Efektywna dystrybucja ciepła z zasobnika do inwerterowej pompy ciepła powietrze-woda w budynkach handlowo-usługowych

Efektywna dystrybucja ciepła z zasobnika do inwerterowej pompy ciepła powietrze-woda w budynkach handlowo-usługowych

Zapewnienie komfortowego klimatu, przy zachowaniu efektywności energetycznej w wielofunkcyjnych obiektach handlowo-usługowych, wymaga przemyślanych systemów grzewczych. Skutecznym rozwiązaniem może być ogrzewanie podłogowe z zaawansowanymi rozdzielaczami TacoSys Pro.

 

 Doskonały przykład stanowi budynek sklepu i centrum serwisowego maszyn budowlanych KASTO Tábor o powierzchni ponad 300 m2. Trzy rozdzielacze firmy Taconova gwarantują precyzyjną dystrybucję energii cieplnej z zasobnika do inwerterowej pompy ciepła powietrze-woda we wszystkich 17 pomieszczeniach.

 

W obiektach handlowo-usługowych mamy do czynienia z różnym zapotrzebowaniem na ciepło w poszczególnych częściach. Pomieszczenia biurowe wymagają podwyższonej temperatury przez cały czas, by zapewnić komfort pracownikom. W strefie warsztatowo-magazynowej może panować niższa temperatura, ale należy uwzględnić takie czynniki, jak częste otwieranie bramy wjazdowej dla samochodów. Rozwiązania grzewcze zastosowane w budynku firmy KASTO Tábor optymalnie odpowiadają na wszystkie te potrzeby.

 

Efektywna dystrybucja ciepła z zasobnika do inwerterowej pompy ciepła powietrze-woda w budynkach handlowo-usługowychBudynek sklepu i centrum serwisowego maszyn budowlanych KASTO Tábor

Czytaj również: Oszczędności na ogrzewaniu dzięki pompie ciepła z fotowoltaiką

 

Trzy rozdzielacze Tacosys Pro z zaworami równoważącymi TopMeter Plus odpowiadają za dystrybucję wody grzewczej z zasobnika akumulacyjnego o pojemności 288 litrów do wszystkich pomieszczeń, przy założonym gradiencie temperatury 39/32°C. Rozdzielacze w wersjach do 12, 10 i 7 obiegów obsługują przede wszystkim system ogrzewania podłogowego, ale także dodatkowo dwa grzejniki ścienne w pomieszczeniu gospodarczym i w warsztacie.

 

Optymalny rozdział ciepła w budynku

Korpus rozdzielacza TacoSys Pro jest wykonany ze stali nierdzewnej co gwarantuje najwyższą jakość, trwałość i niezawodność. Oferta firmy Taconova obejmuje wersje mogące obsługiwać od 2 do 12 obiegów grzewczych/chłodzących. Odpowiednie objętościowe natężenie przepływu ustawia się dla każdego obiegu za pomocą nowej generacji zaworów równoważących TopMeter Plus. W budynku KASTO Tábor strumień objętości jest stały w pomieszczeniach dla personelu (kuchnia, łazienki, toalety) i w korytarzach. Termostaty pokojowe zapewniają następnie zdefiniowaną przez użytkownika temperaturę docelową w pomieszczeniach biurowych, warsztatowych i magazynowych, przy pomocy siłowników elektrotermicznych TacoDrive.

 

Dwie funkcje w jednym kompaktowym elemencie

Siłowniki elektrotermiczne/zawory obiegów grzewczych TacoDrive reagują całkowicie autonomicznie poprzez moduł łączeniowy NovaMaster 24V, do którego przesyłane są informacje z 8 termostatów strefowych zamontowanych w poszczególnych pomieszczeniach. "Zawory TacoDrive są naprawdę wyjątkowo kompaktowe i posiadają odwracalną funkcję First Open, która umożliwiającą napełnianie i konserwację instalacji grzewczej, nawet w przypadku awarii zasilania. Można je w każdej chwili ręcznie przełączyć do podstawowej pozycji otwartej, co pozwoliło nam napełnić i uruchomić obiegi grzewcze jeszcze przed zakończeniem montażu okablowania i podłączeniem do termostatów pokojowych" – tłumaczą specjaliści z firmy, która wykonała instalację grzewczą w budynku.

 

Efektywna dystrybucja ciepła z zasobnika do inwerterowej pompy ciepła powietrze-woda w budynkach handlowo-usługowychInstalacja grzewcza wykorzystująca rozdzialacze firmy Taconova doskonale odpowiada potrzebom właścicieli firmy KASTO Tábor

 

Rzeczywiste położenie robocze i działanie siłownika sprawdzamy wizualnie przez wziernik. Dzięki bezgłośnej regulacji położenia zaworu, można uzyskać naprawdę zmienne natężenie przepływu. Gwarantuje to precyzyjną kontrolę temperatury w pomieszczeniach, która dokładnie odpowiada indywidualnym wymaganiom użytkowników.

 

Komfort, łatwy montaż i oszczędność energii

"Ukierunkowane sterowanie temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach zwiększa komfort użytkowników i obniża zużycie energii, gwarantując opłacalną eksploatację. Wymaga to jednak optymalnej regulacji dystrybucji medium nośnego do poszczególnych obiegów instalacji oraz niezawodnej jednostki sterującej“ - mówi Ondrej Franko, doradca techniczny w firmie Taconova,

 

Dlatego rozdzielacze TacoSys Pro są dostarczane jako kompletnie zmontowane moduły w zamykanej szafie z powierzchnią odporną na zarysowania. Na belkach ze stali nierdzewnej znajdują się siłowniki elektrotermiczne TacoDrive i zawory równoważące TopMeter Plus z możliwością bezpośredniej regulacji i odcięcia przepływu w obiegach grzewczych. Dzięki temu, że rozdzielacz jest gotowy do podłączenia, oszczędzamy dużo czasu przy montażu. Dodatkowo wyposażenie obejmuje sprawdzony odpowietrznik TacoVent Vent. Zapewnia on w pełni automatyczne odpowietrzanie systemu, a tym samym zwiększa bezpieczeństwo pracy oraz komfort użytkownika, minimalizując konieczność prac konserwacyjnych.

 

Czytaj również: Nogi stołowe - element stołu, który zmienia wygląd


Efektywna dystrybucja ciepła z zasobnika do inwerterowej pompy ciepła powietrze-woda w budynkach handlowo-usługowychPomieszczenie magazynowe z rozdzielaczem TacoSys Pro obsługującym 12 obiegów grzewczych

Efektywna dystrybucja ciepła z zasobnika do inwerterowej pompy ciepła powietrze-woda w budynkach handlowo-usługowychRozdzielacz TacoSys Pro: na zdjęciu wideoczne zawory równoważące TopMeter Plus, siłowniki elektrotermiczne TacoDrive, zawory odpowietrzające TacoVent Vent oraz moduł łączeniowy NovaMaster.

 

 

Źródło: Brand Promotions / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Co sadzicie o Natur Eko Dom? Liczba postów: 219 Grupa: Firmy budow... Myślę, że to dobra firma, na pewno godna polecenia. ________ https://www.trojmia sto.pl/wiadomosci/Tabletka-dzien-po-jak- dziala-antykoncepcja-awaryjna-n171615.h. ..
  • Remont mieszkania Liczba postów: 13 Grupa: Firmy budow... Ja chyba zdecyduje się na dulux easy care biala - znajomy ma na ścianach w sypialni i prezentuje się fenomenalnie, klasycznie i elegancko. Ma bardzo ciekawe wyk...
  • Czas na remont Liczba postów: 109 Grupa: Budowa i re... Osobiście przy remoncie polecam podjąć współpracę z firma https://term-os.pl/. Świadczą profesjonalne i rzetelne usługi inżynieryjne i okołobudowlane. Dzięki sw...
  • Pomysł na wykorzystanie ogródka Liczba postów: 7 Grupa: Moja budowa Najważniejsze aby ogródek był praktyczny. Mi marzy się w nim maszyna do wędzenia. Dzięki niej mogłabym cieszyć się domowymi wędlinami, a takie uwielbiam najbard...
  • Dom z bali Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Jak prezentują się domy z bali na tle konkurencyjnych technik budowlanych?

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18316 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 121

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >