Nowe narzędzia akumulatorowe

Nowe narzędzia akumulatorowe

Do systemu narzędzi akumulatorowych dołączyły cztery nowości: piła uniwersalna PST 10,8 LI, narzędzie wielofunkcyjne do wiercenia i wkręcania Uneo, wiertarka udarowa PSB 10,8 LI-2 oraz latarka PLI 10,8 LI.

 

Tym samym system Bosch 10,8 V obejmuje dziewięć elektronarzędzi do domu i ogrodu, zasilanych wspólnym, wymiennym akumulatorem litowo-jonowym 10,8 V o pojemności podwyższonej do 1,5 Ah.

 

Unikatową cechą łączącą wszystkie narzędzia wchodzące w skład systemu
10,8 V jest wymienny akumulator “Power4All” firmy Bosch. Dzięki poszerzeniu rodziny produktów o kolejne nowości, użytkownicy mają możliwość korzystania z aż dziewięciu elektronarzędzi zasilanych tym samym rodzajem akumulatora. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić miejsce w warsztacie, ale także pieniądze, ponieważ kolejne elektronarzędzia z systemu 10,8 V są dostępne także w wersji bez akumulatora i ładowarki.

 

Czytaj również: Poręcze, barierki i bariery

 

Nowości w systemie 10,8 V

Pierwszą nowością systemu jest PST 10,8 LI, czyli poręczna piła uniwersalna, łącząca funkcje piły szablastej i wyrzynarki. Idealnie sprawdzi się przy pracach wymagających precyzyjnego cięcia drewna, tworzyw sztucznych czy metalu. Dzięki możliwości regulacji ustawień brzeszczotu, narzędzia można również używać jako wyrzynarki (zęby brzeszczotu skierowane w przód) lub piły szablastej (po odwróceniu osprzętu).

 

Kolejną wszechstronną nowością linii zielonej jest narzędzie wielofunkcyjne Uneo. Elektronarzędzie służy zarówno do wiercenia, wiercenia z udarem, jak i wkręcania. Uneo posiada 2-biegową przekładnię pozwalającą na bardziej efektywne wkręcanie na drugim biegu. Dodatkową zaletą nowego Uneo jest krótszy czas ładowania baterii, który wynosi teraz zaledwie jedną godzinę.

 

Czytaj również: Nowa technologia produkcji muf

 

W skład nowości systemu 10,8 V wchodzi również kompaktowa i lekka wiertarka udarowa PSB 10,8 LI-2. Elektronarzędzie stworzone jest z myślą o mniejszych pracach wymagających wkręcania i wiercenia, także z udarem. Dzięki aż 20 ustawieniom momentu obrotowego oraz niewielkiej wadze (zaledwie 1 kg razem z akumulatorem), elektronarzędzie idealnie sprawdzi się przy takich pracach, jak montaż elementów ściennych czy mebli. Maksymalne średnice wiercenia wynoszą 20 mm w drewnie, 8 mm w stali oraz 6 mm w betonie.  

 

Do nowości systemu 10,8 V należy również latarka akumulatorowa PLI 10,8 LI. Elektronarzędzie wyróżnia się długim czasem pracy. Dzięki wbudowanej diodzie Power-LED latarka będzie świecić aż do 12 godzin na jednym ładowaniu akumulatora. Komfort użytkowania zapewnią małe gabaryty narzędzia oraz jego niewielka waga wynosząca zaledwie 300 g.

 

Czytaj również: Nowoczesna młotowiertarka  

 

Jeszcze wyższa moc akumulatora

System Bosch 10,8 V to rodzina elektronarzędzi o dużej mocy, które z powodzeniem mogą zastąpić większe i cięższe narzędzia przy pracach wymagających m.in. szlifowania, wiercenia, wkręcania czy cięcia. Wysoką moc i wydajność narzędzi zapewnia nowy akumulator litowo-jonowy o pojemności podwyższonej do 1,5 Ah. Dzięki temu czas pracy akumulatora wydłużył się aż o 15%.

 

Czytaj również: Filtry i oleje CAT. Zawsze oryginalne.

 

Pozostałe elektronarzędzia systemu 10,8 V

W sprzedaży są już następujące elektronarzędzia akumulatorowe z systemu
10,8 V:

  • Wiertarko-wkrętarka PSR 10,8 LI-2 – kompaktowe elektronarzędzie, które dzięki dwóm biegom zapewnia wydajne wkręcanie przy niskiej prędkości oraz komfortowe wiercenie nawet na najwyższym biegu.
  • Uniwersalna szlifierka PSM 10,8 LI – doskonale sprawdza się do takich prac, jak szlifowanie mebli ogrodowych czy ram okiennych. Wyposażona jest w system „Power Automatic”, który zwiększa moc narzędzia przy silniejszym nacisku.
  • Narzędzie wielofunkcyjne PMF 10,8 LI – uniwersalne narzędzie, niezbędne w trakcie domowych remontów, pomocne przede wszystkim przy cięciu, szlifowaniu i piłowaniu. Dzięki ergonomicznemu kształtowi zawsze wygodnie leży w dłoni.
  • Sekatory AHS 35-15 LI i AHS 45-15 LI – to elektronarzędzia o dużej mocy, zapewniające precyzyjne i szybkie cięcie żywopłotów. Komfort pracy dodatkowo gwarantuje ich niewielka waga oraz wbudowany system „Anti-Blocking” zapobiegający blokowaniu się noży na grubszych pędach.

 

Czytaj również: Wózki widłowe zimą

 

System Bosch 10,8 V – przydatne wskazówki

Jeżeli nie posiadamy jeszcze żadnego narzędzia systemu 10,8 V, najlepiej jest na początek kupić zestaw składający się z wybranego elektronarzędzia, akumulatora i ładowarki. Akumulator i ładowarka są wymiennymi elementami pasującymi do całej gamy narzędzi systemu 10,8 V. Kolejne elektronarzędzia z systemu 10,8 V można już kupować bez tych elementów, co znacząco wpłynie na obniżenie kosztów zakupu. W razie potrzeby akumulatory i ładowarki są dostępne w sprzedaży także jako samodzielne produkty. Co ważne, wszyscy użytkownicy stosujący dotąd akumulatory o pojemności 1,3 Ah, mogą ich bez problemu używać ze wszystkimi narzędziami systemu 10,8 V.

Źródło: 24/7 / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17747 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 135

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >