Okiennice aluminiowe - okna z charakterem

Okiennice aluminiowe - okna z charakterem

Stary dworek, wiejski domek – budownictwo z dawnych lat ma swój niepowtarzalny urok. To detale budują klimat i nadają charakter.

Gdy remontujemy rodową posiadłość lub budujemy całkiem nowy dom, ale w stylu retro, po prostu nie możemy zainstalować plastykowych okien czy antywłamaniowych rolet. Nie musimy rezygnować z ochrony naszego domostwa – wystarczy, że zdecydujemy się na okiennice.

Pełnią one dokładnie te same funkcje co roleta – chronią przed złodziejami, przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale także wiatrem i chłodem, oraz hałasem. Ażurowe czy pełne, stanowią atrakcyjny detal architektoniczny. Wykonywane są najczęściej z drewna na zamówienie u stolarza, dzięki czemu mogą idealnie odpowiadać charakterowi domu, indywidualnym upodobaniom a przede wszystkim, być idealnie dobrane do kształtu okna.

Zwolennicy nowoczesnych wnętrz, nie muszą rezygnować z okiennic. Wystarczy, że zdecydują się na te, wykonane z aluminium bądź PCV.

Decyzja o posiadaniu okiennic, nie musi się wiązać z rezygnacją z wygody jaką jest automatyka w domu. Firma FAAC wprowadziła na rynek Night & Day, automatyczny system do okiennic. Za jej pomocą możemy łatwo zautomatyzować praktyczne każde okiennice. Pozwala on otworzyć i zamknąć okiennice za pomocą pilota, bez otwierania okna.

Jeśli komuś okiennice kojarzą się z literackimi opisami, w których ich skrzydła trzeszczały, łopotały czy też silny wiatr nagle je otwierał czy zamykał, budując nastrój grozy i tajemniczości , system Night & Day stanowi doskonałe rozwiązanie. Posiada on doskonałe zabezpieczenie, dzięki któremu okiennice zawsze utrzymane są w wybranej przez nas pozycji, nawet przy najsilniejszym wietrze.

Niewielki rozmiar oraz dostępność w dwóch wariantach kolorystycznych – białym i brązowym – sprawia, że Night & Day pasuje do każdego typu okiennic: tych starych, nowych, wykonanych na zamówienie czy gotowych. Skrzydła okiennic wprawiają w ruch dwa zakrzywione ramiona poruszające się po prowadnicy, dzięki czemu cały system pracuje cicho.

Źródło: Bandera / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18061 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 844

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >