Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Jak poprawnie odczytać etykietę energetyczną?

Oznakowanie energetyczne stanie się wymogiem dla urządzeń grzewczych oraz wytwarzających ciepłą wodę użytkową. Jak będą wyglądały etykiety energetyczne i w jaki sposób należy je odczytywać?

Zielona przyszłość budownictwa

Choć ekologia wciąż przez niektórych mylnie kojarzona jest z chwilową modą, doświadczeni inwestorzy w pełni zaakceptowali już fakt, że dbałość o środowisko jest nieodzownie zintegrowana z przyszłością nowoczesnego budownictwa.

Odnawialne Źródła Energii - zainteresowały Polaków

Coraz większa liczba Polaków zaczyna interesować się Odnawialnymi Źródłami Energii. Coraz to głośniej mówi się o ich zaletach, możliwościach oraz o tym jakie płyną z tego korzyści, a w szczególności jeśli chodzi o przydomowe mikroinstalacje OZE. Jak jednak niestety wiadomo, nadal brak wyczekiwanego wsparcia dla OZE ze strony rządu.

Energooszczędny dom

Nowopowstające budynki będą musiały spełniać warunki energooszczędności – takie reguły wprowadzi Unia Europejska w 2020 roku. Z tą decyzją zgadza się aż 44% wszystkich inwestorów. Pozostaje jednak pytanie: jaki powinien być dom energooszczędny i co dają innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Klasy energetyczne dla budynków

Od marca 2015 osoby budujące domy na własny użytek nie będą już musiały sporządzać świadectw energetycznych. Pozostali inwestorzy nadal będą zobowiązani do przygotowywania świadectw, i to bardziej szczegółowych, a także do przeprowadzania okresowych kontroli systemów ogrzewania i klimatyzacji.

Zużycie prądu w sezonie zimowym

Co roku podczas zimy koszty utrzymania naszego mieszkania czy domu szybują w górę. Niskie temperatury i mała ilość dziennego światła zmuszają nas do „podkręcenia” grzejników i większego zużycia prądu. Co zrobić, by spędzić tę porę roku w przyjemnej i ciepłej atmosferze, a dodatkowo nie nadwyrężyć naszego portfela?

Budownictwo zrównoważone energetycznie

Jest już pewne, że od 2020 roku wszystkie nowo wznoszone budynki będą musiały spełniać wysokie wymagania w zakresie efektywności energetycznej. W odniesieniu do obiektów użyteczności publicznej postanowienia unijnej dyrektywy zaczną obowiązywać już po 2018 roku. Jednak zrównoważone budownictwo nie powinno być postrzegane jedynie w kategorii przymusu czy dodatkowych kosztów, a daleko idących korzyści, z którymi wiążą się tego typu inwestycje.

Elektrociepłownie będą spalać odpady w swoich instalacjach

Termiczne przekształcanie odpadów w elektrociepłowniach jest możliwe, o ile będą dotrzymane standardy emisyjne.

Jak zwiększyć efektywność energetyczną w Polsce?

Zaproponowane działania są efektem trwającego trzy dni spotkania warsztatowego „Laboratorium Efektywności Energetycznej w Budynkach” (EEB Lab), które odbyło się w Warszawie w lipcu br. Zostało zorganizowane przez World Business Council for Sustainable Development (światową organizację skupiającą osoby na stanowiskach kierowniczych w czołowych międzynarodowych firmach, wspólnie działające na rzecz zrównoważonego rozwoju) oraz członków i partnerów inicjatywy transformacji rynku Energy Efficiency in Buildings (Efektywności Energetycznej w Budynkach).

Nowe świadectwa energetyczne

Odpowiednio grube ocieplenie pozwala nie tylko zaoszczędzić na rachunkach w sezonie grzewczym, ale też zachować komfort termiczny w okresie upałów. Jak to wyczytać ze świadectwa energetycznego domu?


Stron: 91 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  34 35 36 37 38  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19931 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 163

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >