Membrany DuPont™ Climate Systems. Energooszczędny, innowacyjny system

Membrany DuPont™ Climate Systems. Energooszczędny, innowacyjny system

Ciekawym rozwiązaniem technologicznym firmy DuPont są membrany termoizolacyjne DuPont™ Climate Systems. Jest to system wzajemnie uzupełniających się membran do izolacji dachów i ścian, który pozwala osiągnąć nawet 15% oszczędności kosztów ogrzewania domu. Czytaj dalej


System tworzą trzy produkty: dwie membrany wysokoparoprzepuszczalne: Tyvek® Enercor™ Dach i Tyvek® Enercor™ Ściana (pierwsza do ochrony dachów, druga – ścian) oraz membrana paraizolacyjna DuPont™ AirGuard™.

 

W porównaniu z tradycyjnymi membranami Tyvek®, obecnymi na polskim rynku od 1997 r., nowością w membranach DuPont™ Climate Systems jest metalizowana powierzchnia o niskiej emisyjności, która hamuje przepływ ciepła przez ściany i dach. Dzięki temu ogranicza straty ciepła z budynku, przyczyniając się do obniżenia kosztów ogrzewania. Kompleksowe zastosowanie membran DuPont™ Climate Systems pozwala na osiągnięcie nawet 15% oszczędności.

 

Zastosowanie produktów DuPont™ Climate Systems pozwala nie tylko na ograniczenie kosztów ogrzewania i poprawę komfortu cieplnego budynku. Chronią one pomieszczenia budynku i jego konstrukcję przed wilgocią, zmniejszając ryzyko skraplania się pary wodnej i umożliwiając szybkie wyparowanie wilgoci.

 

Korzyści, jakie przynoszą te produkty nie ograniczają się wyłącznie do ochrony samego budynku. Mają one także pozytywny wpływ na środowisko naturalne, pośrednio przyczyniając się do redukcji emisji CO2.

 

Czytaj również: Nowoczesna forma domów - ekonomicznie i energooszczędnie

 

membrana termoizolacyjna schemat działania

Schemat działania DuPont™ Climate Systems – wiatroszczelność, paroprzepuszczalność i odbijanie ciepła

 

Systemowe działanie

 
Zintegrowanie membran Tyvek® Enercor™ Dach, Tyvek® Enercor™ Ściana i DuPont™ AirGuard™  w jeden system (z zachowaniem warstwy powietrza przy powierzchni metalizowanej) pozwala na poprawienie izolacyjności termicznej budynku, a także osiągnięcie optymalnego komfortu mieszkań.

Membrany Tyvek® Enercor™ Dach i Tyvek® Enercor™ Ściana układa się po zewnętrznej stronie izolacji termicznej, a paroizolacyjny materiał refleksyjny DuPont™ AirGuard™ – od strony wewnętrznej. Taka technologia ma następujące właściwości:
• metalizowana powierzchnia membran DuPont™ Tyvek® poprawia własności izolacyjne znajdującej się przed nimi warstwy powietrza o 200% do 300%,
• zmniejszona konwekcja powietrza, dzięki wiatroizolacyjnym właściwościom membran, znacząco poprawia skuteczność materiału izolacyjnego,
• dzięki niskiej emisyjności całego systemu ciepło budynku jest zimą odbijanie i zatrzymywane wewnątrz, zaś latem pomieszczenia pozostają przyjemnie chłodne – zostaje zatrzymane nawet 95% ciepła promieniowania,
• dzięki specjalnej metodzie montażu membran na dachach – powierzchnią metalizowaną do wnętrza budynku – na metalizowanej powierzchni materiału Tyvek® Enercor™Dach nie gromadzą się zanieczyszczenia i kurz; w ten sposób efektywność metalizowanej powierzchni i niska emisyjność utrzymują się przez długi czas.

Opisane wyżej właściwości systemu sprawiają, że w budynku przez cały rok utrzymują się komfortowe warunki z suchym, ciepłym i wolnym od przeciągów wnętrzem. Poszczególne komponenty tworzą razem kompletny system pozwalający zwiększyć skuteczność istniejącej termoizolacji nawet o 20% - stanowiąc barierę dla przewiewania i promieniowania, a jednocześnie utrzymując właściwy poziom wilgotności konstrukcji budynku.

 

Ochrona środowiska


Produkty DuPont™ Climate Systems mają także pozytywny wpływ na środowisko naturalne – pośrednio przyczyniają się do redukcji emisji CO2 do atmosfery dzięki temu, że pozwalają zmniejszyć zużycie energii na potrzeby ogrzewania domu.

Warto wspomnieć, że w krajach Unii Europejskiej aż 40% zużywanej energii przypada właśnie na budynki. Stosując się do postanowień protokołu z Kioto Unia Europejska uchwaliła dyrektywę 2002/91/EC, nakładającą na kraje członkowskie obowiązek zmniejszenia zużycia energii o 20% do 2010 r. Zważywszy, że tak znaczna część zużywanej energii przypada na sektor budownictwa, coraz istotniejsze staje się stosowanie materiałów i produktów budowlanych o właściwościach energooszczędnych.

 

Du Pont – badania naukowe


DuPont to firma o długoletniej tradycji i ogromnych osiągnięciach naukowych, których rezultatem są nie tylko nowoczesne produkty dla budownictwa, ale także innych dziedzin gospodarki: rolnictwa, medycyny, przemysłu spożywczego, elektronicznego, motoryzacyjnego i wielu innych. Ponad 20 000 patentów,
14 000 zgłoszeń patentowych i 1 600 znaków towarowych – to efekt ponad stu lat badań.

Firma DuPont została założona w 1802 roku. Dziś koncern DuPont działa w ponad 70 krajach, a w Polsce obecny jest od ponad 30 lat. W początkach XX wieku firma DuPont otworzyła swoje pierwsze laboratoria. Jedno z nich – Experimental Station w Wilmington – należy obecnie do największych przemysłowych laboratoriów na świecie. Pierwsze badania w zakresie tworzyw sztucznych przeprowadzono tu już w roku 1909. Dziś DuPont jest światowym liderem w dziedzinie badań nad tworzywami sztucznymi dla przemysłu. Koncern dysponuje 75 ośrodkami badawczo-rozwojowymi; z czego ponad 40 znajduje się
w USA, a pozostałe – w 11 innych krajach.

Produkty DuPont™ Climate Systems – podobnie jak wszystkie produkty firmy DuPont – powstały w wyniku intensywnych badań naukowych prowadzonych we własnych laboratoriach. Spełniają one ostre wymagania współczesnego budownictwa w zakresie energooszczędności, co doskonale koresponduje z międzynarodowymi normami ochrony środowiska.


Adresy lokalnych dystrybutorów DuPont™Climate Systems są dostępne na stronie: www.tyvek.pl.

 

Czytaj również: Dom pasywny o wysokich standardach energooszczędności


Źródło: Agencja PR- M. Smolińska / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18529 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 114

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >