Jaki rodzaj bramy wybrać?

Jaki rodzaj bramy wybrać?

Budując garaż zastanawiamy się bardzo często jaką bramę garażową wybrać. Istnieje kilka podstawowych rodzajów, które różnią się między sobą. Przed zakupem warto je poznać i zastanowić się, która sprawdzi się u nas najlepiej!

 

Bramy płytowe są najczęściej spotykane i najpopularniejsze. Rodzaj ten jest uchylny, a więc potrzebne jest miejsce przed garażem, gdyż dolna część przy otwieraniu zostaje wysunięta. Lepiej wybierać ją, gdy nasz podjazd jest nieco większy. Z czego są zrobione? Najczęściej z blachy cynkowej, która dodatkowo jest wzmocniona płaskownikami – bardzo często stalowymi. Cały mechanizm opiera się na sprężynach. Może ich być od 2 do kilku w zależności od rodzaju. Trzeba pamiętać, że sprężyny wyrabiają się lub mogą pęknąć… co skutkuje gorszym działaniem naszej bramy.

 

Czytaj również: Automatyczna brama na pilota

 

Tradycyjne wrota otwierają się na boki. Ten rodzaj powoli zaczyna odchodzić do lamusa, jest jednak najtańszy i najłatwiejszy w montażu. Taka brama składa się z ościeżnicy oraz skrzydeł na zawiasach. Wymaga jednak wiele miejsca do otwarcia. Dodatkowo nie zawsze istnieje możliwość montażu automatyki, co za tym idzie, coraz mniej osób interesuje się tym rodzajem.

 

 

Bramy sekcyjne – inaczej segmentowe – są idealnym rozwiązaniem przy ulicach i w miejscach, gdzie podjazd jest krótki. Są bardzo szczelne, dzięki czemu nie tracimy ciepła z wnętrza garażu. Można wybrać jedną z dwóch opcji: górną lub boczna. W bramach górnych segmenty są ustawione poziomo i podczas otwierania wsuwają się do sufitu. W bocznych poruszają się wzdłuż ścian.

 

Czytaj również: Bramy automatyczne w dodatku

 

Ostatnim rodzajem są bramy żaluzjowe. Charakteryzują się tym, że zajmują bardzo mało miejsca. Działają trochę jak roleta okienna. Mają wbudowany napęd elektryczny, jednak nie są dostępne w ofercie wszystkich producentów. Są bardzo wygodne i praktyczne.

 

 


Jak widać istnieje wiele bram garażowych. Którą z nich wybrać? Odpowiadając na to pytanie musimy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie jak duży jest nasz podjazd, czy garaż jest ogrzewany, czy zależy nam na automatyce, ile środków finansowych możemy przeznaczyć na zakup. Każda opcja ma swoje plusy i minusy. Jest to zakup na wiele lat, więc warto się dobrze zastanowić, aby później nie żałować.

Źródło: budnet.pl
Autor: Patryk Czarnecki

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Czas na remont Liczba postów: 112 Grupa: Budowa i re... Przy okazji remontu potrzebny mi dobry klej do drewna i metalu. Jest taki, który moglibyście mi polecić? Już jakiś czas szukam i nie mogę znaleźć. A z jakimi pr...
  • Jakie szambo? Liczba postów: 30 Grupa: Moja budowa Akurat jest to bardzo ważny wybór ale ja chcę jeszcze powiedzieć, że także niezwykle ważną opcją jest to aby wiedzieć także jak można wypompowywać wodę z szamba...
  • Jakie efekty daje ozonowanie pomieszczeń? Liczba postów: 18 Grupa: Budowa i re... Każdemu kto poszukuje specjalistów działających w zakresie ozonowania i dezynfekcji polecam kontakt z https://insiemepolska.pl/
  • Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja Liczba postów: 132 Grupa: Firmy budow... Z własnego doświadczenia mogę polecić usługi firmy https://insiemepolska.pl/. Świadczą usługi dezynfekcji wszelkiego rodzaju pomieszczeń magazynowych, biurowych...
  • Jak zdobyć maszyny budowlane? Liczba postów: 475 Grupa: Budowa i re... W tym temacie śmiało możecie skorzystać z oferty jaka posiada firma http://www.koptech.com.pl/.

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18332 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 97

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >