Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów
Domowe sposoby na zaoszczędzenie energii
Warto zastanowić się na tym, jak oszczędzić energię a co za tym idzie – pieniądze, bez większych nakładów, jedynie zmieniając nasze dotychczasowe nawyki. Nie tylko po to, żeby zaoszczędzić pieniądze ale po to, by pomóc środowisku i żeby energii starczyło dla kolejnych pokoleń.
Jak być nowoczesnym oszczędnie?
Co zrobić, aby miesięczny koszt utrzymania domu – ogrzewanie budynku i wody użytkowej, a także energia elektryczna – był bliski zeru? Odpowiedź jest prosta: należy postawić, jeszcze na etapie projektu architektonicznego, na nowoczesne rozwiązania oraz innowacyjne produkty, które zmniejszą koszty eksploatacyjne oraz obniżą zużycie energii.
Kolektory słoneczne - energia dla Polski
Świadomość ekologiczna jest coraz szersza na świecie. Ludzie nie pragną już tylko mieć swój dom, ale chcą również by był on energooszczędny. Zasilać mają go już nie prąd z linii elektrycznej, tylko przyjazne dla środowiska, i co najważniejsze, odnawialne źródła energii, które obecnie możemy eksploatować w jak najbardziej prywatny sposób, niezależny od ogólnokrajowego dostawcy.
Zmiany w oznakowaniu energetycznym
Polityka środowiskowa Unii Europejskiej zmierza do osiągnięcia założonego wcześniej Planu 20/20/20, który ma zostać zrealizowany do 2020 roku. Ma on na celu wprowadzenie zmian, które wpłyną na ochronę klimatu, zwiększą udział energii odnawialnej do 20%, zmniejszą emisję CO2 do środowiska oraz obniżą zużycie energii pierwotnej również o 20%.
Energooszczędne rozwiązania dla szkieletowych i murowanych budynków
Planując budowę własnego domu od początku wiemy jaki powinien być: ładny i praktyczny, przestronny oraz łatwy w utrzymaniu, energooszczędny, a także bezpieczny i przyjazny środowisku naturalnemu… po prostu komfortowy.
Zrównoważony rozwój?
Wiele mówi się dziś o ochronie środowiska i konieczności poszanowania zasobów naturalnych. W praktyce zrównoważony rozwój wciąż postrzegany jest bardziej jako wyzwanie jutra niż pilna potrzeba prowadzenia polityki, umożliwiającej rozwój zarówno obecnego, jak i przyszłych pokoleń. Tym bardziej warto, a nawet trzeba, podkreślać i promować dobre praktyki, które mogą być stawiane innym uczestnikom rynku za wzór do naśladowania…
Energooszczędne rozwiązania w budownictwie
Co zrobić, aby miesięczny koszt utrzymania domu – ogrzewanie budynku i wody użytkowej, a także energia elektryczna – był bliski zeru? Odpowiedź jest prosta: należy postawić, jeszcze na etapie projektu architektonicznego, na nowoczesne rozwiązania oraz innowacyjne produkty, które zmniejszą koszty eksploatacyjne oraz obniżą zużycie energii.
Ekologiczny sposób na ciepło
W większości polskich miast stężenie szkodliwych pyłów w powietrzu znacznie przekracza dopuszczalne normy. Przyczyną takiego stanu rzeczy, jest między innymi ciągły rozwój miast oraz wzrost zaludnienia. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt korzystania z przydomowych pieców i kotłowni zasilanych węglem.
Innowacyjność firm
Optymalizacja jakości i zmniejszenie odpadowości, wsparcie dla TPM, obniżenie poziomu prac administracyjnych, wreszcie - dostęp do precyzyjnych, dostarczanych w czasie rzeczywistym informacji o nazwach i liczbie wytwarzanych artykułów oraz stratach i przestojach w procesie produkcyjnym.
Woda z własnego ujęcia? Zadbaj o jej czystość!
Jeżeli woda, z której korzystasz zmieniła kolor, zaczęła wydzielać zapach lub jej smak zmienił się na mało przyjemny, zachowaj czujność - to może być sygnał, że do jej ujęcia dostały się zanieczyszczenia. Co w takiej sytuacji należy zrobić? Poniżej przedstawiamy kilka cennych wskazówek.