Sposoby na ciepłe poddasze

Sposoby na ciepłe poddasze

Można mieć piękny dom, ale jeśli nie będzie odpowiednio zabezpieczony przed zimnem na nic zdadzą nam się jego wdzięki. Najwięcej zimna może wdzierać się przez poddasze. Dowiedz się dlaczego warto zająć się odpowiednim jego uszczelnieniem. Czytaj dalej

 

Poddasze, choć z reguły nie stanowią głównego zainteresowania inwestorów prywatnych, z biegiem czasu okazują się wyjątkowo ważnym punktem w walce o ciepły i suchy dom. Dlaczego?To właśnie to miejsce, gdzie bezpardonowo może wdzierać się zimne powietrze doprowadzając do wychłodzenia całego domu. Takie sytuacje mają miejsce najczęściej w starszych obiektach – zwłaszcza tych, które powstały w latach 80. i 90. Jeśli płacimy coraz więcej za zapewnienie odpowiedniej temperatury i czujemy znaczne utraty ciepła, to znak, że należy dokładniej przyjrzeć się termomodernizacji poddasza.

 

Sposoby na ciepłe poddasze

 

Jak się do tego zabrać?

Najpierw trzeba zdiagnozować jaka jest skala problemu. Sprawdzamy stan poddasza i więźby dachowej. Oczywiście ciężko będzie nam samodzielnie dokonać oceny, stąd potrzeba konsultacji z fachowcem, który dokładnie przeegzaminuje więźbę. W tym celu najlepiej zwrócić się o pomoc do inżyniera budowlanego. Specjalista powinien dokonać oględzin stropu pod kątem jakości oraz sprawdzić ile wełny skalnej należy użyć. Jeśli konstrukcja poddasza zdradza ślady gnicia, jest popękana lub występują na niej grzyby może to oznaczać poważniejszy remont. Niekiedy konieczna jest wymiana całej krokwi. 

 

Szukanie winowajcy

Najczęściej za utraty ciepła odpowiedzialna jest przestrzeń znajdująca się pod dachem, która nie pełni żadnych celów mieszkalnych, czyli tzw. poddasze nieużytkowe. Brak odpowiedniej izolacji z wełny skalnej, oddzielającej tę przestrzeń od reszty budynku powoduje, że zimno wkrada się do domu. I nie mówimy tu o drobnych przewiewach, niekiedy takie zaniedbania potrafią kosztować utratę ciepła rzędu 30%! Do izolacji stropu warto użyć sprawdzonego granulatu skalnego GRANROCK SUPER. Może być użyty na trudnodostępnych poziomych przestrzeniach – zarówno na poddaszach nieużytkowych, jak stropodachach wentylowanych.


Jeśli chcesz dowiedzieć się jak powinno wyglądać ocieplanie poddasza – przeczytaj poradnik

 

Czytaj również: Dom będzie miał mniejsze straty ciepła, jeśli ocieplimy przylegający do niego garażStrop, strych to tylko jedno z wielu zagadnień, które mogą trapić właścicieli domów. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytania związane z budową, remontem, urządzaniem domu i mieszkania – sprawdź OcieplamyŻycie.pl.

 

Czytaj również: Paraizolacja, mostki termiczne - o czym jeszcze należy pamiętać podczas ocieplania dachu skośnego?

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15823 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 115

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >