Nowoczesne okna drewniane w skandynawskim typie

Nowoczesne okna drewniane w skandynawskim typie

COMBI ALU + to okno drewniane typu skandynawskiego dostępne w ofercie firmy Sokółka Okna i Drzwi S.A. Pomimo różnic w polskim i skandynawskim systemie okiennym, okna tego typu mogą bardzo dobrze sprawdzić się i w naszym kraju.

System otwierania

Podstawową cechą różniącą COMBI ALU + od typowych polskich okien  jest otwieranie skrzydeł na zewnątrz. Rozwiązanie to wynika bezpośrednio z wymogów surowego klimatu Skandynawii – okna narażone są tam na bardzo silne podmuchy wiatru. COMBI ALU + wykorzystują tą cechę klimatu – podmuchy mocniej dociskają skrzydła do ościeżnicy zwiększając tym samym szczelność okna. W Polsce idealnie sprawdzą się więc w miejscach narażonych na silne działanie wiatru, jak np. góry lub wybrzeże.  

Czytaj również: Zalety okien okleinowych

 

Skrzydła otwierane na zewnątrz mają dodatkową zaletę - znacznie poprawiają funkcjonalność okien. Nie zabierają miejsca wewnątrz, więc idealnie nadają się do niewielkich pomieszczeń. Ponadto, otwarcie okna jest wyjątkowo wygodne, nie wymaga odsuwania firanek, zasłon, rolet wewnętrznych czy przesuwania przedmiotów na parapecie.

 

 

Wygodne mycie

Okno typu skandynawskiego COMBI ALU + posiada funkcję całkowitego obrotu skrzydła okiennego.  Taka konstrukcja znacznie ułatwia mycie i pielęgnację – mamy dostęp do zewnętrznej strony okna wewnątrz pomieszczenia.  

Czytaj również: Odpowiedni dobór okien

 

Dodatkowo, okna te wyposażone są w mechanizm zapobiegający nagłemu niekontrolowanego otwarciu oraz aluminiowe klamki i okapnik. W zależności od rodzaju, COMBI ALU + oferuje dwa rodzaje okuć: wersja nożycowa ze sposobem otwierania odchylnym, uchylnym, rozwieranym, obrotowym w pionie i w poziomie do 180° oraz wersja zawiasowa, która otwiera się przez rozwieranie i odchylanie.

 

 

Czytaj również: Na co zwrócić uwagę kupując energooszczędne okna?

 

Najpopularniejsze drewno

Linia COMBI ALU +, jak i pozostałe okna Sokółka Okna i Drzwi S.A., to produkty drewniane. Ze względu na dostępność drewna oraz zapotrzebowanie na wysoką termoizolacyjność, materiał ten jest najpopularniejszym surowcem stosowanym do wyrobu okien w Skandynawii. COMBI ALU + są bardzo energooszczędne - współczynnik przenikania ciepła dla całego okna wynosi Uw=1,02 W/m2K.

Źródło: Sfera PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Budowa maszyn Liczba postów: 352 Grupa: Firmy budow... W przemyśle używa się wielu różnych maszyn, no i trzeba przyznać, że z czasem takie maszyny kończą swoją żywotność i trzeba wymienić je na inne. Co wtedy robi s...
  • Meble stylowe,antyki -Nysa Liczba postów: 24 Grupa: Firmy budow... Piękną biżuterię z wyjątkowym kamieniem ma http://dittazimmermann.com/kamien/lapis- lazuli/. Mojej żonie bardzo podobają się ich wzory. Myślę, że to super opcja....
  • Elektryk Liczba postów: 66 Grupa: Firmy budow... Instalacje elektryczne i teletechniczne obejmujące m.in. telewizję satelitarną wykonuje m.in.https://uslugi-elektryczne-dziubins ka.pl/pl/. Postaw na elektryków....
  • Drugie życie betonu Liczba postów: 8 Grupa: Budowa i re... Pomagają zaprawy naprawcze do betonu.
  • Jakie szambo? Liczba postów: 18 Grupa: Moja budowa Natomiast pamiętaj, żeby również do szamba wybrać dobrej jakości bakterie które skutecznie rozłożą i upłynnią ścieki. Dlatego zajrzyj na https://sklepinco.pl/ma...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17341 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 174

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >