Orynnowanie – lista artykułów

Jak samodzielnie naprawić uszkodzone rynny?

Okres jesienny obfituje w silne wiatry i gwałtowne opady deszczu. Te zjawiska atmosferyczne mogą doprowadzić do nieoczekiwanego zniszczenia systemu rynnowego chroniącego nasz dom. Jak przygotować się do tego okresu i samemu zabezpieczyć rynny zanim zjawi się specjalista?

BEZOKAPOWY system orynnowania - nowatorskie podejście do nieszablonowych projektów

Szczelne, niezawodne i solidne - to że systemy orynnowania powinny takie właśnie być jest oczywiste. Polska firma Galeco udowadnia jednak, że można oczekiwać znacznie więcej. Także tego, że będą niewidoczne.

Na jakie szkodliwe czynniki narażone są rynny?

Choć są przytwierdzone nieruchomo, codziennie narażone są na wiele niebezpieczeństw. Mowa o rynnach, które zapewniają ochronę domu przed zalaniem. To właśnie one muszą być na tyle wytrzymałe, aby stawiać czoła zjawiskom, których istnienie na co dzień jest przez wielu niezauważane. Jakie zagrożenia, dla naszych rynien, niesie za sobą codzienność?

Jak poprawnie zamontować system rynnowy? Instrukcja montażu.

System rynnowy to ochrona domu i elewacji przed zalaniem i zniszczeniem. Aby jednak odpowiednio spełniał on swoje funkcje, musi zostać poprawnie zamontowany. Na przykładnie innowacyjnego systemu Galeco STAL2 , o kwadratowym przekroju rynny i rury spustowej, krok po kroku zapoznamy się z montażem orynnowania.

Jak przygotować rynny na okres jesienno-zimowy – poradnik.

Po lecie w naszych rynnach mogą zalegać zanieczyszczenia, takie jak igliwie, szyszki czy błoto blokujące ujście wody. Konserwacje rynien warto poprzedzić wyczyszczeniem ich przy pomocy miękkiej szczotki. Pamiętajmy aby nie używać szczotki drucianej. Może ona powodować uszkodzenie lub porysowanie rynien, a tego na pewno nie chcemy! Kolejnym krokiem jest ich oczyszczenie wodą przy pomocy węża ogrodowego lub, bardziej skutecznej, myjki ciśnieniowej.

Rynny stalowe czy z PVC?

Stal czy PVC – to pytanie zadaje sobie każdy, kto zmaga się z tematem budowy domu, kiedy staje przed wyborem systemu rynnowego do swojej inwestycji. W czym te materiały są podobne a czym się różnią, podczas długoletniego funkcjonowania rynien na budynku – na te i inne pytania, odpowiemy w poniższym artykule.

Co decyduje o wyborze systemu rynnowego?

Zakup działki, projektu, rodzaj fundamentów czy kolor dachówki – od początku budowy domu spotykamy się z wieloma możliwościami i idącymi za nimi – wydatkami. O pewnych rzeczach decydujemy wcześniej, o innych później. Dlatego np. jednym z elementów wykończenia, który wybieramy najpóźniej są same rynny. Co wówczas decyduje o ich wyborze?

Co mogło uszkodzić rynny latem?

Zaczął się wrzesień, więc już tylko krok dzieli nas od wejścia w jesienną, a tym samym deszczową, aurę. Lato nie szczędziło nam wysokich temperatur i skąpych opadów, dlatego przed nadejściem ochłodzenia warto sprawdzić, czy nasz system rynnowy w żaden sposób nie ucierpiał podczas letniej aury.

Szczelne rozwiązania dla domu

Wiele osób obawia się innowacyjnych rozwiązań, decydując się na te dobrze im znane. Właściwie dobrany system rynnowy ma ogromne znaczenie, zarówno jeśli weźmiemy pod uwagę funkcję odprowadzania wody, a także walory estetyczne budynku.

Jak dobrać system rynnowy?

Odpowiednio dobrany system odprowadzający wodę z dachu jest gwarancją bezpieczeństwa. Sam proces wyboru rynny składa się z kilku etapów, z których żadnego nie można pominąć. Kierowanie się walorami estetycznymi rynien (np. kolor, kształt) to ostatnia rzecz, którą powinni się kierować przyszli nabywcy. Jak wybrać trwały i niezawodny system orynnowania?


Stron: 15 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  7 8 9 10 11  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19165 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 245

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >