Wykończenie mieszkania drewnem

Wykończenie mieszkania drewnem

W większości mieszkań z pewnością znajdziemy choć jeden drewniany akcent wystroju. Coraz częściej jednak ten naturalny materiał stanowi motyw przewodni w aranżacji wszystkich pomieszczeń. Co decyduje o ponadczasowości drewna? Czytaj dalej

 

Naturalnie…

Drewno jest jednym z najstarszych materiałów wykorzystywanych przez człowieka. Obecnie służy jako element konstrukcyjny i wykończeniowy w wielu budowlanych realizacjach. Cechuje go duża wytrzymałość, odporność, a przede wszystkim naturalne piękno. Dodatkowo pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego tak ochoczo wybieramy drewno do urządzania wnętrz, w których często przebywamy. Stosujemy je jako surowiec na podłogi, drzwi, okna, parapety, meble, ozdoby czy nawet ściany. Kompletując poszczególne elementy wyposażenia warto jednak dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego gatunku drewna.

 

Czytaj również: Ramowe skrzydła drzwiowe

 

Nieumiejętne połączenie rodzajów, struktury i kolorów, może bowiem spowodować niepożądany efekt końcowy. Przez nieumyślne pomieszanie stylów, zamiast wyeksponować piękno, stracimy spójny wygląd całości. Najlepszym doradcą w tym przypadku może okazać się doświadczenie, zmysł estetyczny i intuicja. Jeśli jednak nie posiadamy wystarczających umiejętności, warto zabrać na zakupy próbkę drewna, które już wcześniej zamontowaliśmy w mieszkaniu. Na przykład, wybierając meble, można posiłkować się deską czy panelem podłogowym.

 

 

Popularna sosna

Producenci drewnianych elementów oferują obecnie różnorodne gatunki drewna w dowolnej kolorystyce. Przykładem może być sosna, mająca duże znaczenie w przemyśle drzewnym. Drewno sosnowe jest wytrzymałe, sprężyste oraz łatwe w obróbce.  Z powodzeniem wykorzystuje się je do produkcji stolarki drzwiowej i okiennej, podłóg oraz mebli. Bardzo często drewniane produkty są oferowane w ich naturalnym stanie surowym.

 

Czytaj również: Jak zabezpieczyć mieszkanie przed dzieckiem?

 

- Sosnowa stolarka oferowana w stanie surowym, daje nam możliwość swobodnego wykończenia powierzchni – zauważa Agata Kozyr z firmy Remix, polskiego producenta sosnowych drzwi wewnętrznych – Dzięki temu możemy zachować jej pierwotny jasny wygląd, bądź też uzyskać dowolny pożądany kolor. Niezależnie od barwy, o uroku sosnowego drewna decyduje jego naturalność, czyli niepowtarzalne rozmieszczenie sęków oraz różnice w usłojeniu.


Fot: Remix – drzwi sosnowe wewnętrzne Baltica

 

Wyroby z sosny są zazwyczaj tańsze od wyrobów z innych gatunków drewna, niemniej jednak wyglądają bardzo ekskluzywnie, sprawiają wrażenie lekkości, a ich naturalny jasny odcień powiększa optycznie przestrzeń. Drewno sosnowe stosuje się również do produkcji m.in. płyt klejonych, desek podłogowych i obiciowych oraz elementów konstrukcyjnych. 

 

Ponadczasowa sosna

-"Dzięki swoim właściwościom oraz fachowej impregnacji, drewno sosnowe zachowuje dobry wygląd przez wiele lat" – dodaje Agata Kozyr z Remix. Sosnowe elementy pasują praktycznie do wszystkich innych materiałów np. szkła, kamienia czy nawet innych rodzajów drewna.

 

Planując drewnianą aranżację, zastanówmy się, jaki efekt chcemy osiągnąć. Czy drewno ma delikatnie akcentować charakter wnętrza czy też ma być motywem przewodnim. Przy wyborze ostatecznej barwy drewna (jasnej lub ciemnej) zwróćmy uwagę na dostępne doświetlenie, bowiem kolorystyka znacząco wpływa na optyczne powiększenie lub pomniejszenie pomieszczenia.

Źródło: pointb / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Czas na remont Liczba postów: 112 Grupa: Budowa i re... Przy okazji remontu potrzebny mi dobry klej do drewna i metalu. Jest taki, który moglibyście mi polecić? Już jakiś czas szukam i nie mogę znaleźć. A z jakimi pr...
  • Jakie szambo? Liczba postów: 30 Grupa: Moja budowa Akurat jest to bardzo ważny wybór ale ja chcę jeszcze powiedzieć, że także niezwykle ważną opcją jest to aby wiedzieć także jak można wypompowywać wodę z szamba...
  • Jakie efekty daje ozonowanie pomieszczeń? Liczba postów: 18 Grupa: Budowa i re... Każdemu kto poszukuje specjalistów działających w zakresie ozonowania i dezynfekcji polecam kontakt z https://insiemepolska.pl/
  • Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja Liczba postów: 132 Grupa: Firmy budow... Z własnego doświadczenia mogę polecić usługi firmy https://insiemepolska.pl/. Świadczą usługi dezynfekcji wszelkiego rodzaju pomieszczeń magazynowych, biurowych...
  • Jak zdobyć maszyny budowlane? Liczba postów: 475 Grupa: Budowa i re... W tym temacie śmiało możecie skorzystać z oferty jaka posiada firma http://www.koptech.com.pl/.

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18332 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 79

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >