Niskoszumowa kanalizacja wewnętrzna

Niskoszumowa kanalizacja wewnętrzna

Hałas jest uciążliwy, dokuczliwy, a w efekcie szkodliwy dla organizmu. Aby zapobiegać nadmiernemu natężeniu dźwięków w domu, już na etapie wyboru projektu warto zadbać o technologie, które przyczynią się do ponadprzeciętnej redukcji hałasu.

 

O najnowsze trendy zapytaliśmy firmę REHAU, która dysponuje ponad 40-letnim doświadczeniem z zakresu kanalizacji wewnętrznej.

 

Jakie zawory instalacyjne wybrać? Przepustnice wodne i centralnego ogrzewania

 

ARCHIPELAG: Wszyscy znamy negatywny wpływ hałasu na organizm człowieka, co możemy zrobić, aby w domowej przestrzeni cieszyć się ciszą i spokojem?

 

REHAU: Po oddaniu budynku do użytku najczęściej nie można już zlikwidować błędów budowlanych związanych z ochroną przed hałasem, dlatego tak ważne jest, aby już na etapie projektowania swojego wymarzonego domu zadbać o to, aby zastosować system niskoszumowej kanalizacji wewnętrznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie zmniejsza się subiektywnie odczuwany poziom hałas.

 

 

Jak sobie poradzić z zamarzającą instalacją wodno-kanalizacyjną?

 

ARCHIPELAG: System RAUPIANO PLUS jest jednym z rozwiązań, które zastosowano w modelowym domu wysoko energooszczędnym LUMINA HOUSE.  Jak działa system  i na czym polega jego innowacyjność?

 

REHAU: W LUMINIE HOUSE zastosowano technologię wielowarstwową, zapewniającą gładkość i odporność na warunki pogodowe i promieniowanie UV. System RAUPIANO PLUS składa się z bogatego programu rur, kształtek i zoptymalizowanej techniki mocowań, które wspólnie minimalizują natężenie hałasu. Dzięki zastosowaniu 3 innowacyjnych warstw, następuje wyraźne zmniejszenie hałasu przenoszonego przez powietrze. Sztywna warstwa środkowa z tworzywa pochłaniającego dźwięki podnosi wagę i prowadzi do wyciszania dźwięków.

 


 

ARCHIPELAG: Jakie są korzyści z zastosowania systemu RAUPIANO PLUS?

 

REHAU:  Dzięki gładkim powierzchniom wewnętrznym na rurach nie odkładają się osady, a materiał, z którego system jest wykonany sprawia, że korozja nie ma żadnych szans. Odporne chemicznie rury RAUPIANO PLUS wytrzymują kontakt z gotującą się wodą. Sprawdzony system uformowanych muf i fabrycznie zamontowanych uszczelek umożliwia szybkie, pewne i czyste układanie rur przez instalatora. Dodatkowym atutem systemu RAUPIANO PLUS jest jego atrakcyjny wygląd – biały kolor sprawia, że w odkrytych miejscach instalacji rury nie rzucają się w oczy na tle jasnych ścian.

 


 

ARCHIPELAG:  System RAUPIANO PLUS jest uznawany za przyjazny dla środowiska naturalnego, jak przejawia się jego ekologiczny charakter?

 

REHAU: System podlega recyklingowi. Bezhalogenowe rury i kształtki nadają się w 100% do przetworzenia i powtórnego wykorzystania. Korzystny bilans ekologiczny przy produkcji jest ogromnie ważny, szczególnie ze względu na oszczędność surowców.

 

Czy jest szansa na otrzymanie dotacji na przydomową oczyszczalnie ścieków?

 

ARCHIPELAG: Badania uznanego Instytutu Fizyki Budowlanej w Stuttgarcie potwierdzają znakomite właściwości systemu RAUPIANO PLUS, jakie wytyczne musi spełniać niskoszumowa kanalizacja wewnętrzna?

 

REHAU:  System posiada aprobatę techniczną Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie, Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej w Berlinie oraz licznych instytucji w innych krajach europejskich, podlega również stałemu systemowi zapewniania jakości w laboratoriach REHAU. System RAUPIANO PLUS spełnia wymagania normy DIN 4109 (ochrona akustyczna w budownictwie kubaturowym), jak również daleko ostrzejsze wymagania normy VDI 4100 – i to z doskonałym wynikiem, dlatego w pokazowej, modelowej wysoko energooszczędnej LUMINIE HOUSE nie mogło go zabraknąć.

 

Źródło: ARCHIPELAG / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Płyty Solne Liczba postów: 14 Grupa: Ciekawe pom... Bardzo podoba mi się ten pomysł i bardzo chciałabym posiadać ścianę solną we własnym domu. Rozmawiałam już na ten temat z mężem i na pewno w to zainwestujemy. h...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 7 Grupa: Robimy dach Na ten moment stawiałbym na dachówkę bądź blachodachówkę panelową. W ofercie Braas znajdziesz wiele pięknych modeli dostępnych właśnie w tym kolorze, także jeże...
  • Ogrody Liczba postów: 172 Grupa: Ogrody Tutaj się zgodzę, bo także jestem ogromnym zwolennikiem wyboru trwałych i jednocześnie efektownych rozwiązań jakie prezentuje w swojej ofercie Pozbruk nie tylko...
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 126 Grupa: Firmy budow... Jeżeli rozglądacie się za sprawdzoną firmą, która działa na rynku kruszyw i robi to dobrze to skontaktujcie się z http://eko-logis.com.pl/sprzedaz-kruszyw -i-pi...
  • Rozbiórki Liczba postów: 81 Grupa: Stawiamy śc... Też sobie zapiszę i chętnie skorzystam z takiej opcji, bo niedługo planujemy budowę domu na nowo na działce po rodzicach.
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 226 Grupa: Ogrodzenia... A czy lepszym rozwiązaniem nie będzie jednak materiał typu mur samonośny wykonany z gotowych elementów Gardeo? Myślę, że to niezła propozycja jeżeli zależy Ci n...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19263 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 168

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >