Czym izolować instalacje przemysłowe? Mata z włóknami mineralnymi.

Czym izolować instalacje przemysłowe? Mata z włóknami mineralnymi.

Od września w ofercie Rockwool dostępny jest nowy produkt: ProRox Wired Mat. Jest to ulepszona mata ze skalnej wełny mineralnej z galwanizowaną siatką stalową do izolacji instalacji przemysłowych.

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem, jeśli chodzi o izolację urządzeń i instalacji wysokotemperaturowych jest dla wielu specjalistów mata ze skalnej wełny mineralnej z galwanizowaną siatką stalową, stosowana na rynku z powodzeniem już od wielu lat.  ProRox WM  firmy Rockwool - to nowa generacja mat, dla których wyraźnie poprawiono przewodność cieplną w wysokich temperaturach i postawiono na korzyści logistyczne.

 

Efekt zmiany jest widoczny i odczuwalny. Dzięki nowemu układowi włókien mineralnych maty ProRox WM 80 i ProRox WM 100 mają bardzo równomierną strukturę laminarną, zapewniającą im dużą elastyczność. Dlatego zastosowanie mat jest wszechstronne: na rurociągach oraz na powierzchniach płaskich o skomplikowanych i nieregularnych kształtach, takich jak elektrofiltry, kotły energetyczne, zbiorniki.

 

Wykonawców izolacji i użytkowników urządzeń zainteresują parametry techniczne nowych mat, które mają ulepszoną przewodność cieplną w stosunku do swoich poprzedników. W czasach wzrostu cen energii i tendencji do redukcji emisji CO2, efektywność energetyczna jest podstawą ekonomicznego oraz ekologicznego postępowania. Zasadniczym elementem efektywności energetycznej jest dobra izolacja termiczna wszystkich części instalacji. Polepszone parametry termiczne pozwalają na zmniejszenie dotychczas stosowanych grubości izolacji o 10-15%, zaoszczędzając czas i koszty, a całe rozwiązanie zabiera mniej miejsca, co jest korzystne przede wszystkim w przypadku izolacji instalacji w ograniczonej przestrzeni. Maty ProRox produkowane są w standardzie AS Quality, dające bezpieczeństwo użytkowania na instalacjach ze stali szlachetnej.

Doskonałość w bezpiecznych rozwiązaniach

Maty ze skalnej wełny mineralnej z galwanizowaną siatką stalową sprawdziły się właśnie w instalacjach z wysokimi temperaturami roboczymi. Rockwool może poszczycić się swoim ponad 50-letnim doświadczeniem w branży procesowej, udowadniając, że jest niezawodnym i kompetentnym partnerem, który wyznacza wzorce standardu izolacji. Wzrost współczynnika sprawności energetycznej w elektrowniach i rosnąca świadomość ekologiczna jest dla firmy Rockwool bodźcem do tworzenia innowacyjnych rozwiązań.  Maty ProRox są tego najlepszym przykładem.

 

Dwupak – ułatwienia w logistyce i systemie magazynowania

Bardziej kompaktowe opakowanie nowych mat z siatki drucianej stanowi dużą zaletę zarówno dla dystrybutorów, jak i dla specjalistów w zakresie montażu izolacji. Ze względu na ulepszoną strukturę włókna, maty można efektywniej zwinąć i połączyć je w dwupak. Taka podwójna rolka ma również wiele zalet: umożliwia dostawę i składowanie na paletach, ułatwia magazynowanie oraz gwarantuje szybki i prosty rozładunek na placu budowy. Wykonawców cieszy przede wszystkim fakt, że podwójną rolkę można bardzo łatwo podzielić dzięki perforacji wykonanej na folii.

 

Kompaktowe podwójne opakowania „ProRox WM“ ułatwiają transport i magazynowanie m.in. na budowie.    

Dostawa i składowanie mat z siatki drucianej „ProRox WM“ na paletach ułatwia magazynowanie oraz zapewnia szybki i prosty rozładunek na placu budowy.   

Źródło: Partner of Promotion / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 154 Grupa: Nowości ara... Meble meblami, ale przy dzieciach bardzo trzeba uważać na produkty z jakich korzystamy. Moja córka jest alergiczką i bardzo zależało mi na produktach które spra...
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 366 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • Rozbiórki Liczba postów: 98 Grupa: Stawiamy śc... Przy rozbiórce czy pracach remontowych ważne jest przykładać uwagę do szczegółów takich jak porządek w miejscu pracy. Warto poczytać poradniki traktujące o tym....
  • Bananowiec mrozoodporny (Musa basjoo) Liczba postów: 12 Grupa: Ogród i dzi... Co wy z tym klimatem, nie znacie się a gadacie :) Poszperajcie na forum ogrodniczym, w Polsce wiara ma bananowce w ogrodach i to kilkumetrowe! Normalnie zimują,...
  • Fundamenty - nogi naszego domu Liczba postów: 116 Grupa: Robimy fund... W takim razie jeżeli będziecie na etapie poszukiwań profesjonalnego wsparcia w zakresie wyboru dobrej jakości materiałów wyróżniających się zarówno trwałością i...
  • Jak wybudować dom, który będzie tani w utrzymaniu?... Liczba postów: 98 Grupa: Ekologiczny... Ciężko powiedzieć, wiele oczywiście zależy od budżetu jaki masz na budowę domu. Pozdrawiam i oczywiście dajcie znać jak to ostatecznie wyszło u Was!

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16550 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 244

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >