Bezprzewodowa i obrotowa kamera

Bezprzewodowa i obrotowa kamera

Jedna z firm, specjalizująca się w technologiach sieciowych dla cyfrowego domu wprowadziła na rynek bezprzewodową kamerę obrotową Cloud Dzień/Noc. Wyposażono ją w funkcję obrotu/pochylenia/zbliżenia, dzięki czemu nadzór dużych obszarów jest wyjątkowo prosty i efektywny.

 

Więcej bezpieczeństwa

Po wykryciu ruchu w zdefiniowanym obszarze, kamera wysyła pocztą elektroniczną powiadomienia o zdarzeniu, dzięki czemu można włączyć podgląd obrazu z kamery na urządzeniach mobilnych. Obserwowany obszar można powiększyć w dowolnym miejscu w kadrze. Wbudowane czujniki sprawiają, że kamera DCS-5020L wykrywa zarówno ruch, jak i zdarzenia dźwiękowe.

 

Czytaj również: Automatyczny system antywłamaniowy

 

To czyni ją idealnym narzędziem przydatnym w monitorowaniu zachowań małych dzieci. Powiadomienia zostaną wygenerowane, gdy kamera wykryje np. obudzonego malca w łóżeczku lub płacz dziecka. W ustawieniach można ręcznie ustawić poziom sygnału, przy którym alarm zostanie uruchomiony. Administrować funkcjami kamery i zmienia parametry konfiguracji urządzenia można za pomocą przeglądarki lub dedykowanego oprogramowania D-ViewCam 3.0.

 

- Nowa linia kamer Cloud oferuje funkcjonalność porównywalną z profesjonalnymi systemami nadzoru wizyjnego, jednak za ułamek kwoty, jakie trzeba na nie przeznaczyć – powiedział Maciej Mikułowski, Business Development Manager w D-Link Polska.

 

 

 

Poręczność i dokładność

Nieduże rozmiary oraz zintegrowany moduł sieci bezprzewodowej sprawia, że kamerę można umieścić w dowolnie wybranym miejscu i skierować bezpośrednio na obszar, który ma zostać objęty monitoringiem. Możliwość przesyłania rejestrowanych danych w standardzie 802.11n oznacza przepustowość wideo do 300 Mb/s, co w połączeniu z rejestrowaniem obrazu za pomocą megapikselowego czujnika CMOS pozwala uzyska zapis z kamer z dużą liczbą szczegółów.

 

Czytaj również: Roleta jako system antywłamaniowy

 

Oprócz monitoringu, kamera DCS-5020L spełnia dodatkową funkcję. Na obszarach o słabym pokryciu sygnałem, do kamery wyposażonej we wzmacniacz sygnału sieci bezprzewodowej można podłączyć aż do pięciu urządzeń korzystających z połączenia Wi-Fi.

 

 

 

D-Link w chmurze

Nowa kamera DCS-5020L to kolejne urządzenie współpracujące z chmurą mydlink. W portfolio firmy D-Link znajdują się już wyposażone w możliwość przesyłania danych za pośrednictwem chmury routery czy sieciowe rejestratory wideo. W planach są kolejne kamery, routery, punkty dostępowe i urządzenia pamięci masowej. Wszystkimi urządzeniami z rodziny Cloud można zarządzać za pośrednictwem portalu mydlink, jak też przy użyciu aplikacji mydlink dla iPhone'a, iPada lub urządzeń z systemem Android.

 

Czytaj również: Szlabany na osiedlach zamkniętych

 

Korzystanie z chmury przez urządzenia firmy D-Link to wyjście naprzeciw potrzebom użytkowników, którzy wyposażeni w urządzenia przenośne, mogą zdalnie monitorować swój dom czy wygodnie korzystać z plików znajdujących się na twardych dyskach w domu.

 

Źródło: dlink / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Co to jest rekuperacja? Liczba postów: 40 Grupa: Budowa i re... Wszystkiego na ten temat dowiesz się tutaj https://www.climapolska.com.pl/toshiba-k limatyzacja/ bo mają wiedzę w temacie i wiele udanych realizacji. Dobiorą ci....
  • Czas na remont Liczba postów: 123 Grupa: Budowa i re... Użytkownik Gość: Borsz napisał: czy grunt można mieszać z wodą, czy jeżeli chcę na jednej ze ścian przykelić płytę gipsową na pianoklej to też muszę gruntować?....
  • Malowanie Liczba postów: 56 Grupa: Moja budowa Szanowni Państwo, Przed malowaniem warto odpowiednio przygotować podłoże. Musi być ono równe, stabilne, oczyszczone i pozbawione ubytków. Do gruntowania rekomen...
  • Technologia w zgodzie z naturą Liczba postów: 5 Grupa: Budowa i re... W tym temacie wyświetlacze E-Papierowe są świetnym rozwiązaniem. Dzięki ich niskiemu zużyciu energii, baterie mogą wytrzymać nawet przez kilka tygodni lub miesi...
  • Nowa kolekcja drzwi zewnętrznych SOLANO 82 PVC od... Liczba postów: 1 Grupa: Budowa i re...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 94

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >