Nowoczesny system instalacji rur

Nowoczesny system instalacji rur

Nowoczesny multisystem instalacyjny, wykorzystujący wiele rozwiązań w zakresie wewnętrznych instalacji rurowych, stale rozwija się i udoskonala. Nowe elementy i rozwiązania charakteryzują się wysokimi walorami eksploatacyjnymi, a jednocześnie umożliwiają skrócenie czasu montażu instalacji.

 

Jedną z nowinek są rozdzielacze Systemu KAN-therm serii 82 przeznaczone są do rozdziału wody na poszczególne obiegi instalacyjne (grzewcze lub wodociągowe).

 

Rozdzielacze z regulowanym rozstawem

Regulowany w zakresie 250 – 400 mm rozstaw belek umożliwia zamontowanie na odejściach urządzeń pomiarowych np. ciepłomierzy lub wodomierzy. Belki rozdzielacza wykonane są z mosiężnego profilu 1” z gwintem wewnętrznym na obu końcach G1” oraz z gwintami wewnętrznymi ½” na odejścich.  Ich duży rozstaw (100 mm) umożliwia bezkolizyjne  zamontowanie obok siebie wodomierzy lub ciepłomierzy. Belki rozdzielacza można doposażyć  w dodatkowe elementy KAN-therm  takie jak  odpowietrzniki, korki, redukcje i zawory przyłączeniowe. Rozdzielacze dostępne są w sekcjach 2, 3 i 4 obwodowych, które można ze sobą wzajemnie łączyć.

 

Czytaj również: Kilka słów o montażu instalacji wodnej

 

Złączki skręcane dla rur KAN-therm Platinum

System rur wielowarstwowych i złączek zaciskowych z pierścieniem nasuwanym KAN-therm Push Platinum (to najmłodsze dziecko w rodzinie KAN-therm), wzbogacił się o nowe elementy rozszerzające jego możliwości i usprawniające montaż. Do oferty wprowadzono złączki skręcane z gwintami zewnętrznymi dla dwóch najbardziej popular­nych średnic tj. 14x2 i 18x2,5. Obie wersje kształtek wyposażone są w gwinty zewnętrzne G ½”.

 

 

Zawory grzybkowe KAN-therm PP

Ofertę systemu zgrzewanych rur i złączek z polipropylenu KAN-therm PP rozbudowano o nowe zawory odcinające grzybkowe, łączone bezpośrednio z rurami. Są one alternatywą do zaworów kulowych, które nie wszędzie mogą być zastosowane. Podstawową zaletą tego typu zaworów jest możliwość wymiany uszczelki grzybka i tym samym przedłużenie okresu ich bezawaryjnej eksploatacji. Dostępne są zawory dla średnic 20, 25 i 32 mm z trzema wariantami wykonania pokrętła: do montażu natynkowego z pokrętłem standardowym, do montażu podtynkowego z pokrętłem niklowanym oraz z pokrętłem „mini”.

 

Czytaj również: Dlaczego woda smakuje i pachnie tak, a nie inaczej?

 

Unifikacja rur wielowarstwowych

Wraz z wprowadzeniem nowej  edycji katalogu KAN rozpoczął się, dla wygody klientów, proces unifikacji rur wielowarstwowych Systemu KAN-therm Press. Zmiana polega na wycofaniu z dotychczasowej oferty rur wielowarstwowych PE-RT/Al/PE-HD w całym zakresie średnic, przy jednoczesnym rozszerzeniu oferty rur PE-RT/Al/PE-RT do pełnego zakresu średnic 14 – 40 mm. Tym samym w ofercie będzie tylko jeden rodzaj rur wielowarstwowych opartych na polietylenie PE-RT. Dostępność rur wielowarstwowych PE-X/Al/PE-X o średnicach 50 – 63 mm pozostaje bez zmian.

 

 

Nowa średnica KAN-therm Steel

System KAN-therm Steel, składający się z precyzyjnych rur i złączek ze stali węglowej zewnętrznie ocynkowanych, zdobył już uznanie wśród instalatorów i projektantów. Szeroki zakres średnic rur – od 15 do 108 mm pozwala na wykonanie praktycznie każdej instalacji, niezależnie od wielkości i przeznaczenia budynku.

 

Dotychczasowe zapotrzebowanie rynku wskazuje, że pośrednia średnica rur pomiędzy 54 a 76,1 mm jest rozwiązaniem umożliwiającym nie tylko optymalizację hydrauliczną instalacji, ale również znaczne obniżenie kosztów inwestycyjnych. Stąd też obecność w dotychczasowej ofercie rur o średnicy 64 mm. Jednak w związku z planowanym wprowadzeniem takiej pośredniej średnicy również w systemie KAN-therm Inox, do Systemu KAN-therm Steel została wprowadzona zamienna  średnica 66,7x1,5 mm, doskonale znana w typoszeregu rur miedzianych i nierdzewnych. Rury i kształtki o średnicy 64x1,5 mm dostępne będą tylko do końca bieżącego roku.

 

Czytaj również: Instalacje wodne z miedzi

 

Uniwersalny śrubunek 15x G ¾”

Do oferty Systemu KAN-therm wprowadzono nowy, uniwersalny śrubunek do rur metalowych  o średnicy 15 mm. Śrubunek 15xG¾” przeznaczony jest do wykonywania połączeń skręcanych sa­mouszczelniających się typu Eurokonus. Może być stosowany do wszystkich rodzajów rur i przyłączy metalowych (np. podejść pod grzejniki) o średnicy 15 mm (rury mie­dziane, miedziane niklowane, rury KAN-therm Steel i KAN-therm Inox). Cechą charakterystyczną nowej złączki jest możliwość jej wielo­krotnego wykorzystania do połączeń.

 

 

Nowoczesny  kontroler oblodzenia

Aby działanie instalacji ogrzewania powierzchni zewnętrznych (schodów, chodników, podjazdów) było skuteczne i ekonomiczne, należy zapewnić odpowiednie sterowanie i regulację układu zasilania pętli grzewczych.

 

Służy do tego nowy, nowoczesny kontroler oblodzenia ogrzewanych powierzchni otwartych KAN-therm. Kontroler za pośrednictwem czujników ma za zadanie odpowiednio wcześnie wykrywać lód lub śnieg i aktywować pompę wprowadzającą do obiegu pętli grzewczych czynnik grzewczy. Po wykonaniu zadania (np. stopienie śniegu na podjeździe) urządzenie automatycznie wyłączy obieg grzewczy. Kontroler współpracuje z czujnikiem śniegu i lodu KAN-therm, który jest wyposażony w trwałą obudowę i kabel przyłączny o długości 15 m.

Źródło: Masz Media / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 826 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • Piece wolnostojace, kozy Liczba postów: 56 Grupa: Kominki od... Kominek w domu to bardzo fajna rzecz, która nie tylko ogrzewa ale nadaję super klimat zwłaszcza w mroźne, zimowe wieczory. My mamy kominek z firmy http://www.k...
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 203 Grupa: Firmy budow... Ale przecież w tym zakresie powinniście zawsze stawiać na takie rozwiązania, które realnie mogłyby się u Was sprawdzić. Moim zdaniem ciekawym pomysłem mogłoby b...
  • Podłogi Liczba postów: 225 Grupa: Robimy stro... Może kogoś z was zainteresuję kontakt do firmy od podłóg http://pstudiopodlog.net.pl/. Ja podczas budowy domu korzystałem z pomocy firmy i bardzo mi pomogli jeż...
  • Jak wybrać podłogę Liczba postów: 178 Grupa: Robimy stro... Remont to dobry czas i moment, żeby pomyśleć o przerobieniu instalacji grzewczej na bardziej oszczędną. Wejdźcie i przeczytajcie informacje https://termoplaza.p...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 126 Grupa: Robimy dach Użytkownik Alina11789 napisał: Witam,bedziemy pokrywac dach na oborze i stodole około 700 metrów.Chcemy pokryć blachą trapezową,ocynkowaną kolorową.popytal ismy....

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17211 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 243

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >