Unikalna seria ceramiki łazienkowej

Unikalna seria ceramiki łazienkowej

Znany włoski architekt i designer, stworzył unikalną serię ceramiki i mebli łazienkowych. Jego projekty odzwierciedlają charakterystyczny surowy styl projektanta współgrając jednocześnie z wyróżnikami marki: elegancją, unikalną formą i funkcjonalnością. Czytaj dalej

 

W serii Citterio kluczem wzorniczym jest zachowanie estetycznej spójności: nieco surowe w formie kształty umywalek uzupełnione są meblami wykonanymi z płyty o naturalnej drewnianej strukturze. Meble zyskują dodatkową elegancję i gładkość, dzięki szklanym frontom z dopasowaną pod względem koloru metalową ramką. Wysokiej jakości hartowane szkło pokrywające blat szafek podumywalkowych jest w takim samym kolorze jak ich szklane fronty. Dzięki różnym typom umywalek (symetryczne, asymetryczne) możemy zdecydować o stylu i charakterze pomieszczenia. Asymetryczne modele wprowadzą do wnętrza większą dynamikę, symetryczne zaś stworzą harmonijną i uporządkowaną kompozycję.

 

Czytaj również: „Bezwodny” pisuar

 

 

W serii mebli oprócz kształtów i materiałów dużą rolę odgrywa także odpowiedni dobór kolorów. Korpusy szafek wykonane są w kolorze dąb jasny lub dąb czarny, a szklane fronty i blaty utrzymane w czerni lub kolorze taupe. Paletę naturalnych barw w łagodnych odcieniach uzupełniają nóżki i uchwyty szampańskiego koloru (anoda szampańska). Lustra w tych samych kolorach co meble i energooszczędnym oświetleniem LED, będą eleganckim uzupełnieniem łazienki.

 

 

Obok światowego wzornictwa seria „Citterio” oferuje szereg funkcjonalnych rozwiązań: asymetryczne szafki niskie oraz szafki boczne wyposażono w dodatkowe miejsce na drobiazgi. Zastosowane w szafkach szuflady łatwo się wysuwają oraz mają system cichego domykania. Funkcjonalny podział wnętrza szafek ułatwia utrzymani idealnego porządku w łazience.

 

Czytaj również: Jak zamontować kompaktową miskę WC

 

 

Oprócz designu i praktycznych udogodnień „Citterio” to także techniczna precyzja wykonania. Umywalki wyposażone są w elegancką, ceramiczną pokrywę odpływu. WC oraz bidety dostępne są w wersjach wiszącej lub stojącej. Deska sedesowa jest idealnie dopasowana do miski i wyposażona w system wolnego opadania. Ceramika opcjonalnie może być pokryta szkliwem KeraTect®, które ułatwia utrzymanie czystości i ma trzydziestoletnią gwarancję. Do wyboru jest dziesięć różnych umywalek o sześciu szerokościach (45, 56, 60, 75, 90, 120 cm). Umywalki można kompletować z opatentowanym systemem odpływowo-przelewowym Clou.

 

 

Seria „Citterio” potwierdza, że włoski design jest sprawdzonym przepisem na nowoczesną, europejską łazienkę. Meble i ceramika z tej serii to propozycja dla wszystkich, którzy lubią na co dzień otaczać się pięknie zaprojektowanymi przedmiotami.

Źródło: Toolbox Creative Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18529 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 110

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >