Bezpieczniej z automatem przy bramie

Bezpieczniej z automatem przy bramie

Sama otwiera, zamyka, chroni człowieka przed opadami i złodziejami. Pozwala komfortowo żyć a na dodatek sprawia, że czujemy się bezpiecznie za bramą w swojej własnej ogrodzonej przestrzeni. Automatyka cieszy się coraz większym powodzeniem wśród właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chronią swoją prywatność i cenią bezpieczeństwo najbliższych. Czytaj dalej


Statystyki policyjne pokazują, że w ciągu ostatnich kilku lat popełniono znacznie więcej kradzieży i włamań na prywatne posesje aniżeli dziesięć lat wcześniej. Badania CBOS z kolei pokazują, że bardziej obawiamy się o bezpieczeństwo swoich najbliższych, a co za tym idzie wyposażamy swoje domy i najbliższe otoczenie niczym twierdzę, gdzie obcym wstęp wzbroniony.
Najbardziej powszechnym zabezpieczeniem jest automatyzacja domu. Instalujemy automatykę w oknach przy roletach, a także przy bramach wjazdowych i garażowych po to, by nikt niepowołany nie otworzył domu bez wiedzy właściciela. Automatyka chroni domowników podwójnie. Po pierwsze automat przy bramie nie wpuści na posesję nikogo niepowołanego. Nad automatem panuje wyłącznie właściciel, który trzyma w dłoni pilota działającego na częstotliwości radiowej.

Drugą i bardzo ważną zaletą automatyki jest ochrona wewnętrzna, szczególnie istotna dla rodziców, którzy troszczą się o bezpieczeństwo swoich pociech. Posiadając automat przy bramie możemy być pewni, że malec czy zwierze domowe nie wyjdzie bez naszego pozwolenia na ulicę.
Równocześnie mamy pewność, że automatycznie zamykająca się brama nie dotknie dziecka, gdyż nowoczesne napędy są wyposażone w moduły przeciwzgnieceniowe.
Działająca na rynku światowym od ponad 40 lat firma FAAC, ma w swojej bogatej ofercie  dodatkowe zabezpieczenia, które dają nam poczucie pełnego bezpieczeństwa. FAAC oferuje m.in. fotokomórki podczerwieni a także listwy optyczne, łączące w sobie bezprzewodową fotokomórkę z niezwykle czułą krawędziową listwą optyczną.

Listwa optyczna najczęściej stosowana jest przy bramach przesuwnych, jeśli chodzi o bramy dwuskrzydłowe dodatkowe zabezpieczenie stanowi druga linia fotokomórek podczerwieni, które instaluje sie na specjalnych aluminiowych kolumnach w strefie zamykania i otwierania skrzydeł bramy – mówi Sławomir Baran z firmy FAAC Polska. Te dwa elementy: fotokomórki i listwy optyczne w momencie napotkania przeszkody na drodze automatycznej pracy bramy, natychmiast zatrzymują skrzydło bramy i cofają je, tak by nikomu i niczemu nie stała się krzywda. 
Właściwie dobrany automat zmienia wygląd bramy wjazdowej i garażowej, bo pozbywamy się kłódek i rygli. Poprawia komfort i co najbardziej istotne, zwiększa bezpieczeństwo domowników. Udogodnieniem jest też to, że nie trzeba wymieniać swojej starej bramy, by zamontować w niej siłownik. Nowoczesne napędy są łatwe w montażu i nie wymagają wielu przeróbek adaptacyjnych. Teraz każda brama od wjazdowej po garażową może otwierać się po naciśnięciu guzika w pilocie a my możemy czuć się bezpieczni – jak w domu.

NOWOŚć FAAC!!! Kolumna pod SAFEBEAM

Kolumna aluminiowa pod fotokomórkę SAFEBEAM jest stosowana jako dodatkowe zabezpieczenie przy automatyzowaniu bramy dwuskrzydłowej. Jedna para fotokomórek, zwykle montowana na słupach bramy wyczuwa przeszkodę na linii bramy. Druga para fotokomórek umieszczana jest na aluminiowych kolumnach za skrzydłami bramy i chroni strefę zamykania i otwierania bramy. Także nawet stojąc za linią słupków w otwartej bramie skrzydłowej możemy czuć się bezpieczni wiedząc, że znajdujemy się w “czułym” świetle fotokomórki. Na kolumnie fotokomórka podczerwieni jest zainstalowana na odpowiedniej wysokości 63 cm, przez co wykrywa wszelkie przeszkody stające na drodze ruchu skrzydeł bramy  zatrzymując automatyczną pracę bramy i odwracając jej bieg. Aluminiowa kolumna podnosi walory estetyczne całej instalacji.
Kolumnę pod fotokomórkę SAFEBEAM można dokupić poza zestawem w cenie 110 zł

Źródło: BANDERA / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Nocleg dla pracowników Liczba postów: 17 Grupa: Firmy budow... O jak miło !!! znam tą firmę od kwater https://kwaterysilesia.pl/kontakt/ i powiem wam, ze nieraz korzystałem z ich gościny i zawsze zarówno ja i moi pracownic...
  • Własna firma Liczba postów: 30 Grupa: Firmy budow... Prowadzicie własne firmy? ___ Gry zuma
  • wywóz odpadów budowlanych Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Jaka firma z kontenerami oferuje wywóz odpadów budowlanych Lublin ? Szukam kogoś do współpracy od zaraz.
  • Blog budowlany Liczba postów: 10 Grupa: Firmy budow... Jeżeli ktoś z was szuka dobrego szklarza, który wykona na przykład lustra łazienkowe na wymiar lub szklane półki to ja mogę polecić dobrego szklarza z Gdyni. F...
  • Narzędzia dla profesjonalistów Liczba postów: 139 Grupa: Budowa i re... A gdzie szukać firm od zadań specjalnych ? bo ja ostatnio szukałem firmy, która oferuję taką usługę jak zrywanie asfaltu. Dobrze, że mam ogarniętego kolegę, któ...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17349 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 328

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >