Urządzenia klimatyzacyjne

Urządzenia klimatyzacyjne

Najnowszy model urządzenia klimatyzacyjnego Etherea otrzymał nagrodę iF Product Design 2013, jedno z najważniejszych wyróżnień w dziedzinie wzornictwa na świecie.

 

Jurorzy docenili nie tylko wygląd zewnętrzny urządzeń, istotne były również takie cechy jak stopień innowacyjności, wpływ na środowisko oraz funkcjonalność.

 

Czytaj również: Ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe

 

 „Przyznawana od 1953 roku iF Product Design Award to jedna z najbardziej prestiżowych nagród  w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Jesteśmy dumni z faktu, że w najnowszej edycji otrzymała ją Etherea. Stanowi to dowód na docenienie ciągłego rozwoju tego urządzenia nie tylko  w kategoriach estetyki, ale również innowacyjności rozwiązań technicznych.” – wyjaśnia Tomasz Lenarczyk, product manager w firmie Panasonic.

 

 

Linia Etherea, składająca się z jednostek o wydajności od 2,2 do 8kW, stanowi połączenie stylowego wyglądu z wysokimi parametrami technicznymi. Zastosowane rozwiązania pozwoliły na zmniejszenie emisji CO2 oraz ograniczenie zużycia prądu. Oszczędność energii zapewnia technologia Inverter+ oraz system EcoNavi, który oprócz standardowych czujników temperatury i wilgotności wykorzystuje również detektory ruchu. Dzięki nim urządzenie optymalizuje swoje działanie w zależności od obecności i aktywności osób znajdujących się w pomieszczeniu.  

 

Czytaj również: System kominowy pracujący na mokro lub sucho

 

W nowym modelu wprowadzono nową funkcję falowego, rytmicznego dostosowania temperatury, co poprawia komfort użytkowników. Pozwala to również na zwiększoną oszczędność energii, która może sięgać nawet 45 proc. w trybie grzania i 35 proc. przy chłodzeniu pomieszczenia. Kolejną nowością jest modyfikacja istniejącego we wcześniejszym modelu systemu nanoe-G, który usuwa szkodliwe bakterie, wirusy oraz pleśń znajdujące się zarówno w powietrzu, jak i te pokrywające powierzchnie. Zakres działania systemu został jednak rozszerzony o rozwiązanie neutralizujące bakterie i wirusy wychwycone przez filtr powietrza. Poprzez uwalnianie jonów i wolnych rodników urządzenie jest w stanie oczyścić powietrze z 99 proc. drobnoustrojów w zasięgu jego działania, co korzystnie wpływa na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu.

 

 

Z myślą o wygodzie użytkowników Panasonic dostosował modele z serii Etherea do współpracy z aplikacją IntesisHome, która umożliwia zdalne sterowanie klimatyzacją za pomocą smartfonów bądź tabletów z systemami Android i iOS oraz komputerów posiadających połączenie z Internetem. Nowe modele z serii Etherea są również w pełni zgodne z obowiązującą od 1 stycznia 2013 roku Unijną Dyrektywą dotyczącą produktów zużywających energię, tzw. Energy related Products Directive (ErP), która ma na celu ograniczenie zużycia energii m.in. przez urządzenia klimatyzacyjne i wentylacyjne.

 

Źródło: United PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Sprawdź poziom hałasu w nowym mieszkaniu Liczba postów: 2 Grupa: Budowa i re... Bardzo ciekawy i merytoryczny artykuł. Ja niedawno korzystałem z usług firmy https://systemy-pomiarowe.com/oferta/. Kupiłem tam kalibratory akustyczne, mikrofon...
  • Praca Liczba postów: 18 Grupa: Firmy budow... Podrzucam Wam link do tego artykułu - https://prawnik-online.eu/dyskryminacja- w-miejscu-pracy---sprawdz-co-mozesz-zrob ic,3,5900.html . Przeczytajcie go konieczn...
  • ścianka działowa Liczba postów: 5 Grupa: Moja budowa ja zdecydowanie polecam plyty mpb. to dosc nowe rozwiazanie na polskim rynku, ale doskonale sie sprawdza. fajnie sie pracuje z tym materialem (jak z drewnem ale...
  • wesele w plenerze Liczba postów: 243 Grupa: Firmy budow... Ja osobiście uważam, że to super sprawa, ale nie w polskich warunkach. Tutaj o to bardzo ciężko ;)
  • Siłowniki hydrauliczne – zastosowanie i utrzymanie Liczba postów: 43 Grupa: Budowa i re... Jeśli chodzi o naprawę siłowników hydraulicznych to sprawdzi wam się firma AMP Serwis z Pabierowic https://www.serwisudt.pl/oferta/hydrauli ka-silowa To super fa...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17336 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 232

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >