Niskoszumowa kanalizacja wewnętrzna

Niskoszumowa kanalizacja wewnętrzna

Hałas jest uciążliwy, dokuczliwy, a w efekcie szkodliwy dla organizmu. Aby zapobiegać nadmiernemu natężeniu dźwięków w domu, już na etapie wyboru projektu warto zadbać o technologie, które przyczynią się do ponadprzeciętnej redukcji hałasu.

 

O najnowsze trendy zapytaliśmy firmę REHAU, która dysponuje ponad 40-letnim doświadczeniem z zakresu kanalizacji wewnętrznej.

 

Jakie zawory instalacyjne wybrać? Przepustnice wodne i centralnego ogrzewania

 

ARCHIPELAG: Wszyscy znamy negatywny wpływ hałasu na organizm człowieka, co możemy zrobić, aby w domowej przestrzeni cieszyć się ciszą i spokojem?

 

REHAU: Po oddaniu budynku do użytku najczęściej nie można już zlikwidować błędów budowlanych związanych z ochroną przed hałasem, dlatego tak ważne jest, aby już na etapie projektowania swojego wymarzonego domu zadbać o to, aby zastosować system niskoszumowej kanalizacji wewnętrznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie zmniejsza się subiektywnie odczuwany poziom hałas.

 

 

Jak sobie poradzić z zamarzającą instalacją wodno-kanalizacyjną?

 

ARCHIPELAG: System RAUPIANO PLUS jest jednym z rozwiązań, które zastosowano w modelowym domu wysoko energooszczędnym LUMINA HOUSE.  Jak działa system  i na czym polega jego innowacyjność?

 

REHAU: W LUMINIE HOUSE zastosowano technologię wielowarstwową, zapewniającą gładkość i odporność na warunki pogodowe i promieniowanie UV. System RAUPIANO PLUS składa się z bogatego programu rur, kształtek i zoptymalizowanej techniki mocowań, które wspólnie minimalizują natężenie hałasu. Dzięki zastosowaniu 3 innowacyjnych warstw, następuje wyraźne zmniejszenie hałasu przenoszonego przez powietrze. Sztywna warstwa środkowa z tworzywa pochłaniającego dźwięki podnosi wagę i prowadzi do wyciszania dźwięków.

 


 

ARCHIPELAG: Jakie są korzyści z zastosowania systemu RAUPIANO PLUS?

 

REHAU:  Dzięki gładkim powierzchniom wewnętrznym na rurach nie odkładają się osady, a materiał, z którego system jest wykonany sprawia, że korozja nie ma żadnych szans. Odporne chemicznie rury RAUPIANO PLUS wytrzymują kontakt z gotującą się wodą. Sprawdzony system uformowanych muf i fabrycznie zamontowanych uszczelek umożliwia szybkie, pewne i czyste układanie rur przez instalatora. Dodatkowym atutem systemu RAUPIANO PLUS jest jego atrakcyjny wygląd – biały kolor sprawia, że w odkrytych miejscach instalacji rury nie rzucają się w oczy na tle jasnych ścian.

 


 

ARCHIPELAG:  System RAUPIANO PLUS jest uznawany za przyjazny dla środowiska naturalnego, jak przejawia się jego ekologiczny charakter?

 

REHAU: System podlega recyklingowi. Bezhalogenowe rury i kształtki nadają się w 100% do przetworzenia i powtórnego wykorzystania. Korzystny bilans ekologiczny przy produkcji jest ogromnie ważny, szczególnie ze względu na oszczędność surowców.

 

Czy jest szansa na otrzymanie dotacji na przydomową oczyszczalnie ścieków?

 

ARCHIPELAG: Badania uznanego Instytutu Fizyki Budowlanej w Stuttgarcie potwierdzają znakomite właściwości systemu RAUPIANO PLUS, jakie wytyczne musi spełniać niskoszumowa kanalizacja wewnętrzna?

 

REHAU:  System posiada aprobatę techniczną Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie, Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej w Berlinie oraz licznych instytucji w innych krajach europejskich, podlega również stałemu systemowi zapewniania jakości w laboratoriach REHAU. System RAUPIANO PLUS spełnia wymagania normy DIN 4109 (ochrona akustyczna w budownictwie kubaturowym), jak również daleko ostrzejsze wymagania normy VDI 4100 – i to z doskonałym wynikiem, dlatego w pokazowej, modelowej wysoko energooszczędnej LUMINIE HOUSE nie mogło go zabraknąć.

 

Źródło: ARCHIPELAG / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

 • Wózek widłowy Liczba postów: 72 Grupa: Firmy budow... Akurat jeśli chodzi o wybór wysokiej jakości sprzętu to warto pomyśleć nad wózkami od sprawdzonych japońskich producentów.
 • Kanalizacja Liczba postów: 237 Grupa: Moja budowa W sytuacji jeśli jeszcze nie ma kanalizacji a na naszej budowie pracują pracownicy trzeba im zapewnić wychodek.Najwygodniejszą opcją jest zdecydowanie się na to...
 • Wykopy pod fundament Liczba postów: 40 Grupa: Budowa i re... Odpowiednie zabezpieczenie wykopów, skarb czy zboczy jest konieczne podczas prac budowlanych, zwłaszcza na trudnych podłożach. Szerzej ten temat opisano tutaj,....
 • Ogród zimowy: jak zaprojektować wymarzony ogród zi... Liczba postów: 12 Grupa: Budowa i re... JA do siebie do ogrodu zamówiłem kilka miesięcy temu stół drewniany i powiem wam że bardzo jestem z niego zadowolony. Tutaj https://vimine.pl/stol-drewniany-ogr...
 • Budowa maszyn Liczba postów: 73 Grupa: Firmy budow... Ja niedawno szukałem nowych taśm transportowych. Zdecydowałem się na taśmy przenośnikowe tkaninowo-gumowe z profilami gumowymi od firmy www.convi.pl . Służą nam...

Ostatnio na forum

 • Ogrody Zimowe Liczba postów: 55 Grupa: Ogrody Ogrody zimowe co prawda są bardzo piękne, jednak ich wykonanie oraz pielęgnacja jest dość trudna, dlatego najlepiej do ich wykonania zatrudnić fachowców.
 • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 137 Grupa: Firmy budow... Ja mogę polecić polskie kruszywa keramzytowe z firmy https://liapor.pl/, które są wykorzystywane w domu do gotowych elementów konstrukcyjnych i wykończeniowyc...
 • Rozbiórki Liczba postów: 89 Grupa: Stawiamy śc... Jeżeli szukasz firmy, która oferuję zsypy do gruzu to polecam kontakt do firmy https://www.sklep-akprojekt24.com.pl/kon takt. Firma oferuję również drabiny mag...
 • Płoty ogrodowe Liczba postów: 288 Grupa: Ogrodzenia... A czy lepszym rozwiązaniem nie będzie jednak materiał typu mur samonośny wykonany z gotowych elementów Gardeo? Myślę, że to niezła propozycja jeżeli zależy Ci n...
 • Ogrody Liczba postów: 192 Grupa: Ogrody Super, dziękuję Wam za te wszystkie porady! https://poradnikogrodniczy.pl/
 • Interbud Tomasz Romanowski Elbląg Liczba postów: 3 Grupa: Firmy budow... Jeśli czeka Was egzamin na uprawnienia budowlane, to warto sobie rozwiązać te testy na uprawnienia-budowlane.com Polecam, bo uważam, że warto takie rzeczy rozwi...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18050 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 128

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >