Barwiony tynk elewacyjny

Barwiony tynk elewacyjny

Elewacja budynku to jego wizytówka. Warto jednak pamiętać, że estetyczna fasada spełnia nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także chroni ściany przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, zabrudzeniami czy uszkodzeniami mechanicznymi.

 

 

Tynk strukturalny Baumit openTop, nowość w ofercie firmy Baumit, to gotowa do użycia wyprawa wierzchnia w formie barwionego tynku. Jest to cienkowarstwowa masa o strukturze baranka o wielkości ziarna 1,5; 2,0; 3,0 mm. Wyprawa Baumit openTop dostępna jest w kolorystyce Life. Swoboda wyboru koloru spośród szerokiej palety barw wzornika Life pozwala stworzyć elewację, która będzie zachwycać swoim wyglądem i pozostanie trwała przez wiele lat. Specjalnie przygotowany tynk zewnętrzny firmy Baumit został opracowany z myślą o współdziałaniu z pozostałymi elementami systemu Baumit open®. Jednocześnie jest on niezwykle odporny na zmienne warunki atmosferyczne i hydrofobowy. Charakteryzuje się wysoką paroprzepuszczalnością i niską podatnością na zabrudzenia. Tynk Baumit openTop jest łatwy w obróbce, można go nakładać ręcznie lub maszynowo. Producent zaleca, by stosować go na podłoże warstwy zbrojonej w systemie ociepleń Baumit open®, uprzednio zagruntowane środkiem Baumit PremiumPrimer. Tynku Baumit openTop nie należy aplikować na podłoża wilgotne, zatłuszczone, zapylone lub zmrożone. Warto pamiętać, że wszystkie powierzchnie osypujące się należy uprzednio oczyścić mechanicznie. Tynk Baumit openTop poprzez wysoką zasadowość jest naturalnie odporny na rozwój grzybów, glonów i alg. Tym samym, wykazuje on działanie zapobiegawcze i spowalniające możliwość wystąpienia tych procesów. W przypadku obiektów wykazujących krytyczne warunki otoczenia, np. ponadprzeciętne obciążenie wilgotnością, poprzez ciągłe opady atmosferyczne, bliskość zbiorników wodnych, otoczenie nawadnianymi trawnikami i drzewostanem, etc. zalecane jest dodatkowe wzmocnienie środkami do usuwania grzybów i alg.

 

Czytaj również: Budowa ścian z ceramiki poryzowanej

 

Przed nanoszeniem, tynk Baumit openTop należy wymieszać wolnoobrotowym mieszadłem i nie dodawać innych produktów. W razie konieczności regulacji konsystencji można dodać nieznaczną ilość czystej wody - max. 1%. Tynk Baumit openTop nakłada się w warstwie, równej wielkości ziarna, i zaciąga się nierdzewną pacą stalową. Bezpośrednio po zaciągnięciu tynku wystarczy zacierać powierzchnię pacą plastikową wykonując koliste ruchy. Trzeba pamiętać, by pracować równomiernie i bez przerw.

 

Czytaj również: Elewacje z drewna

 

 

Temperatura podłoża, powietrza oraz materiału podczas stosowania oraz przez 12 godzin od zastosowania nie może być niższa niż +8°C. Przy dużym nasłonecznieniu, podczas deszczu lub przy silnym wietrze należy odpowiednio osłonić elewację. Duża wilgotność powietrza i niskie temperatury mogą wyraźnie wydłużyć czas wiązania i zmieniać odcień barwy. Należy pamiętać, by oczyścić narzędzia wodą natychmiast po użyciu.

Źródło: GutPR / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17342 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 254

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >