Domy modułowe. Czym są i dlaczego warto z nich korzystać w turystyce?

Domy modułowe. Czym są i dlaczego warto z nich korzystać w turystyce?

Domy modułowe i mobilne posiadają wiele zalet. Docenia się je zwłaszcza tam, gdzie w krótkim czasie istnieje potrzeba stworzenia wielu obiektów. Właśnie takie wymagania ma sektor turystyczny. Właśnie w nim coraz częściej korzysta się z takiego budownictwa. Czytaj dalej

 

 

Budynki powstające z gotowych prefabrykatów przestrzennych zyskują na popularności. Stworzone w ten sposób domy modułowe i mobilne są względnie tanie i powstają bardzo szybko. Mogą stanowić nowoczesne obiekty turystyczne. Czemu warto wiązać z nimi inwestycje w branży turystycznej? 

 

Domy modułowe i mobilne, czyli co?

Czym w praktyce są domy modułowe i mobilne? Chodzi o budowle, które tworzy się na placu budowy poprzez połączenie ze sobą gotowych komponentów. Wszystko odbywa się na wcześniej przygotowanych fundamentach. Najważniejsze części tworzące budynek powstają znacznie wcześniej w fabryce. Często dotyczy to także elementów wykończeniowych. Zwykle producenci domów modułowych i mobilnych posiadają gotowe projekty obiektów parterowych.

 

Domy modułowe. Czym są i dlaczego warto z nich korzystać w turystyce?

 

Czytaj również: Gotowe całoroczne domki pod klucz — bezstresowe rozwiązanie!

 

Idea takich budowli bardzo dobrze przyjęła się w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Do Polski trafiła z innych państw europejskich. Początkowo chodziło nade wszystko o domy użytkowane sezonowo, ale coraz częściej się to zmienia. Oferowane są modele domów z odpowiednim dociepleniem i systemami, które umożliwiają ich wykorzystywanie poza sezonem letnim. Najczęściej konstrukcje takie powstają w odmianach szkieletowej lub wykonanej z keramzytobetonu. Wiele z takich domów bardzo atrakcyjnie prezentuje się dzięki nowocześnie zaprojektowanym elewacjom. 

 

Jakie są zalety domów modułowych?

Czemu warto stawiać na domy modułowe i mobilne? Coraz częściej wykorzystuje się je nie tylko, jako przestrzenie dla indywidualnej rekreacji, ale też owoczesne obiekty turystyczne. Podstawowe zalety takich domów to:

 

  • Atrakcyjna cena, która jest niższa, niż w przypadku tradycyjnego budownictwa. 
  • Możliwość wykorzystania gotowego projektu.
  • Szybka realizacja inwestycji: taki dom powstaje nawet w kilka tygodni.  
  • Możliwość postawienia na nowoczesne technologie.
  • Ewentualność wykorzystania nowoczesnych technologii, które np. czynią dom energooszczędnym 

 

Domy modułowe jako nowoczesne obiekty turystyczne

Coraz częściej z powstawaniem całych osiedli domów modułowych związane są inwestycje w branży turystycznej. Okazuje się, że dzięki wykorzystaniu takiego budownictwa możliwe jest szybkie wybudowanie dużej ilości domków w dowolnym miejscu. Jednocześnie taka budowa nie jest tak obciążająca dla środowiska naturalnego, jak tradycyjna. Obiekty są wykonywane kompleksowo, zoptymalizowane pod klienta i posiadają technologie Smart Home. Dzięki nim  koszty ich eksploatacji są relatywnie niewielkie. 

 

Wszystko to sprawia, że domy modułowe idealnie sprawdzają się jako nowoczesne obiekty turystyczne. Można liczyć na to, że w przypadku inwestycji w nie stopa zwrotu może być wysoka. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy decyzja o budowie dotyczy jednocześnie dużej ilości domów przeznaczonych pod turystykę.

 

Czytaj również: Domek drewniany to tylko moda?

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17893 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 129

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >