Wykonywanie prac remontowych w zimie

Wykonywanie prac remontowych w zimie

Niestety poranne przymrozki i niskie temperatury w ciągu dnia dają o sobie znać coraz częściej. Ze względu na właściwości wielu materiałów, niekorzystne warunki atmosferyczne skutecznie uniemożliwiają więc prowadzenie prac budowlanych. Czytaj dalej

 

Gdy jednak mróz zastał nas w trakcie budowy lub też konieczne jest dokonanie niezbędnych przeróbek i uszczelnień newralgicznych miejsc, na ratunek przychodzą wielosezonowe piany montażowe. Dzięki Winterfoam oraz Gunfoam Winter firmy Den Braven z remontem nie trzeba będzie czekać do wiosny.Ujemne temperatury skutecznie uniemożliwiają wykonywanie prac remontowych, takich jak montaż drzwi lub okien, uszczelnienie szpar wokół kominów i włazów czy wypełnienie powstałych w czasie eksploatacji budynku pęknięć.

 

Czytaj również: Elastyczna i lekka membrana jednoskładnikowa

 

Najczęściej obawiamy się, że stosowane przez nas materiały uszczeniające stracą na mrozie swoje właściwości, będą mniej efektywne i już w najbliższej przyszłości niezbędna stanie się ich ponowna aplikacja. Problemów tych możemy jednak uniknąć sięgając po produkty przeznaczone do  użytku w okresie zimowym, gdy temperatury spadają poniżej 0° C. Podczas prac remontowych polegających na montażu czy uszczelnianiu pomocne okażą się piany poliuretanowe zimowe – Winterfoam oraz Gunfoam Winter firmy Den Braven, które użyć można bez względu na panującą za oknem pogodę. 

 

 

Remont możliwy również mroźną zimą

Pianą montażową pistoletową, przeznaczoną do użycia w warunkach poniżej 0°C jest Gunfoam Winter firmy Den Braven. To jednoskładnikowa, półsztywna, pistoletowa piana stworzona na bazie poliuretanu i zawierająca nieszkodliwy dla środowiska gaz rozprężający. Dzięki specjalnym właściwościom jej aplikacja możliwa jest zarówno wiosną lub latem (do + 25°C), jak również zimą do temperatury -10°C. Charakteryzuje się ona kontrolowaną, niską rozprężalnością, przez co w ciągu 30-50 minut od momentu aplikacji zwiększa swoją objętość  jedynie o ok.20% co zapobiega wypaczaniu montowanych profili. Piana Gunfoam Winter stanowi również doskonałą izolację akustyczną i termiczną, a jej odporność na wilgoć zapobiega rozwojowi  grzybów i pleśni. Doskonała przyczepność do różnego rodzaju podłoży – betonu, tynku, ceramiki budowlanej, drewna, stali metali, PCW i tym podobnych tworzyw sztucznych  w połączeniu z wyjątkowymi parametrami technicznymi pozwala na szeroki zakres zastosowań i dobrze sprawdza się w przypadku montażu stolarki okiennej i drzwiowej, progów, czy uszczelnienia złączy dachowych lub powstałych pęknięć i prześwitów. 

 

Czytaj również: Zaprawa murarska do klinkieru

 

Niezawodność przez cały rok

Piana zimowa Winterfoam firmy Den Braven to z kolei wielosezonowa propozycja przeznaczona do użytku w temperaturze od -10°C do +35°C do aplikacji za pomocą wężyka. To  jednoskładnikowa, ręczna, półsztywna pianka montażowo-izolacyjno-uszczelniająca na bazie poliuretanu, która po nałożeniu rozpręża się i utwardza pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu oraz materiałach budowlanych.  Wyróżnia się doskonałą stabilnością oraz sprężystością, którą zachowuje nawet w niskich temperaturach.  Dzięki temu, że nie kruszy się pod wpływem działania ujemnych temperatur, bez obaw o utratę właściwości,  używać jej można przy montażu elementów umiejscowionych na zewnątrz budynku nawet w mroźne, zimowe dni.

 

Piana stanowi bardzo dobrą izolację termiczną, akustyczną i przeciwwilgociową, dlatego nadaje się do wypełniania wszelkiego rodzaju szczelin i pęknięć, izolacji dachów oraz montażu elementów wykonanych z drewna, metalu i tworzyw sztucznych, zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i przemyśle.  Dodatkowo, dzięki dobrej przyczepności do podłoży, pianka nie ścieka po ścianach, a jej aplikacja jest niezwykle prosta. Warto również podkreślić, że Winterfoam firmy Den Braven to nie tylko doskonałe parametry techniczne, ale również bezpieczny dla środowiska preparat.

 

 

W swoim składzie nie zawiera bowiem szkodliwych substancji jak(H)CFC, PCB czy formaldehyd, dzięki czemu nie przedostają się one do atmosfery podczas jej używania. Kiedy temperatury spadną poniżej zera, nie trzeba od razu rezygnować z prowadzonych prac remontowych i odkładać ich na cieplejsze miesiące. Dzięki mrozoodpornym produktom marki Den Braven, możemy mieć pewność, że używane przez nas materiały budowlane zawsze będą niezwykle trwałe, a wykonany przy ich pomocy montaż i uszczelnienia zachowają swoje właściwości na długi czas. 

 

Źródło: Fly PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17315 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 158

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >