Drzwi do domu: przeszklenia w drzwiach

Drzwi do domu: przeszklenia w drzwiach

Duże przeszklenia w drzwiach są uniwersalne przez cały rok – latem modelują silne promienie słoneczne, zimą dyskretnie doświetlają przyciemnione pomieszczenia. To również nowa moda - duża tafla szkła jest bardziej awangardowa, a małemu pomieszczeniu pomaga nadać luksusowy charakter

Światło z drzwi
W jesienno - zimowe miesiące, kiedy każdy promień słońca jest pożądany. Drzwi z dużą, przeszkloną powierzchnią stają się kolejnym źródłem wpadającego światła. Współczesne technologie wytwarzania szyb oraz znajdujących się na nich wzorów i faktur pozwalają modelować natężenie oraz `ciepło` promieni. To bardzo istotne w pomieszczeniach, które chcemy optycznie połączyć, lub które z braku okien mają deficyt słońca, np. przedpokój. W małych wnętrzach wręcz nierozważne byłoby odgradzanie się pełnymi, ciemnymi drzwiami i ograniczanie źródła światła dziennego jedynie do okna. Oprócz funkcji doświetlającej, przeszklenia są również ważnym i efektownym dodatkiem aranżacyjnym.  – W naszej są  ofercie znajdują się  szyby matowe, przezroczyste, jak i typu chinchilla czy master carre – mówi  Krzysztof Kuczkowski, dyrektor zarządzający firmy Invado. Te dwa ostatnie rodzaje to szkła ornamentowe o ograniczonej przejrzystości, ale przepuszczające światło, modelowane poprzez jego przenoszenie lub odbijanie. Takie urozmaicenie, które możemy dostosować do istniejącego wnętrza, nadaje pomieszczeniu elegancję i smak. – Duża powierzchnia szyby w modelu D`Artagnan Invado zapewnia odpowiednie doświetlenie; stanowi również kompromis z estetyką, ponieważ mamy do wyboru różnorodne, eleganckie faktury szyb – dodaje Krzysztof Kuczkowski z Invado, gdzie produkowane są drzwi w różnych wariantach. W zależności od potrzeby i upodobań możemy wybrać ten sam model w wersji pełnej albo z mniejszym lub większym przeszkleniem.

Szyba ale bezpieczna

Duża tafla szyby rodzi obawę o bezpieczeństwo podczas ewentualnego nieszczęśliwego wypadku. Choć szkło kojarzy się z czymś kruchym, dzisiejsza technologia uodporniła je na tyle, że bez obawy można wstawić drzwi z przeszkleniem, nawet gdy w domu są małe dzieci. Standardem drzwi Invado jest szkło hartowane, 7-krotnie bardziej wytrzymałe od tzw. szkła bezpiecznego. - Potrzeba naprawdę dużej siły aby rozbić taką szybę, a jeśli to już się stanie,  szkło rozbije się na tysiące małych kawałeczków o nieostrych, zaokrąglonych kształtach – zapewnia M. Kapica. Takie rozwiązanie stosuje się także w samochodach, co znacznie minimalizuje obrażenia w przypadku kolizji.

Moda na duże szkło
Osobom, które przykładają dużą wagę do aktualnych trendów, na pewno wpadną w oko jasne drzwi z dużym przeszkleniem. – Jasne drewno to otwartość i dynamizm – mówi projektantka wnętrz, Ewa Olszewska. – W połączeniu z dużą szybą podkreślą modne, luksusowe wnętrze – dodaje. Coraz częściej odchodzi się od pełnych, ciemnych drzwi, a tam gdzie chcemy jednocześnie wprowadzić nieco lekkości i świeżości, jasne kolory skrzydeł, z królującym ostatnio dębem bielonym na czele, są właściwie rozwiązaniem obowiązkowym.  Koniecznie z dużą powierzchnią przeszklenia.

 

 

Źródło: Intro Media / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17354 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 411

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >