Aluminiowe drzwi zewnętrzne z czytnikiem  – nowoczesna wizytówka pasywnego domu

Aluminiowe drzwi zewnętrzne z czytnikiem – nowoczesna wizytówka pasywnego domu

Drzwi oparte na profilach aluminiowych i wielopłaszczyznowej kontroli dostępu nie tylko wyglądają efektownie, ale przede wszystkim są bezpieczne i komfortowe w obsłudze. To design w czystej postaci – nowoczesna forma w tym przypadku łączy się z funkcjonalnością i komfortem użytkowym. Dlatego, jeśli szukasz nowych drzwi wejściowych, nie przegap tego trendu! Czytaj dalej

 

Drzwi oparte na aluminiowych profilach można łatwo dopasować do budynku, ponieważ są dostępne – szczególnie w ofercie uznanych dostawców – na wymiar, w bogatej gamie wzorniczo-kolorystycznej, z różnymi rodzajami przeszkleń. Dzięki temu klient może dostosować ich wielkość i wygląd do stylu domu, koloru elewacji czy po prostu architektury strefy wejścia. Co jest jednak równie ważne, drzwi aluminiowe to przede wszystkim doskonały wybór na lata, ponieważ ich bazą jest solidna konstrukcja, dzięki której są w pełni funkcjonalne, ciepłe i bezpieczne. Aluminiowe profile sprawiają, że nawet bardzo duże drzwi są wyjątkowo trwałe, a w porównaniu z drzwiami drewnianymi czy z PVC – dużo lżejsze. Drzwi aluminiowe nie ulegają także odkształceniom i nie krzywią się

 

Aluminiowe drzwi zewnętrzne z czytnikiem – nowoczesna wizytówka pasywnego domu

Drzwi SOLANO marki KRISPOL

Aluminiowe drzwi zewnętrzne od KRISPOL zbudowane są z systemu profili. Wypełnione są panelami aluminiowymi wyposażonymi w dodatkowy wkład termiczny, dlatego wyróżniają je nie tylko wytrzymałość, ale również doskonałe parametry termoizolacyjne. To ważne, ponieważ ciepłe drzwi wejściowe są – równolegle do bramy garażowej i okien – ważnym elementem izolacji termicznej budynku. Dlatego konstrukcja naszych drzwi zewnętrznych SOLANO 90 opiera się na panelach o grubości 90 mm, a ich współczynnik przenikania ciepła może wynosić nawet 0,8 W [m²K] – mówi Tomasz Czupryniak, kierownik działu badań i rozwoju KRISHOME.

 

Aluminiowe drzwi zewnętrzne z czytnikiem – nowoczesna wizytówka pasywnego domuDrzwi SOLANO marki KRISPOL

Czytaj również: Ładny dom zaczyna się od ładnych drzwi - jak wybrać te najlepsze dla nas

 

Wytrzymały i ciepły system profili aluminiowych – bazujący na wypełnieniach w postaci paneli z blachy aluminiowej izolowanych grubą warstwą pianki poliuretanowej – jest ważny nie tylko w kontekście rachunków za ogrzewanie czy izolacji akustycznej, ale również dostosowania drzwi do wymagań budownictwa pasywnego, na co coraz częściej zwracają uwagę klienci. Drzwi aluminiowe renomowanej marki spełniają ten warunek.

 

Szczelność aluminiowych drzwi marki KRISPOL jest zapewniona dzięki uszczelkom EPDM oraz gumie dylatacyjnej. Nasze drzwi są również wyposażone w ukryte odwodnienie i ciepły próg – podkreśla ekspert produktów marki KRISPOL.

 

Aluminiowe drzwi zewnętrzne z czytnikiem – nowoczesna wizytówka pasywnego domu

 

Drzwi aluminiowe a bezpieczeństwo

Klienci, którzy są zainteresowani ofertą drzwi aluminiowych, poszukują również rozwiązań dobrze zabezpieczonych przed włamaniem. Dlatego producenci najlepszej klasy drzwi stosują dodatkowe elementy wyposażenia, które podnoszą klasę antywłamaniową.

 

 – W ofercie KRISPOL są między innymi aluminiowe drzwi SOLANO, czyli drzwi wejściowe klasy premium, które wyróżnia wysoka jakość i odporność na próby celowego podważenia lub uszkodzenia. Tego typu drzwi mogą być wyposażone między innymi w: specjalne wkładki antywłamaniowe, trzpienie antywyważeniowe, ukryte zawiasy (całkowicie niewidoczne, gdy drzwi są zamknięte), automatyczny zamek wielopunktowy czy szyby antywłamaniowe – mówi Tomasz Czupryniak.

 

Aluminiowe drzwi zewnętrzne z czytnikiem – nowoczesna wizytówka pasywnego domuDrzwi SOLANO marki KRISPOL

Dodatkowym elementem wzmacniającym bezpieczeństwo zewnętrznych drzwi aluminiowych mogą być klamki z opcjonalnym elektrozaczepem z funkcją dzień/noc, które umożliwiają bezpieczne otwieranie drzwi w ciągu dnia i łatwe ich zabezpieczenie w nocy. Drzwi aluminiowe KRISPOL mają także możliwość zamontowania klawiatury kodowej lub czytnika linii papilarnych UniLock z oferty G-U – dostawcy systemowych rozwiązań do okien i drzwi. Czytniki to nowoczesne sposoby wzmocnienia domowej kontroli wejścia.

 

Drzwi aluminiowe z czytnikiem UniLock

Czytnik to nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo. Na rynku są dostępne różne modele, które można dopasować do potrzeb domowników, jednym z nich jest wielofunkcyjny czytnik UniLock – urządzenie, które umożliwia m.in. zdalne sterowanie oraz efektywne zarządzanie dostępem. Czytniki, takie jak UniLock, umożliwiają identyfikację użytkowników na 5 sposobów: za pomocą skanera linii papilarnych; po wpisaniu kodu na klawiaturze numerycznej; zbliżeniowo (z wykorzystaniem breloka lub karty RFID); poprzez Bluetooth lub za pomocą aplikacji SmartLock działającej w sieci domowej (aplikacja na smartfonie); zdalnie (z dowolnego miejsca), dzięki modułowi Wi-Fi GateWay (opcja dodatkowa, płatna).

 

Aluminiowe drzwi zewnętrzne z czytnikiem – nowoczesna wizytówka pasywnego domu

Czytaj również: Problem z otwarciem drzwi wejściowych - kiedy trzeba wezwać ślusarza?

 

Oprogramowanie czytnika UniLock umożliwia również bezpieczne przechowywanie zakodowanych danych, nawet w przypadku jego awarii. W pamięci urządzenia można zapisać ok. 100 odcisków linii papilarnych, 150 kodów cyfrowych, 200 RFID-transponderów, a liczba kodów eKey (dostępy generowane za pośrednictwem aplikacji) jest nielimitowana. Zapisanymi danymi można zarządzać poprzez dodawanie lub usuwanie: użytkowników, numerów telefonów, skanów linii papilarnych, kodów eKey. Przydatną funkcją jest również intuicyjne zarządzanie listą dostępów oraz poziomami uprawnień. Za pomocą aplikacji można na przykład wygenerować jednorazowy lub czasowy kod dostępu, a następnie przesłać go osobie, której chcemy umożliwić wejście. System z czytnikiem UniLock pozwala na przyznanie użytkownikom dostępu: stałego, jednorazowego, czasowego (od – do), cyklicznego (np. co tydzień; od poniedziałku do piątku).

 

Czytnik UniLock jest uniwersalny, ponieważ zapewnia pełną kontrolę dostępu na różnych poziomach. Sprawdza się zarówno w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych, mieszkaniach i apartamentach, jak i w domach letniskowych czy hotelach. UniLock może zatem funkcjonować w tzw. wirtualnej recepcji, czyli np. w ramach wynajmu krótkoterminowego (z pomocą specjalnej aplikacji zarządca generuje jednorazowy lub czasowy kod dostępu, który następnie przesyła gościom). UniLock wyróżnia także elegancki, minimalistyczny i ergonomiczny panel dotykowy. Urządzenie może być montowane w skrzydle drzwi i jest w pełni kompatybilne z nowoczesnymi zamkami elektromechanicznymi – mówi Tomasz Bartol, inżynier wsparcia technicznego i rozwoju w G-U Polska.

 

Aluminiowe drzwi zewnętrzne z czytnikiem – nowoczesna wizytówka pasywnego domu

Drzwi aluminiowe z czytnikiem UniLock z pewnością znajdą zastosowanie we współczesnym budownictwie – zarówno tym ultranowoczesnym, jak i tradycyjnym lub zabytkowym po kompletnej renowacji, w którym klasyka architektoniczna spotyka się z nowymi technologiami. Design tego typu rozwiązań oparty jest bowiem nie tylko na dobrym wzornictwie, ale przede wszystkim na nowoczesnych funkcjonalnościach. Czytnik UniLock jest urządzeniem wielozadaniowym i intuicyjnym – zarówno w obsłudze, jak i w zarządzaniu danymi.

 

Aluminiowe drzwi zewnętrzne z czytnikiem – nowoczesna wizytówka pasywnego domuCzytnik UniLock G-U

Drzwi wejściowe są wybierane przez klientów z niezwykłą starannością. Są elementem, który wpływa na estetykę i zewnętrzny wygląd budynku, a od technologii i jakości ich wykonania zależy również komfort cieplno-użytkowy. Drzwi odgrywają także kluczową rolę w ochronie domu przed intruzami, dlatego warto przyjrzeć się obowiązującym na rynku trendom, aby wybrać najlepszy produkt na lata. W tym kontekście drzwi aluminiowe z czytnikiem z pewnością są opcją wartą szczególnej uwagi.

 

Aluminiowe drzwi zewnętrzne z czytnikiem – nowoczesna wizytówka pasywnego domuCzytnik UniLock G-U

Źródło: nonoproblemo / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Równe i gładkie ściany Liczba postów: 11 Grupa: Budowa i re... Szanowny Panie, najlepiej kierować się tu zaleceniami producenta gładzi. Generalnie pomiędzy aplikacją kolejnych warstw gładzi nie ma konieczności gruntowania.....
  • Przytulny, nowoczesny dom Liczba postów: 57 Grupa: Budowa i re... Szanowny Panie, Rekomenduję wybór białej farby Śnieżki Eko Plus, która jest odporna na szorowanie na mokro, promieniowanie UV, utratę koloru i żółknięcie. Można...
  • Zagospodarowanie przestrzeni Liczba postów: 3 Grupa: Budowa i re... My z kolei dużo jeździmy na rowerach, więc zakupiłem stojak na rowery z tego sklepu https://www.lawkaogrodowa.pl/stojaki-row erowe. to doskonałe rozwiązanie dla....
  • Budownictwo Drogowe Jarpol S. A. Liczba postów: 7 Grupa: Firmy budow... Ustawienie znaków nakazu w odpowiednich miejscach może skutecznie przyczynić się do zarządzania przepływem ruchu i zmniejszenia ryzyka wypadków. Strona https://...
  • remont maszyn przemysłowych Liczba postów: 7 Grupa: Firmy budow... Wybór odpowiedniego podajnika jest kluczowy dla efektywności procesów przemysłowych, a ten artykuł https://www.terazkrosno.pl/biznes-i-fina nse/20180-rodzaje-pod...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18816 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 140

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >