Nowy interfejs do urządzeń grzewczych

Nowy interfejs do urządzeń grzewczych

Wydajność pompy ciepła zależy od jakości urządzenia i poprawnej instalacji, jednak maksymalną efektywność osiągnąć możemy również dzięki odpowiedniemu zarządzaniu całym systemem. Teraz sterowanie pompami ciepła jest jeszcze prostsze dzięki połączeniu ich z komputerem osobistym, smartfonem lub tabletem za pomocą modułu NWPM, który służy jako interfejs pomiędzy tymi urządzeniami grzewczymi a lokalną siecią komputerową.

 

Efektywność pompy ciepła zależna jest od wielu czynników. Wpływ na parametry pracy ma sama konstrukcja urządzenia, odpowiednie ustawienie i dopasowanie poszczególnych elementów całej instalacji. Aby jednak w najwyższym stopniu wykorzystać potencjał odnawialnych źródeł energii należy zadbać o ciągłe zarządzanie systemem grzewczym. Podczas gdy wiele pomp ciepła wyposażonych jest w profesjonalne sterowniki, firma Dimplex idzie o krok dalej – oferując moduł NWPM umożliwiający monitorowanie i zmienianie ustawień parametrów pompy z poziomu komputera osobistego lub urządzeń mobilnych.

 

Czytaj również: Dom sterowany ze szczytu Himalajów

 

Moduł NWPM to niewielki układ scalony wyposażony w gniazdo sieci Ethernet (popularna wtyczka używana do połączenia z Internetem). Po zainstalowaniu go w pompie ciepła, podłączona może zostać ona do komputera lub sieci lokalnej, a darmowe oprogramowanie pozwala na sprawowanie pełnej kontroli nad sprzętem grzewczym. Dodatkową zaletą jest możliwość wglądu w aktualne i historyczne dane robocze, co umożliwia utrzymywanie kosztów ogrzewania na minimalnym poziomie. Co więcej, dostęp do menu możliwy jest również dzięki darmowej aplikacji HeatPumpApp dostępnej na w sklepie AppStore i Google Play.

 

Czytaj również: Sterownik oświetlenia LEDowego

 

Warto również podkreślić, że moduł NWPM umożliwia pełną integrację z inteligentnym domem, co zapewnia wzrost efektywności i komfortu.

 

Czytaj również: Oszczędny sterownik

 


 

Zakres funkcji modułu NMPW

 

  • Dodatkowy moduł służy jako interfejs między menedżerem pompy ciepła i siecią Ethernet do zdalnego przestawiania i kontroli pompy ciepła.
  • Moduł umożliwia zmianę nastawień i odczytanie danych roboczych przy pomocy komputera, wymogiem systemowym jest komputer z wtykiem sieciowym lub sieć Ethernet.
  • Graficzne przedstawienie odczytów realizowane jest w przeglądarce internetowej.

 

Czytaj również: Sterowanie domem z każdego miejsca na świecie

Wymagania techniczne aplikacji mobilnej

Warunkiem użytkowania aplikacji HeatPumpApp jest posiadanie pompy ciepła firmy Dimplex ze sterownikiem pompy ciepła WPM 2004, WPM 2006, WPM 2007 lub WPM EconPlus oraz modułu rozszerzającego NWPM dla podłączenia do sieci Ethernet. Do transmisji danych potrzebne jest podłączenie DSL z adresem internetowym lub stały adres IP, z którym połączony będzie moduł NWPM. Smartfon lub tablet musi być połączony z Internetem, aby uzyskać dostęp do sterownika pompy ciepła przy pomocy aplikacji.

 

Źródło: FlyPR / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Nocleg dla pracowników Liczba postów: 17 Grupa: Firmy budow... O jak miło !!! znam tą firmę od kwater https://kwaterysilesia.pl/kontakt/ i powiem wam, ze nieraz korzystałem z ich gościny i zawsze zarówno ja i moi pracownic...
  • Własna firma Liczba postów: 30 Grupa: Firmy budow... Prowadzicie własne firmy? ___ Gry zuma
  • wywóz odpadów budowlanych Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Jaka firma z kontenerami oferuje wywóz odpadów budowlanych Lublin ? Szukam kogoś do współpracy od zaraz.
  • Blog budowlany Liczba postów: 10 Grupa: Firmy budow... Jeżeli ktoś z was szuka dobrego szklarza, który wykona na przykład lustra łazienkowe na wymiar lub szklane półki to ja mogę polecić dobrego szklarza z Gdyni. F...
  • Narzędzia dla profesjonalistów Liczba postów: 139 Grupa: Budowa i re... A gdzie szukać firm od zadań specjalnych ? bo ja ostatnio szukałem firmy, która oferuję taką usługę jak zrywanie asfaltu. Dobrze, że mam ogarniętego kolegę, któ...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17350 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 279

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >