Montaż drzwi antywłamaniowych

Montaż drzwi antywłamaniowych

Jeśli budujesz dom, lub też unowocześniasz wnętrze mieszkania, warto zadbać o zabezpieczenie go przed ewentualną kradzieżą. Czytaj dalej

 

W związku z tym, dobrym rozwiązaniem będzie montaż profesjonalnych drzwi antywłamaniowych. Ich konstrukcja – wzmocniona prętami stalowymi, a także bolcami, które zamykają się pod różnym kątem, czy też kluczem z kilkoma miliardami kombinacji – nie do podrobienia – to najlepsza gwarancja, że złodziej obejdzie się smakiem i nie będzie się miał szansy dostać do wewnątrz. Z tego też względu, z całą pewnością warto w nie zainwestować. A jak wyglądają kwestie montażowe? Przyjrzyjmy się im z bliska.

 

Przede wszystkim, warto pamiętać, że przy montażu drzwi antywłamaniowych istotne jest prawidłowe osadzenie w ścianach nośnych ościeżnicy. A to dlatego, że to ona może być najsłabszym punktem całych drzwi. Dlatego tez, trzeba ją solidnie wmurować, by uniknąć ryzyka, że zostanie ona wyważona. Pamiętać trzeba również, choć to kwestia dość oczywista, że istotne jest prawidłowe osadzeni drzwi tak w perspektywie wertykalnej, jak i horyzontalnej i wypoziomowanie ich tak, by zamykały się i otwierały bez odchyleń od pionu – wtedy bowiem, zamki pracować będą dokładnie tak, jak powinno się to dziać. Istotną również kwestią jest prawidłowe osadzenie skrzydła drzwiowego w ościeżnicy – zapewni to pełną szczelność i bezproblemowe otwieranie drzwi w każdej sytuacji. A jeśli dołożymy do tego prawidłowe zamontowanie progu, to nie powinno być żadnych problemów z utrzymaniem prawidłowego funkcjonowania antywłamaniowych drzwi przez wiele lat.

 

Podkreślić warto, że istotny jest także wybór dobrych antywłamaniowych drzwi – postawić należy na markowe rozwiązania znanych firm i sprawdzić profesjonalnym okiem typ konstrukcji, rodzaj zastosowanych wzmocnień i, co najważniejsze, nie oszczędzać na tym zakupie, ponieważ jest to jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych budynku dla spraw bezpieczeństwa. Jako zaś, że wybór jest tutaj bardzo duży  - każdy znaleźć może coś odpowiedniego dla siebie.

Źródło: www.centurion.com.pl/ / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 270

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >