Ochrona drewna przed grzybami

Ochrona drewna przed grzybami

Grzyby domowe mogą w szybkim tempie doprowadzić do degradacji drewna. Grzyby pleśniowe mają z kolei bardzo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Biokorozja drewna to powszechny problem. Czytaj dalej

 

Atak grzybów - jak ochronić drewno?

 Jak zabezpieczyć drewno przed grzybami i co zrobić, gdy zaatakuje on nasz dom  – radzi Andrzej Wójcik doradca techniczny firmy Altax.Często nie zdajemy sobie sprawy, że impregnaty i lakierobejce nie chronią w pełni przed biokorozją. Mimo, iż nie wszyscy producenci umieszczają taką informację na opakowaniu, powinniśmy przed malowaniem bezwzględnie zabezpieczyć drewno za pomocą środków gruntujących. Do więźby dachowej wybierzmy impregnat do drewna konstrukcyjnego – najlepiej taki, który dodatkowo zabezpiecza materiał przed owadami.

 

Czytaj również: Czyścimy taras

 

Do pozostałych powierzchni warto stosować impregnat gruntujący.Co zrobić jeśli drewno już zostało zaatakowane przez grzyby? Skutecznym rozwiązaniem, pozwalającym trwale usunąć grzyby w bezpieczny sposób jest zastosowanie specjalistycznych środków do zwalczania grzybów pleśniowych i domowych. Niektóre z nich odbarwiają drewno, dlatego warto skorzystać z produktów bezbarwnych dedykowanych do drewna.  Chcąc bezpiecznie usunąć grzyb pleśniowy z drewna należy obficie spryskać preparatem grzybobójczym zaatakowaną powierzchnię. Następnie trzeba odczekać około 24 godzin. Jest to bardzo istotne, ponieważ zbyt wczesne zmywanie może spowodować, że będziemy wdychać żywe zarodniki grzybów. Po tym czasie grzyb usuwamy za pomocą czystej wody (bez użycia detergentów) oraz szczoteczki. Powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia. Warto spryskać drewno dwukrotnie, aby zapobiec kolejnemu wykwitowi . Pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest prewencyjne zabezpieczanie powierzchni. 

 


Boramon – preparat grzybobójczy


Boramon to specjalistyczny środek do zwalczania grzybów pleśniowych i domowych na: ścianach, sufitach, płotach, czy tarasach. Pozwala zneutralizować szkodliwe substancje grzybów, dzięki czemu ich usunięcie jest bezpieczne dla naszego zdrowia. Jednocześnie trwale zabezpiecza powierzchnie przed kolejnymi wykwitami. Co ważne jest to produkt bezbarwny oraz nie odbarwiający powierzchni. Może być z powodzeniem stosowany na wszystkich powierzchniach drewnianych.
500 ml z atomizerem 
Producent: Altax
www.altax.pl
 
 
 
Impregnat do drewna konstrukcyjnego (Boramon C30)
 
Impregnat do drewna konstrukcyjnego kompleksowo zabezpiecza drewno przed biokorozją: grzybami pleśniowymi, domowymi oraz owadami żerującymi w drewnie. Zwalcza także grzyby pleśniowe i domowe na drewnie już zarażonym. na drewnie już zarażonym zwalcza grzyby pleśniowe i domowe. Jest niezmywalny – utrwala się w drewnie po ok. 2 dniach od momentu wykonania impregnacji. Może być stosowany jako grunt pod: lakierobejce, oleje, lakiery, farby, impregnaty ochronno-dekoracyjne itp.
 
Pojemność: 1l
zabezpieczenie: ok. 35 m2 dla drewna użytkowego pod dachem
zabezpieczenie: ok. 23,5 m2 dla drewna narażonego na opady
Producent: Altax
www.altax.pl
 

 

Czytaj również: Klej do płyt kartonowo-gipsowych


 
 
Gruntujący impregnat do drewna Penetrin
 
Idealny jako biochronny grunt pod: oleje do drewna, farby, lakiery, lakierobejce lub lazury. Głęboko penetrujący impregnat stosowany do zabezpieczania wszelkiego drewna narażonego na korozję mikrobiologiczną oraz innych elementów wymagających wyjątkowo trwałego zabezpieczenia. Trwale zabezpiecza drewno. Chroni powierzchnie przed grzybami pleśniowymi, grzybami powodującymi rozkład drewna, grzybami sinizny oraz larwami owadów żerujących w drewnie.
 
750 ml – ok. 5m2
Producent: Altax
www.altax.pl
 
 

Źródło: fortepr / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17583 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 277

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >