Czy wiosna to odpowiedni czas na inwestycje budowlane?

Czy wiosna to odpowiedni czas na inwestycje budowlane?

Wiosną wzrasta zainteresowanie działkami przeznaczonymi na zabudowę jednorodzinną. O tej porze roku przyjemniej jest oglądać teren pod inwestycję. Poza tym kiedy znika śnieg działkę można lepiej obejrzeć wraz z jej otoczeniem, aniżeli podczas mroźnej zimy. Czytaj dalej

 

Indywidualne inwestycje w budownictwo jednorodzinne jest coraz częściej wybieraną formą lokowania zasobów finansowych. Rozważając kupno działki budowlanej należy przede wszystkim zwrócić uwagę na lokalizację i usytuowanie działki. Warto również zainicjować wiosenną wycieczkę po terenach na obszarze, których chętnie zakupilibyśmy działkę budowlaną.

 

W ostatnim czasie nastąpił znaczny wzrost sprzedaży nierolnych terenów inwestycyjnych sprzedawanych przez Agencję Nieruchomości Rolnych, co w dalszej perspektywie może powodować brak wzrostu cen działek budowlanych. Natomiast ceny gruntów rolnych znacznie wyhamowały. Gdy już kupimy działkę, śmiało można rozpocząć planowanie budowy domu.

 

„Rodzina na swoim” dla kredytobiorców do 35 roku życia

 

- Owe plany rozpoczynamy od wyboru gotowego projektu domu. Pracownia projektowa Archeton wydaje katalogi , w których znajduje się oferta z gotowymi projektami domów. - informuje Anna Macina z firmy architektonicznej Archeton Sp. z o.o. - Nasi doradcy nie tylko pomogą wybrać projekt domu, ale także przedstawią ofertę na budowę domu. Budowa domu to wielkie przedsięwzięcie finansowe, logistyczne jak i czasowe dlatego warto skorzystać z doradztwa w tym zakresie.

 

Ogrom prac do przeprowadzenia i ich czasochłonność coraz częściej sprawia, że inwestorzy prywatni sięgają po bardziej nowoczesne technologie budowlane. Znacznym powodzeniem cieszy się budowa energooszczędnych domów drewnianych.

 

Jak obniżyć koszty budowy i utrzymania domu

 

- "Domy drewniane wykonane z najlepszych, ekologicznych materiałów to świetna inwestycja w przyszłość, dla wszystkich tych, którzy chcą spędzić życie w domu nietuzinkowym, o niepowtarzalnym charakterze." - komentuje Anna Macina z firmy architektonicznej Archeton Sp. z o.o. -"Wszystkie moduły: gotowe ściany, stropy, więźba dachowa, powstają w zakładzie, w warunkach niezależnych od pogody. Jeśli fundamenty zostaną zbudowane w którymś z ciepłych miesięcy, dom może powstać nawet zimą. Na plac budowy dostarczane są komplety potrzebnych elementów, następnie całość jest montowana na przygotowanej uprzednio płycie fundamentowej. W ciągu zaledwie kilku tygodni powstaje zamknięta bryła budynku wraz z oknami, kominem, dachem i wykończonymi elewacjami. To propozycja dla inwestorów w ramach programu "Dom na miarę"." Na prace budowlane klient otrzymuje 30-letnia gwarancję na konstrukcję i 3-letnią rękojmię na zakres wykonanych robót wyszczególnionych w umowie zakupu.

 

 

 Źródło: Alexandrite Group / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18061 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 953

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >