Otulina do izolacji rur w systemach  grzewczych i wentylacyjnych

Otulina do izolacji rur w systemach grzewczych i wentylacyjnych

Kiedy trzeba zaizolować rurociąg prosty, praca wykonawcy (jak i sama izolacja) z reguły układa się gładko. Kiedy jednak instalacja skręca we wszystkich kierunkach, życie fachowca nie jest już tak proste. Chyba, że skorzysta on z rozwiązań izolacyjnych systemowych. Czytaj dalej

 

Wydajność systemów grzewczych i wentylacyjnych w bardzo dużej mierze zależy od odpowiedniego doboru i starannego montażu izolacji. To prosta zależność, która ma duży wpływ na cykl życia instalacji oraz koszty eksploatacji budynku.

 

Otulina do izolacji rur systemów grzewczych i wentylacyjnych

 

Czytaj również: Jakie korzyści płyną z montażu wysokiej jakości izolacji w domu?

 

Aby ułatwić wykonawcom dokładne zaizolowanie rurociągów o różnych kształtach i kątach zagięcia, PAROC – czołowy europejski producent izolacji technicznych z wełny kamiennej – stawia na sprawdzone, kompleksowe rozwiązania systemowe. W ofercie firmy znajdziemy produkty do izolacji odcinków prostych, prefabrykowane elementy do zabezpieczania kolan rurociągów, jak również dedykowane akcesoria montażowe.

 

Otulina do izolacji rur systemów grzewczych i wentylacyjnych

 

otulina PAROC Hvac Combi AluCoat T

Wśród tych pierwszych warto zwrócić uwagę na otulinę PAROC Hvac Combi AluCoat T, która umożliwia dopasowanie średnicy wewnętrznej do zróżnicowanych średnic zewnętrznych rur w przedziale 12-18 mm oraz 22-28 mm. Rozwiązanie zapewnia bezcenną elastyczność w sytuacji, gdy rurociągi mają zróżnicowane średnice – na przykład zgrzewane kształtki z PP, które charakteryzują się większymi średnicami zewnętrznymi, niż rury z PP. W przypadku rurociągów o większych średnicach świetnie sprawdzi się zaś system otulin PAROC Hvac Section AluCoat T.

 

otulina PAROC Hvac Section AluCoat T

W przypadku konieczności izolacji krzywizn rurociągów, zamiast ręcznie docinać fragmenty otuliny prostej, wykorzystać można gotowe rozwiązanie PAROC Hvac Bend AluCoat T. To niepalna izolacja z wełny kamiennej fabrycznie wykonana w kształcie kolana, którą łatwo dopasujemy do przewodów o zróżnicowanym kącie zagięcia.

 

Otulina do izolacji rur systemów grzewczych i wentylacyjnych

 

otulina PAROC Hvac Bend AluCoat T

Sam materiał to jednak nie wszystko. Liczy się też to, jak sobie z nim poradzimy. Dokładne wykonanie izolacji ułatwiają odpowiednio dopasowane i sprawdzone akcesoria PAROC. Noże do cięcia wełny kamiennej, druty wiązałkowe, zgrzewarki i gwoździe do mocowania izolacji (w tym gwoździe izolowane), taśmy klejące dedykowane do poszczególnych typów pokryć, manszety do wykańczania przewodów – to wszystko dostępne jest od jednego producenta, co gwarantuje pewność deklarowanych właściwości izolacji.

 

Czytaj również: Czym izolować instalacje i rury biegnące pod podłogą?

 

Otulina do izolacji rur systemów grzewczych i wentylacyjnych

Źródło: Tower Communications / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17217 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 201

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >