Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Ekologiczna szkoła

W październiku rozpoczęły się prace przy budowie nowej szkoły ponadgimnazjalnej w Czarnej Wodzie a już jutro budynek będzie gotowy w stanie surowym zamkniętym.

Spór o spalanie odpadów

Wielu fachowców uważa, że brakuje jasnej decyzji, jakie metody zagospodarowania odpadów będą preferowane. Łączenie spalania i przetwarzania w instalacjach MBP ma licznych krytyków. - Nie ma i nie może być jednej drogi. Tak jak nie ma jednorodnych odpadów - twierdzi resort środowiska.

Jak płacić mniej za prąd?

Statystyczna polska rodzina wydaje ponad jedną trzecią domowego budżetu na opłaty związane z życiem i energią*. Niestety ten koszt nie będzie maleć. Dlatego w obliczu rosnących cen prądu warto postawić na jego własną produkcję. Wybór oszczędnych i ekologicznych rozwiązań jest szeroki. Jednym z nich jest fotowoltaika. Eksperci z Fundacji BOŚ podpowiadają jak zostać Prosumentem, stworzyć własną mikroinstalację i zaoszczędzić nawet 2 tys. złotych w skali roku. Projekt jest wspierany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nowoczesne budownictwo hybrydowe

Dom hybrydowy – funkcjonalny, przestronny, energooszczędny, zasilany odnawialnymi źródłami energii. Przyczynia się do zwiększenia poczucia komfortu mieszkańców, jest przyjazny dla środowiska i pozwala znacznie zaoszczędzić na rachunkach.

Dom energooszczędny – co to oznacza w praktyce?

Budownictwo energooszczędne to bez wątpienia termin kontrowersyjny. Jedni zachwalają te rozwiązania, ochoczo korzystając z państwowych i unijnych dofinansowań, inni zaś widzą w tym oszustwo i niepotrzebne inwestycje, które ani trochę nie są w stanie podnieść komfortu życia, nie mówiąc już o obniżeniu rachunków. Nie zmienia to jednak faktu, że możliwości na obniżenie rachunków za gaz i ogrzewanie ciepłej wody jest coraz więcej.

Efektywność energetyczna w gminach

Większość, bo aż 90% lokalnych samorządów w Polsce uważa, że wydatki na zaopatrzenie w wodę i energię elektryczną są zbyt duże. W obliczu problemu związanego ze zmianą klimatu, coraz większych obowiązków zmuszających państwo do redukcji emisji CO2 oraz stale rosnących cen energii, obniżenie kosztów staje się niezwykle istotne.

Innowacyjne rozwiązania dla budynków energooszczędnych

Dom, który jest w pełni komfortowy, nowoczesny, a do tego zużywa tak niewiele energii, że roczny koszt ogrzewania nie przekracza tysiąca złotych, to marzenie każdego, kto decyduje się na budowę.

Ergonomia biura w budownictwie modułowym

Zastosowanie zasad ergonomii w biurze jest bezpośrednio związane z efektywnością pracy. Odpowiedni fotel, biurko, prawidłowo ustawiony monitor komputera usprawniają wykonywanie codziennych obowiązków i wpływają na wydajność pracowników. Czy takie biuro można stworzyć w krótkim czasie i w niemal każdym dostępnym miejscu?

Jak podnieść efektywność energetyczną?

Budynki odpowiadają za blisko 40 proc. całkowitego zużycia energii w Unii Europejskiej. By podnieść efektywność energetyczną ich zarządcy muszą inwestować w ekologiczne technologie, które jako jedyne pozwolą im spełnić przyszłe dyrektywy unijne w tym zakresie.

Jak wygląda liczebność domów energooszczędnych?

Energochłonność polskiego budownictwa jednorodzinnego maleje z roku na rok. Na przestrzeni ostatnich czterech lat udało się nam zwiększyć liczbę budowanych domów energooszczędnych oraz obniżyć zużycie energii wykorzystywanej w nich na potrzeby ogrzewania o 12%. Budownictwo energooszczędne przestaje być w naszym kraju ciekawostką, a powoli zaczyna − obowiązującym trendem.


Stron: 91 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  36 37 38 39 40  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19931 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 226

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >