Jaką farbę wybrać na elewację by przetrwała długie lata?

Jaką farbę wybrać na elewację by przetrwała długie lata?

Odnawianie elewacji to skomplikowane i czasochłonne przedsięwzięcie. Warto więc zainwestować w wysokiej jakości materiały, aby maksymalnie wydłużyć czas do następnego remontu. Z farbą ben® Exterior 541 marki Benjamin Moore o kolejnym malowaniu pomyślisz dopiero za…25 lat! Czytaj dalej

 

Zgodnie z popularnym powiedzeniem, że koszula bliższa ciału, planując domowe remonty naszą uwagę skupiamy przede wszystkim na wnętrzach. To w nich spędzamy większość wolnego czasu i to na ich estetyce najbardziej nam zależy. Bardzo często zapominamy o elewacji, która ze względu na warunki atmosferyczne wymaga nieporównywalnie skuteczniejszej ochrony.

 

Czytaj również: Jak montować elewacje klinkierowe?

 

To właśnie na zewnątrz zlokalizowanych jest większość zagrożeń dla stanu technicznego budynku. Promieniowanie UV, intensywny deszcz, śnieg, wysokie amplitudy temperatur sprawiają, że elewacja domu codziennie poddawana jest ciężkim próbom wytrzymałości. Bardzo istotną rolę w zewnętrznej ochronie domu pełni farba elewacyjna, która stanowi pierwszą, naturalną barierę bezpieczeństwa. Jej trwałość decyduje, kiedy po raz kolejny przyjdzie nam rozstawiać rusztowania, aby pomalować dom. Wybierając farbę elewacyjną ben® Exterior 541 marki Benjamin Moore, możemy spać spokojnie, bo pracochłonne odnawianie elewacji przypadnie w udziale dopiero naszym dzieciom. Jak to możliwe?

 

 

Farba ben® Exterior 541 gwarantuje 25-letnią trwałość wymalowania elewacyjnego pod warunkiem zastosowania się do wytycznych określonych przez producenta. Produkt należy do debiutującej na polskim rynku linii farb ben® amerykańskiej marki Benjamin Moore. ben® Exterior 541 to wodorozcieńczalna, dyspersyjna farba akrylowa przeznaczona do ochrony i dekoracji elewacji (tradycyjnych tynków mineralnych, podłoży drewnianych, sidingu winylowego i aluminiowego).

 

Czytaj również: Farba fasadowa odporna na warunki atmosferyczne

 

Powłoka farby ben® Exterior 541 jest bardzo trwała i odporna na działanie czynników atmosferycznych, w tym m.in. opadów deszczowych, wahania temperatur, czy promieniowanie UV. Farba gwarantuje również skuteczną ochronę przed solami mineralnymi, środowiskiem alkalicznym, zanieczyszczeniami powietrza (pyły i sadze), oraz działaniem mikroorganizmów (algi i grzyby).

 

 

Elewację pomalowaną farbą ben® Exterior 541 charakteryzuje wysoka hydrofobowość (bardzo niska nasiąkliwość). Powłoka jest paroprzepuszczalna i elastyczna. Farba ben® Exterior 541 nie tylko chroni, ale również dekoruje elewację. Produkt marki Benjamin Moore zapewnia eleganckie, w pełni matowe wykończenie. Klient ma do wyboru niespotykanie bogatą paletę kolorów w ekologicznym systemie barwienia GENNEX® PLATFORM.

 

Czytaj również: Deski elewacyjne podkreślone urodą cedru

 

 

Kolory elewacji pomalowanej farbą ben® Exterior 541 są bardzo trwałe i nie blakną pod wpływem czynników atmosferycznych. Powstałe na powłoce zabrudzenia można usuwać za pomocą wody z dodatkiem detergentu, bez ryzyka odbarwienia powłoki malarskiej. Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju.

 

 

Źródło: BM Polska / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18306 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 84

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >