Wentylacja domu: Wentylatory dachowe promieniowe - wymowna cisza wydajności

Wentylacja domu: Wentylatory dachowe promieniowe - wymowna cisza wydajności

Specjalnie dla celów przemysłowych oraz budownictwa wielorodzinnego firma DOSPEL zaprojektowała ciche i wydajne wentylatory dachowe promieniowe z serii Pro Line.

We wszystkich budynkach, w których pracują lub mieszkają ludzie, bardzo ważnym aspektem zapewniającym komfort życia jest, m.in. cisza oraz właściwa wymiana powietrza. Niski poziom hałasu i odpowiednia ilość tlenu jest warunkiem dobrego samopoczucia człowieka.


Właściwy wentylator jest kluczem prawidłowo przebiegającego procesu wentylacji. Najpierw następuje w nim usunięcie, wraz ze zużytym powietrzem, nadmiaru wilgoci oraz szkodliwych substancji takich jak CO2, kurz, pyłki roślin, zarodniki grzybów. Drugim etapem jest doprowadzenie do pomieszczeń świeżego powietrza pobieranego z zewnątrz. Wentylatory dachowe promieniowe firmy DOSPEL z serii Pro Line połączyły w sobie zalety akustyczne z wysoką wydajnością pracy. Mają one znaczną przewagę nad wentylatorami kanałowymi i osiowymi pod wieloma względami.


Najważniejszym atutem jest łatwy sposób montażu i właściwości tłumiące. Wśród planistów to właśnie niski poziom dźwięku zaczął zyskiwać na znaczeniu przy konstruowaniu wentylatora. Optymalna akustyka jest bardzo istotna zarówno w miejscu pracy, jak również w domu. Zastosowanie łożysk kulkowych w konstrukcji silnika wentylatorów z serii Pro Line gwarantuje cichą pracę i trwałość urządzenia. Dzięki stosunkowo wysokiej wydajności jeden wentylator promieniowy może z powodzeniem zastąpić kilka wentylatorów kanałowych, co oczywiście wiąże się z mniejszymi nakładami finansowymi. Wszystkie trzy typy wentylatorów promieniowych Dospel – WD, WD II oraz EURO OD są przeznaczone do wentylacji nawiewno – wywiewnej. Mogą być stosowane zarówno w pomieszczeniach użyteczności publicznej (restauracje, bary), pomieszczeniach sanitarnych (magazyny), lokalach mieszkalnych oraz obiektach przemysłowych. Zaletą wentylatorów z serii WD jest także poziomy wyrzut powietrza, dzięki czemu nie wraca ono do budynku.


Dokonanie prawidłowego doboru wentylatora gwarantuje osiągnięcie wymaganych krotności wymian powietrza. Firma Dospel oferuje szeroką gamę tego typu urządzeń, dzięki czemu można je łatwo dostosować do specyfiki wentylowanych pomieszczeń. Dodatkowo istnieje możliwość dobrania regulatora obrotów RN 300 (nadtynkowy) lub RP 300 (podtynkowy). Obudowa modeli WD i WDII z blachy ocynkowanej w kolorze srebrnym chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz promieniami UV. Tworzywo sztuczne ABS w kolorze białym, z którego jest zrobiona obudowa wentylatora EURO OD sprawia, że jest ona wytrzymała i odporna na zarysowania.

Źródło: E.C.H.O. Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18188 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 75

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >