niejednokrotnie można także znaleźć modele z ozdobnymi printami lub naklejkami, które sprawiają, że zwykły grzejnik staje się ciekawym i spersonalizowanym przedmiotem ozdobnym.

 

Smart grzejniki do domu

Grzejniki elektryczne można bez trudu włączyć do domowego systemu Smart House, przez co sterowanie nimi staje się niezmiernie proste i wygodne. Do uruchomienia każdego urządzenia można użyć dotykowego panelu na ścianie, pilota lub nawet praktycznej aplikacji, instalowanej bezpośrednio na telefonie.

Dzięki temu wzrasta komfort codziennego funkcjonowania w domowych wnętrzach, przy równoczesnej optymalizacji kosztów, związanych z ogrzewaniem.

 

Nowoczesne ogrzewanie do domu – funkcjonalność i estetyka

Współcześni konsumenci oczekują zawsze produktów najwyższej klasy, które sprostają ich wszystkim oczekiwaniom, zarówno pod względem użyteczności, jak i estetyki.

W przypadku ogrzewania to wszystko mogą im zapewnić nowoczesne, elektryczne urządzenia grzewcze, które bez trudu można dopasować do niemal wszystkich przestrzeni, w nawet najbardziej wymagających domach.

 

Czytaj również: W przyszłości tradycyjne grzejniki odejdą do lamusa - zastąpi je energooszczędne ogrzewanie ścienne

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17073 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 190

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >