Nowoczesny sterownik czasowy

Nowoczesny sterownik czasowy

Automatyczne sterowanie urządzeń domowych to komfort, który doceni każdy użytkownik. Nowy sterownik czasowy pozwala zaprogramować pory otwierania oraz zamykania wszystkich zautomatyzowanych osłon okiennych. Od października dostępny w sprzedaży.

 

Chronis io to prosty w obsłudze sterownik czasowy do osłon okiennych. Skorzystają z niego nabywcy, którzy mają dom wyposażony w zasłony, rolety lub markizy z napędem io (system bezprzewodowego sterowania radiowego). Podstawową funkcjonalnością Chronis io jest możliwość ustawienia czasu otwarcia i zamknięcia osłon. Urządzenie pracuje w trzech trybach: automatycznym, manualnym oraz symulacji obecności.

 

 

W trybie automatycznym, użytkownik może zaprogramować godziny otwarcia i zamknięcia wszystkich osłon okiennych na każdy dzień tygodnia. W ciągu jednego dnia można ustalić do czterech poleceń zmiany pozycji osłon (np. 8:00 – podniesienie rolet, 21:00 – zamknięcie).  Dodatkowo urządzenie ma automatycznie zapisane godziny wschodów i zachodów słońca dla Europy Środkowej, które są dostępne w menu poleceń.

 

Czytaj również: Sterownik do regulacji temperatury

 

W trybie manualnym, automatyczne ustawienia zostają wyłączone. Użytkownik, korzystając z wygodnych przycisków, może w dowolnym momencie osłonę podnieść, opuścić lub sprowadzić do komfortowej pozycji „my”. Symulacja obecności, podobnie jak w trybie automatycznym,  opiera się na godzinowym ustawieniu poleceń.

 

 

Jednak każdego dnia zaprogramowane komendy są realizowane z losowym przesunięciem czasowym (od 0 do 30 minut różnicy) – tak aby zbyt dociekliwy obserwator nie zdemaskował braku obecności właściciela.

 

Czytaj również: Nowa technologia wtyczek, kontaktów i przejściówek

 

Dzięki bezprzewodowemu mocowaniu na specjalnym uchwycie, można zdjąć  sterownik i wygodnie dokonać zmiany ustawień, np. siedząc w fotelu, a następnie łatwo odwiesić sterownik na wyznaczone miejsce na ścianie.

 

 

Chronis io to produkt dla tych, którzy doceniają komfort inteligentnych rozwiązań domowych, jednak z różnych względów, nie decydują się na globalny system zarządzania budynkiem. Jego główną zaletą jest funkcjonalność oparta na trzech podstawowych komendach: otwórz, zamknij, ustaw do komfortowej pozycji „my”. Trudno nie docenić urządzenia, które przy każdym wyjściu z domu, wyręcza domowników z  konieczności osobnego zamykania każdej osłony okiennej. 

Źródło: Egzo Group / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19203 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 112

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >