Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Zainteresowanie na domy energooszczędne mniejsze niż się spodziewano

Polski plan na ograniczenie energii zużywanej w budynkach to garść pobożnych życzeń - bez konkretów, harmonogramu i finansowania.

Który kolektor słoneczny opłaca się wybrać bardziej? Płaski czy próżniowy?

Coraz więcej z nas korzysta z odnawialnych źródeł energii. Uświadamiamy sobie, że nie tylko chronimy w ten sposób nasze środowisko naturalne, lecz także możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Czy Polacy będą instalować mikroelektrownie słoneczne?

Niewielkie instalacje fotowoltaiczne mogą radykalnie obniżyć koszty energii elektrycznej dla tysięcy polskich rodzin – dzisiaj brakuje już tylko jednego elementu – odpowiednich zapisów prawnych dot. gwarantowanych i odpowiednio wysokich stawek odsprzedaży prądu wytworzonego w mikroinstalacjach OZE.

Rozwój energetyki wiatrowej

Wejście w życie ustawy o OZE w obecnej formie spowolni rozwój energetyki wiatrowej i zagrozi celowi udziału energii odnawialnej w 2020 r. dla Polski - ocenia branża. Inne "zielone" technologie uzupełnią braki - odpowiada resort gospodarki.

Energooszczędne nawyki

Sezon grzewczy to najlepszy moment, aby zastanowić się nad strukturą kosztów w naszych domach i wprowadzić w życie proste, a zarazem energooszczędne nawyki. Ich stosowanie pozwoli codziennie zaoszczędzić kilka lub kilkanaście złotych, które w perspektywie roku powiększą stan naszego konta o pokaźną sumę kilkuset złotych.

Czy zerowa stawka VAT za mieszkania niskoenergetyczne jest możliwa?

Resort infrastruktury prowadzi obecnie konsultacje społeczne dot. planowanej uchwały Rady Ministrów w sprawie przyjęcia Krajowego Planu mającego na celu zwiększenie liczby budynków o niskim zużyciu energii - projekt uchwały i krajowego planu zostały przedstawione do konsultacji w połowie października.

Oczyszczalnie i przepompownie ścieków na Twojej posesji?

Nowoczesne metody oczyszczania ścieków skupiają się dziś wokół ekologicznych zastosowań, wykorzystujących podczas pracy dwie fazy: beztlenową oraz tlenową. W poniższym artykule postaramy się dokładnie opisać każdą z tych faz, wymienić najważniejsze cechy oczyszczalni biologicznych, a także przybliżyć współczesne technologie przepompowywania ścieków.

Funkcjonalny obiekt użytkowy

Jak zaprojektować efektywny obiekt użytkowy? Obniżenie poboru energii, sprawna kontrola nad ruchem w budynku, czy zwiększenie bezpieczeństwa będzie prostsze, jeżeli przyłożymy większą wagę do nowoczesnych rozwiązań.

Nowa era budownictwa

XXI wiek to w budownictwie era nowych technologii i wyzwań związanych z wymogami dotyczącymi energooszczędności i ekologii. Zgodnie z unijną dyrektywą, już od 2019 roku nowo budowane obiekty użyteczności publicznej, a dwa lata później również wszystkie nowe budynki, będą musiały charakteryzować się blisko zerowym zużyciem energii. Oznacza to również konieczność wykorzystania stolarki otworowej, która zapewnia ograniczenie strat ciepła.

Oczyszczanie wody pitnej

Kruszywa kwarcowe są wykorzystywane nie tylko w produkcji wyrobów budowlanych. Specjalistyczne piaski i żwiry stanowią materiał filtracyjny w uzdatnianiu wody pitnej, studniach i oczyszczalniach ścieków. O ich zastosowaniu decyduje wiele czynników i konieczność spełniania norm najwyższej jakości.


Stron: 91 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  35 36 37 38 39  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19932 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 240

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >