Dobre ocieplenie to podstawa!

Dobre ocieplenie to podstawa!

Ostatnie miesiące nie należały do typowych dla sezonu grzewczego. Czy jednak fakt, że zima tego roku jest dla nas wyjątkowo łaskawa, pozwala zapomnieć o tak ważnej kwestii, jak ocieplenie budynku?

 

Wiosna tuż, tuż

Chociaż z każdym kolejnym dniem wiosenna aura staje się coraz bardziej odczuwalna, w dalszym ciągu mamy zimę i musimy brać pod uwagę związane z tym zagrożenia. Gdy wreszcie nadejdzie pełnoprawny czas ciepłych, długich dni, warto zastanowić się nad przygotowaniem domu do kolejnego sezonu grzewczego. Fakt, że ostatnie zimy cechują się większą łagodnością, wcale nie oznacza bowiem, że ocieplenia stają się bezużyteczne. Odpowiednia ochrona może okazać się konieczna, nawet jeśli obecna tendencja stopniowego wzrostu temperatur z roku na rok miałaby się utrzymywać.

 

Czytaj również: Termoizolacja budynku

 


 

Gdy nie wiadomo, o co chodzi…

Po pierwsze, dobrze wykonany system termoizolacyjny to źródło wymiernych korzyści. Przede wszystkim gwarantuje racjonalne, a co za tym idzie, ekonomiczne zużycie energii grzewczej, której cena niestety sukcesywnie wzrasta. W dobrze ocieplonym domu można sobie pozwolić na przykręcenie kurków na grzejnikach, szczególnie, gdy za oknem temperatury dalekie są od mrozów, a jednocześnie – niezbyt wysokie. Ta konkretna, widoczna w skali całego roku, korzyść dla budżetu rodzinnego, stanowi jeden z najczęściej powtarzanych argumentów przemawiających za inwestowaniem w elewację na wiosnę.

 

Czytaj również: Wszystko o wełnie mineralnej

 

Nie tylko finanse

Zmniejszenie zużycia energii, a tym samym ograniczanie emisji gazów cieplarnianych, doskonale wpisuje się w aspekt czysto ekologiczny. A dbałość o środowisko naturalne oczywiście leży w szeroko pojętym interesie wszystkich.   Do pozafinansowych walorów inwestycji w ocieplenie zalicza się również jej funkcjonalność przy różnych, nie tylko typowo zimowych, stanach pogody. - Profesjonalne wykonany system termoizolacji naturalnie sprzyja poprawie i utrzymaniu właściwego klimatu wewnątrz budynku - podkreśla Marek Zając z firmy Bolix, producenta systemów ociepleń – To niezbędna izolacja termiczna w czasie mrozów, lecz również idealna ochrona przed letnimi upałami. Warto też po prostu brać pod uwagę nieprzewidywalność pogody, która zaskoczyć nas może chłodnym powietrzem nawet późną wiosną czy latem, kiedy nie mamy w zwyczaju używać grzejników. Dodatkowo, termoizolacja stanowi integralną część elewacji domu, chroniąc ją przed działaniem czynników zewnętrznych (np. promienie UV czy nawet uszkodzenia mechaniczne).

 

Czytaj również: Odpowiednia izolacja i mocowanie rur

 


Wykonanie

Decydując się na realizację prac ociepleniowych, weźmy pod uwagę, że ich skuteczność zależy w dużym stopniu od wyboru odpowiednich wykonawców. Specjalista taki wykazuje się nie tylko fachem w ręku, ale i znajomością specyfikacji oraz przeznaczenia potrzebnych produktów. - Przy pracach termoizolacyjnych nie można zapominać o kompleksowym podejściu, które bezpośrednio wiąże się m.in. z precyzyjnym doborem wyrobów chemii budowlanej. Brak spójności działań opartych o wykorzystanie systemowych rozwiązań może doprowadzić do obniżenia wartości estetycznej lub nawet uszkodzenia elewacji – dodaje Marek Zając z Bolix. Zwracajmy też uwagę na wszystkie jej  elementy, które mogą wpływać na efekt ostateczny. Zapewnienie optymalnej termoizolacji domu zależy również od szczelności okien czy drzwi zewnętrznych.

Źródło: pointb / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Nocleg dla pracowników Liczba postów: 17 Grupa: Firmy budow... O jak miło !!! znam tą firmę od kwater https://kwaterysilesia.pl/kontakt/ i powiem wam, ze nieraz korzystałem z ich gościny i zawsze zarówno ja i moi pracownic...
  • Własna firma Liczba postów: 30 Grupa: Firmy budow... Prowadzicie własne firmy? ___ Gry zuma
  • wywóz odpadów budowlanych Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Jaka firma z kontenerami oferuje wywóz odpadów budowlanych Lublin ? Szukam kogoś do współpracy od zaraz.
  • Blog budowlany Liczba postów: 10 Grupa: Firmy budow... Jeżeli ktoś z was szuka dobrego szklarza, który wykona na przykład lustra łazienkowe na wymiar lub szklane półki to ja mogę polecić dobrego szklarza z Gdyni. F...
  • Narzędzia dla profesjonalistów Liczba postów: 139 Grupa: Budowa i re... A gdzie szukać firm od zadań specjalnych ? bo ja ostatnio szukałem firmy, która oferuję taką usługę jak zrywanie asfaltu. Dobrze, że mam ogarniętego kolegę, któ...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17350 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 265

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >