Jak chronić komputer przed uszkodzeniami i utratą danych? Zasilacz Back-UPS® Pro.

Jak chronić komputer przed uszkodzeniami i utratą danych? Zasilacz Back-UPS® Pro.

APC by Schneider Electric, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych rozwiązań zasilania i chłodzenia systemów o znaczeniu krytycznym, ogłosiła wprowadzenie na rynek zasilaczy Back-UPS® Pro.

Zasilacze to przeznaczone są do ochrony domów i biur przed problemami i kosztami wynikającymi z przerw w dostawie energii elektrycznej. Modele Back-UPS Pro zawierają energooszczędne gniazda, znane z mniejszych zasilaczy Back-UPS, które automatycznie odcinają zasilanie nieużywanych urządzeń peryferyjnych, oszczędzając tym samym pieniądze użytkowników poprzez eliminację zbędnego poboru energii. Ponadto, modele Back-UPS Pro wyposażone są w wyświetlacz ciekłokrystaliczny (LCD) pokazujący użyteczne informacje o pracy UPS-a. Zawierają także układ automatycznej regulacji napięcia (AVR), umożliwiający oszczędzanie energii i przedłużenie czasu eksploatacji akumulatora.

- Sprawność urządzeń ma krytyczne znaczenie dla małych biur i firm, które często nie są chronione przed przepięciami, skokami napięcia w sieci czy utratą zasilania. Niska jakość zasilania oraz przerwy w dostawie prądu mogą zakłócić przebieg istotnych transakcji sprzedaży, spowodować utratę ważnych danych a nawet uszkodzić całą sieć komputerową - powiedziała Katarzyna Kosińska, Strategic Marketing Manager APC na region Central EMEA. - Zasilacz Back-UPS Pro gwarantuje użytkownikom niezbędny poziom dostępności i umożliwia zapisanie wyników pracy lub dokończenie transakcji – eliminując tym samym wysokie koszty spowodowane przestojami. Zwykle zakup zasilacza UPS zwraca się już po wystąpieniu jednej awarii zasilania.

Rodzina urządzeń Back-UPS Pro obejmuje wiele modeli, oferujących od sześciu do dziesięciu gniazd oraz zapewniających czas pracy od 92 do 164 minut. Energooszczędne gniazda zmniejszające ilości energii elektrycznej zużywanej przez podłączone urządzenia peryferyjne są dostępne we wszystkich modelach. Funkcja ta umożliwia oszczędzanie energii i pieniędzy, poprzez odcinanie zasilania nieużywanych urządzeń i pomaga w uzyskaniu w ciągu roku znaczących oszczędności z jednego zasilacza UPS. Urządzenia peryferyjne, które nie są wrażliwe na utratę danych (np. monitory, drukarki i głośniki komputerowe), podłączone są do gniazd, które automatycznie odcinają zasilanie, gdy podłączony do gniazda głównego komputer wyłącza się lub przechodzi w tryb uśpienia lub hibernacji.
 

 

Wszystkie zasilacze Back-UPS Pro wyposażone są w funkcję automatycznej regulacji napięcia (AVR), która umożliwia natychmiastowe ustawienie zbyt wysokiego lub zbyt niskiego napięcia na bezpiecznym poziomie, dzięki czemu użytkownicy mogą kontynuować pracę w okresie ograniczonej dostępności energii elektrycznej oraz w przypadku wystąpienia przepięcia, natomiast energia akumulatora jest zachowana na sytuacje awaryjne (przerwy w dostawie prądu). Zasilacze posiadają również energooszczędny bypass AVR (układ obejściowy), oferujący wyjątkowy poziom elastyczności. Zasilacz zużywa mniej energii elektrycznej podczas normalnej pracy, ponieważ transformator jest pomijany dopóki zastosowanie go nie jest naprawdę konieczne. Przyczynia się to do uzyskania jeszcze większych oszczędności energii elektrycznej w zwykłych warunkach pracy.

Wszystkie modele Back-UPS Pro wyposażone są w wyświetlacz ciekłokrystaliczny (LCD), pokazujący informacje dotyczące obciążenia, przybliżonego czasu podtrzymania, napięcia wejściowego, a także inne, ważne dane diagnostyczne oraz informacje systemowe. Użytkownicy nie muszą już domyślać się znaczenia sygnałów dźwiękowych generowanych przez zasilacz UPS – przy pomocy jednego przycisku można wyłączyć alarm, a następnie znaleźć żądaną informację, bez konieczności zaglądania do instrukcji obsługi.

Zasilacz Back-UPS Pro dostarczany jest z łatwym w obsłudze oprogramowaniem PowerChute® Personal Edition, oferującym możliwość zaawansowanego zarządzania zasilaczem UPS, dzięki udostępnieniu informacji na temat historii pracy zasilacza, opcji generowanych powiadomień oraz bieżącego stanu zasilania. Zainstalowane oprogramowanie pozwala na zapisanie plików i bezpieczne wyłączenie komputera, nawet w sytuacji, gdy użytkownik nie znajduje się w pobliży sprzętu. Wszystkie zasilacze objęte są standardową 3-letnią gwarancją oraz Polisą Ochrony Sprzętu (Equipment Protection Policy), która obejmuje prawidłowo podłączone urządzenia o łącznej wartości wynoszącej do 150.000 EUR (75.000 £) (szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w polisie).

Więcej informacji na temat firmy APC oraz innych rozwiązań domowych i biurowych umożliwiających oszczędzanie pieniędzy można uzyskać pod numerem telefonu (22) 666 00 11 lub na stronie: www.apc.com.

 

Źródło: Monday PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18322 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 73

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >