Zaprawy godne polecenia

Zaprawy godne polecenia

Lofty Platinum to pierwsza realizacja tego typu w stolicy Dolnego Śląska. Kompleks wyróżnia się unikalnym stylem, w którym akcenty nowoczesności przeplatają się z duchem historii. Czytaj dalej

 

Przy jego realizacji zachowano dużą dbałość o detale oraz precyzyjny dobór materiałów, dlatego też zastosowano innowacyjną zaprawę do klinkieru wchodzącą w skład systemu  V.O.R firmy quick-mix, aby w efekcie uzyskać najwyższy standard wykonania i oryginalny charakter budowli.  Wrocławskie Lofty Platinum zostały zrealizowane na bazie odrestaurowanych budynków dawnej destylarni braci Wolff usytuowanej w samym sercu miasta. Obiekt efektownie łączy elementy nowoczesności w postaci szklanych tafli ścian z XIX-wieczną architekturą przemysłową bazującą na murach klinkierowych. Inwestycja jest dedykowana wymagającym odbiorcom, którzy cenią nieograniczoną przestrzeń, komfort i oryginalność. Aby osiągnąć wysoką jakość, trwałość oraz atrakcyjną estetykę wykończenia, w realizacji obiektu zastosowano m.in. innowacyjne zaprawy do klinkieru quick-mix V.O.R. z dodatkiem trasu Tubag, które gwarantują uzyskanie mocnych, trwałych i szczelnych spoin, a przy tym minimalizują ryzyko powstania. wykwitów

 

 

 

- Przy realizacji Loftów Platinum zastosowano zaprawę VM 01 T firmy quick-mix przeznaczoną do cegieł klinkierowych o nasiąkliwości od 3% do 8%, umożliwiającą szybkie murowanie  z jednoczesnym fugowaniem. Zaprawa ta wchodzi w skład systemu 4 zapraw V.O.R. z oryginalnym trasem reńskim Tubag, dedykowanych klinkierowi o różnym stopniu nasiąkliwości. Dodatek trasu minimalizuje ryzyko wystąpienia wykwitów i przebarwień, zapewnia bardzo wysoką szczelność spoiny przy wysokiej paroprzepuszczalności,  a także ogranicza skurcz zaprawy podczas jej wiązania. Ze względu na zastosowanie  w recepturze specjalnej mieszanki kruszyw, zaprawy V.O.R. mają dużą wytrzymałość mechaniczną i są mrozoodporne. Są odporne na oddziaływanie warunków atmosferycznych oraz proces starzenia. W ofercie każdy  z 4 wariantów zapraw jest dostępny w 16 kolorach. Wykorzystanie zaprawy V.O.R. gwarantuje uzyskanie atrakcyjnych walorów estetycznych konstrukcji murowej oraz wieloletnią trwałość. Nasze bogate doświadczenie pozwala nam mieć pewność co do wysokiej jakości  i niezawodności naszych produktów. Jesteśmy dumni, że cieszą się one zaufaniem i że tym samym mogliśmy mieć swój wkład w realizację tak spektakularnej inwestycji, jak wrocławskie Lofty Platinum - mówi Maciej Nocoń, Product Manager w firmie quick-mix.


 

Urzekające piękno cegły w stylu industrialnym

 Moda na lofty zrodziła się w latach 60-tych XX wieku w dużych amerykańskich miastach. Ich wyjątkowe walory użytkowe  i estetyczne oraz niepowtarzalny klimat zostały dostrzeżone przez środowisko artystyczne. Z czasem adaptacje przestrzeni starych fabryk czy magazynów na lokale mieszkalne zdobywały coraz szersze grono zwolenników, także poza kontynentem amerykańskim. W Polsce trend ten pojawił się stosunkowo niedawno, ale z łatwością zdobywa rosnące uznanie. Obecnie apartamenty tego typu są już dostępne w kliku większych miastach, we Wrocławiu jako pierwsze powstały Lofty Platinum. Zostały ocenione jako jedna z najbardziej prestiżowych budowli  w kraju. Wrocławski kompleks w pełni realizuje założenia współczesnego budownictwa.

 

 

 

Do jego realizacji zastosowano bezpieczne i ekologiczne materiały budowlane najwyższej jakości. Dużą rolę w kształtowaniu wyglądu budynku zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz odgrywa cegła klinkierowa. Jest to materiał, który często pojawia się w budownictwie loftowym. Stanowi symboliczny element, który przywodzi na myśl odległe czasy, swoją surowością podkreśla industrialny styl wnętrza, a jej barwa nadaje architekturze ciepłego wyrazu. Dzięki wyeksponowanej cegle lofty posiadają specyficzny, niepowtarzalny klimat, dzięki któremu zdobywają rosnące grono miłośników. Ten szlachetny materiał wymaga równie szlachetnej zaprawy, która zapewni jej niezmienny wygląd i trwałość. Dla zagwarantowania trwałego efektu, wykonawca zdecydował się na zastosowanie zapraw firmy quick-mix przeznaczonych do klinkieru, dodatkowo minimalizujących ryzyko wystąpienia wykwitów wapiennych na powierzchni muru.

Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety