Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Fundament zrównoważonego budownictwa

Według najnowszego raportu US Green Business Council za trzy lata 1/3 obiektów budowlanych w USA będzie zielona, czyli zbudowana zgodnie z wymogami zrównoważonego budownictwa. Zainteresowanie tym trendem wzrasta również w Polsce, nie tylko wśród firm budowlanych, ale również producentów materiałów wykończeniowych.

Odnawialne źródła energii. Kiedy to się nam realnie opłaci?

Rekordowe upały to nie jedyny gorący temat, jaki przyniosło nam tegoroczne lato. Ponieważ sezon grzewczy już za pasem, wciąż rośnie zainteresowanie Polaków tematem odnawialnych źródeł energii.

Energooszczędny garaż

Rosnące z roku na rok standardy w zakresie efektywności energetycznej budynków coraz szerzej kierują inwestorów w stronę rozwiązań energooszczędnych. Pogoń za niższym rachunkami za ogrzewanie umożliwiają dziś nie tylko nowoczesne rozwiązania chemii budowlanej, rozwijające się technologie izolacyjne czy energooszczędne okna, ale też drzwi i bramy garażowe, które także są w stanie podnieść jakość termiczną fasady. Pytanie brzmi: czy istnieje w ogóle coś takiego, jak energooszczędny garaż?

Komu zależy na energooszczędnym budowaniu

Na targach Warsaw Build 2015 w Warszawie, podczas konferencji „Energooszczędność – nowa perspektywa” będzie można wziąć udział w dyskusjach na temat skutecznych metod promowania koncepcji energooszczędnego budownictwa, potrzeby termomodernizacji starych budynków oraz kluczowych czynników podczas budowania obiektów o niskim zapotrzebowaniu na energię.

Polska wśród trzydziestu najbardziej ekologicznych krajów

Skuteczniej dbamy o przyrodę niż Amerykanie i Rosjanie, ale gorzej niż blisko dwadzieścia krajów Unii Europejskiej - wynika z corocznego rankingu najbardziej ekologicznych państw świata. Stajemy się bardziej eko, ponieważ zmienia się nasz sposób życia - inaczej jemy, kupujemy oraz… budujemy.

Zasady montażu stolarki otworowej

Z każdym rokiem coraz więcej uwagi poświęca się kwestiom energooszczędności wyrobów stolarki otworowej. Warunkiem ich szczelności jest dobry montaż, a zwłaszcza odpowiednie połączenie stolarki z murem. Zminimalizowaniu ryzyka powstawania mostków termicznych oraz łatwej i szybkiej instalacji okien oraz drzwi służy wykorzystanie nowoczesnych systemów montażowych.

Wytwarzanie własnego prądu - czy to się opłaca?

Zdaniem ekspertów wytwarzanie prądu we własnym domu jest opłacalne. Inwestycja w wiatrak czy też panele słoneczne powinna się zwrócić po 5 latach. Jednak czy na pewno?

Fotowoltaika – zielona energia. Na czym polega?

To nic innego jak dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną. Dokładniej mówiąc, jest to wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.

Co to jest rekuperacja ?

Możemy ją podzielić na dwie odmiany: cieplną i elektryczną. Pierwsza ma za zadanie odzyskiwanie energii termicznej gazów wylotowych i spalin, w celu dalszego jej wykorzystania. Natomiast rekuperacja energii elektrycznej służy do odzyskiwania energii w pojazdach z napędem elektrycznym lub hybrydowym poprzez wykorzystanie silnika elektrycznego jako prądnicy. Nas bardziej będzie interesować ta związana z odzyskiem ciepła.

Energooszczędne domy

Energooszczędność coraz ważniejsza dla Polaków przy wyborze lokum


Stron: 91 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  31 32 33 34 35  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19934 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 204

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >