Jak dobrać klamkę do drzwi wewnętrznych?

Jak dobrać klamkę do drzwi wewnętrznych?

Cztery pokoje, kuchnia, łazienka oraz salon, wszystkie zamknięte na cztery spusty. A w każdym z nich mieszkaniec, zaprzątnięty swoimi sprawami, odgrodzony od innych grubymi drzwiami. Czytaj dalej

Taka aranżacja mieszkania nie sprzyja ciepłej rodzinnej atmosferze. Większość współczesnych wnętrz zaprojektowana jest według najnowocześniejszych standardów. Młodzi chcą dziś mieszkać bezpiecznie, wygodnie i ładnie. Dlatego w obecnych czasach odchodzi się od modelu mieszkania tradycyjnego, jaki preferowano jeszcze kilkanaście lat temu. Zamknięte i odgrodzone pomieszczenia zamienia się na wnętrza otwarte, przestronne i dające mnóstwo światła. W pełni otwarte mieszkania nie każdemu jednak odpowiadają. Dają poczucie swobody, wolności, są otwarte i przyjazne dla gości, ale ograniczają prywatność domowników, odbierając im to, co najcenniejsze - strefę intymności.

Alternatywą są, więc mieszkania typu open space, w których wyróżnia się strefę dzienną i strefę nocną. Tendencją strefy dziennej jest jej maksymalne oświetlenie oraz utworzenie z niej jednej przestrzeni, a nie osobnych pomieszczeń, przedzielonych drzwiami. Kuchnia z powodzeniem może stać się na przykład elementem salonu i jadalni. W tak przestronnym wnętrzu tworzącym wspólną i integralną całość wspólne przygotowanie posiłków oraz biesiadowanie zarówno z rodziną, czy przyjaciółmi nada mieszkaniu charakter przyjaznego i gościnnego. A gdy znużeni domownicy zapragną ciszy i spokoju zapewni im to strefa nocna mieszkania. To ich część prywatna, tu każdy z domowników tworzy własny, oddzielny świat, tu może pobyć ze sobą sam na sam. W mieszkaniu tego typu obie strefy powinny się ze sobą równoważyć, tworząc integralną całość. Przejście z pomieszczeń otwartych do zamkniętych musi, więc być płynne i jednolite. Drzwi tworzą między nimi barierę, ale niedoceniana klamka powinna ją przełamać. To przecież ona otworzy każde drzwi.

 

 

– "Klamki do drzwi powinny być dopasowane do wystroju wnętrza całego naszego mieszkania. Muszą stać się jego nierozłączną częścią. Te niewielkie elementy potrafią przykuć wzrok i wzbudzić zainteresowanie gości. Dlatego przy wyborze klamek nie powinniśmy kierować się wyłącznie wyglądem drzwi, do których klamka zostanie zamontowana, ale wystrojem całego wnętrza" – wyjaśnia Damian Siuta Product Manager z firmy Kuchinox. "Klamki o klasycznych kształtach są niezwykle modne na naszym rynku. – Proste modele o geometrycznych kształtach wykonane z chromu, czy aluminium, materiałów lekkich i trwałych z nutą połysku lub satyny będą dopełnieniem każdego nowoczesnego wnętrza "– dodaje Damian Siuta. Wybierając klamkę do drzwi musimy pamiętać przede wszystkim o tym, żeby tworzyła zgrany duet z naszymi drzwiami. Ale nie tylko. Idealnie współgrające z kolorem ścian, podłogi, mebli, dopasowane do designerskich dodatków muszą wspólnie tworzyć idealny mieszkaniowy team.

 

Źródło: PR Solution / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19212 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 128

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >